موج
کدخبر : ۱۶۷۱۲۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-167128

رئیس پلیس آگاهی مازندران از کشفیات 113 میلیارد و 577 میلیون ریالی انواع کالای قاچاق در استان طی سه ماهه اول امسال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، ذبیح‌الله پهلوانی،گفت: هدف قاچاق تخریب ریشه‌های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی جامعه است.

وی با اشاره به اینکه هدف پنهان قاچاق رشد تجمل‌گرایی، مصرف‌زدگی و نابود کردن اقتصاد ملی است از انهدام سه باند قاچاق کالا در استان در سه ماهه اول امسال خبر داد و اظهار داشت: به منظور مقابله با قاچاق کالا و ارز و حمایت از تولیدات ملی طرح‌های مقابله با قاچاق کالا و ارز در سطح استان به اجرا در آمد.

رئیس پلیس آگاهی مازندران تصریح کرد: در این راستا 424 هزار و 920 نخ سیگار خارجی قاچاق، 308 ثوب پارچه، 9 دستگاه موتورسیکلت، 13 دستگاه لوازم برقی و 148 دستگاه کولر خارجی قاچاق در سه ماهه اول امسال از قاچاقچیان کشف شد.

این مسؤول از کشف 20 هزار و 980 قلم لوازم آرایش، 54 هزار عدد ماده محترقه، 44 تن چوب جنگلی قاچاق و 123 کیلو ماهی خاویاری در این استان خبر داد.

پهلوانی کشف 25 تن آرد قاچاق و 20 هزار عدد انواع قرص‌های روانگردان و داروی غیرمجاز را از دیگر موفقیت‌های این طرح ها برشمرد و در ادامه گفت: قاچاق کالا تخریب زیر بنای اقتصاد کشور و نادیده گرفتن حق نسل فردا برای رشد و بالندگی است.

وی با بیان این که پدیده قاچاق ضربه به اقتصاد و هویت ملی کشور و همه برنامه‌ریزی‌های ملی است، ادامه داد: خرید و مصرف کالای قاچاق باعث اختلال در عرضه تولیدات داخلی و تعطیلی کارخانه‌ها، افزایش بیکاری در کشور و ایجاد بازار فروش برای کالاهای کشورهای خارجی است.

رئیس پلیس آگاهی مازندران با اشاره به اینکه قاچاق یک پدیده خلاف شرع و قانون است و مبارزه با قاچاق کالا اقدامی برای حفظ و استقرار امنیت در کشور است و همه آحاد جامعه برای مقابله با آن مسؤول هستند از مردم خواست: برای حمایت از تولید ملی و اشتغال جوانان جامعه با نیروی انتظامی در مبارزه با قاچاق کالا و ارز و هرگونه مسائل امنیتی همکاری کرده و هرگونه اطلاعات واخباری را به مرکز فوریت‌های پلیسی 110 اعلام کنند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها