English

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

برگزاری اجلاس سراسری ‎نماز در زنجان با استقبال کم‌نظیر گروه‌های فرهنگی مواجه شد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ابراز داشت: برگزاری اجلاس سراسری ‎نماز در زنجان با استقبال کم‌نظیر گروه‌های فرهنگی مواجه شد و با پویش جدیدی مواجه بودیم.

برگزاری اجلاس سراسری ‎نماز در زنجان با استقبال کم‌نظیر گروه‌های فرهنگی مواجه شد
به گزارش خبرگزاری موج

، محمدمهدی اسماعیلی در سفر خود به استان زنجان، با بیان اینکه نوروز ۱۴۰۱ حدود ۴۰۰ هزار نفر از کشور برای حضور در اجراهای صحنه‌ای (کنسرت) از کشور خارج شدند، اظهار کرد: این آمار اما در سال گذشته به این شکل تغییر یافته که در یک ماه یک میلیون نفر برای شرکت در اجراهای صحنه‌ای در ایران حضور یافتند که این عدد سابقه نداشته است.

وی تصریح کرد: دولت سیزدهم طبق وعده خود، توجه ویژه‌ای به موسیقی دارد که مقایسه آمار بخش‌های مختلف این صنعت در قبل و بعد از آغاز به کار این دولت، موید تلاش مسئولان این حوزه است.

این مسئول گفت: در همین زمینه بررسی تعداد اجراهای تهران طی سال گذشته نشان می‌دهد تعداد این اجراها، ۶۰۶ اجرا بود که این آمار برای تمام کشور به ۳۹۱۳ رسیده است. همچنین در ۴ ماه ابتدایی امسال نیز ۷۲۸ اجرا صورت گرفته تا مجموع اجراهای یک سال اخیر کشور، به عدد ۴۶۴۱ برسد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: نگاه دولت سیزدهم به موسیقی به عنوان یکی از کلیدی‌ترین شاخه‌های فرهنگ عمومی کشور است که سرانه بالایی در نشاط اجتماعی دارد.

 

در اجرای ‎عدالت فرهنگی و دسترسی آسان همه شهروندان به فرهنگ، مصمم هستیم

اسماعیلی همچنین در مراسم افتتاح مجتمع فرهنگی هنری زرین  با بیان اینکه حدود ۳۰ ماه پس از مسئولیت دولت، سفر ‎زنجان یک نقطه قابل اندازه‌گیری و مقیاس کیفی برای سنجش اقداماتِ این مدت است، گفت: دسترسی مردمی ‎فرهنگ که به سبب سیاست‌های قبل بسیار دشوار شده بود، امروز با ساخت مجتمع‌های فرهنگی، کتابخانه‌ها،سینماها و هنرستانهای هنرهای زیبا، سهولت یافته است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه به نمایندگی از هیات دولت در شورای اداری ‎ایجرود شرکت و «مجتمع فرهنگی هنری زرین» را افتتاح کردم. همانجا دستورات لازم برای ساخت سینما ایجرود را دادم، ادامه داد: در جمع اصحاب فرهنگ زنجان تاکید کردم در اجرای ‎عدالت فرهنگی و دسترسی آسان همه شهروندان به فرهنگ، مصمم هستیم.

وی به برگزای اجلاس نماز در زنجان نیز اشاره کرد و افزود: برگزاری اجلاس سراسری ‎نماز در زنجان با استقبال کم‌نظیر گروه‌های فرهنگی مواجه شد و با پویش جدیدی مواجه بودیم. در اجلاس گفتم که «نهضت بازگشت به مساجد» را راهبرد ‎تحول فرهنگی می‌دانیم و معتقدیم فرهنگ‌های معنوی در ایران چنان قدرتمند است که هیچ موجی در مقابل آن نمی‌تواند بایستد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه