English

مرکز نیکوکاری ملی قرآن راه اندازی شد

مرکز نیکوکاری ملی قرآن در تعامل اتحادیه کشوری و استانی مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت با کمیته امداد امام خمینی(ره) در آینده‌ای نزدیک راه‌اندازی می‌شود.

مرکز نیکوکاری ملی قرآن راه اندازی شد

به گزارش خبرگزاری موج، نوزدهمین هم‌اندیشی مدیران عامل اتحادیه‌های مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت استان‌ها به صورت مجازی برگزار شد و موضوع اصلی این هم‌اندیشی راه‌اندازی مرکز ملی نیکوکاری تخصصی قرآن بود و  این موضوع در جلسه هیئت مدیره اتحادیه کشوری به تصویب نهایی رسید.

در این  جلسه  مدیرعامل اتحادیه کشوری مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت گفت:  در  مصوبه چهل و یکمین جلسه هیئت مدیره و پیرو آن جلسه فوری و فشرده با کمیته امداد، آقای آسوده، معاون مشارکت مردمی کمیته امداد و خانم لاله افتخاری به عنوان مشاوره بانوان در کمیته امداد مرکز، این مسیر به سرعت هموار شد و مقرر شد تا یک مرکز نیکوکاری ملی قرآن راه‌اندازی شود.

محمد انجم‌شعاع، ادامه داد: با تأکید بر اینکه  همه دریافت این مرکز ملی صرف کار قرآنی می‌شود و نه صرف معیشت افراد اضافه کرد: دوستان در مؤسسات قرآنی   در  ایام کرونا، مراکز نیکوکاری برای  مواسات و کمک به معیشت مردم راه‌اندازی کردند و در این زمینه همراهی داشتند.

مدیرعامل اتحادیه کشوری مؤسسات قرآنی تصریح کرد: در  جلسه با کمیته امداد این پروانه صادر شد و اسامی و شماره همراه مدیران عامل اتحادیه‌های استانی در اختیار کمیته امداد امام خمینی(ره) برای راه‌اندازی این دفاتر در استان‌ها، قرار گرفت و حساب این دفاتر در سطح استان‌ها از طریق صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت، بازگشایی و در اختیار استان‌ها قرار می‌گیرد و هیئت مدیره اجرایی این دفاتر در استان‌ها با مشورت هیئت مدیره اتحادیه‌های استانی و راهنمایی کمیته امداد استان‌ها، اساسنامه و شیوه‌نامه خواهند داشت.

انجم‌شعاع تصریح کرد: برابر مصوبه اخیر هیئت مدیره، نشست فصلی اتحادیه کشوری نیمه دوم خرداد به صورت حضوری به میزبانی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تهران برگزار می‌شود، همچنین مجمع عمومی اتحادیه نیز نیمه سوم تیر در تهران با انتخاب اعضای دومین دوره هیئت مدیره و بازرسی اتحادیه کشوری مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت برگزار می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه