موج
کدخبر : ۴۰۵۰۸۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-405088

ناهید عزیزی صدیق در گفتگو با خبرگزاری موج:

مشاور کارگردان و یکی از نویسندگان فیلم سینمایی دشت خاموش در مورد نگاه جهانی یک فیلم و لزوم بی تفاوت نبودن به محیط پیرامونی یک هنرمند و همینطور احتمال ساخت فیلم خودش سخن گفت.

ناهید عزیزی صدیق دانش‌آموخته کارگردانی سینما و ادبیات نمایشی که بیشتر در سال‌های فعالیت حرفه‌ای‌اش کار نوشتن را انجام داده و فیلمنامه‌نویسی کرده است و بازیگردان، مشاور کارگردان و یکی از نویسندگان فیلم سینمایی دشت خاموش ساخته احمد بهرامی  نیز هست، درباره نگارش فیلمنامه این اثر و اینکه آیا حضور بین المللی یک اثر از زمان نگارش فیلمنامه شروع می شود یا خیر، به خبرنگار سینمایی خبرگزاری موج گفت: پاسخ این سوال برای من خیلی واضح است چون کارم متمرکز روی فیلمنامه و نوشتن است. مهم‌ترین بخش هر فیلم برای من، فیلمنامه است. من به شدت آدم ایده آلیستی هستم و همیشه فکر کرده‌ام که حتما باید یک فیلمنامه بسیار بسیار خوب و قوی باشد تا بتوان آن را در جریان ساخت انداخت؛ بنابراین موضوع فیلمنامه خیلی مهم است. قطعا همه ما می‌دانیم هنر سینما حاصل یک کار جمعی است.

وی با بیان اینکه جایگاه فیلمنامه برای من خاص است، توضیح داد: من سینما را یک وسیله ارتباطی و نوعی زبان می‌بینم و معتقدم هر چقدر جهانی که ما به وسیله یک فیلمنامه با آن ارتباط برقرار می‌کنیم جهان بزرگتر و وسیعتری باشد، یک موفقیت است. بنابراین من به عنوان یک فیلمنامه‌نویس تلاش می‌کنم زبانی را انتخاب کنم که برای تعداد زیادی از آدم‌های دنیا قابل فهم باشد و همین طور مسائلی را پیدا کنم که دغدغه مشترک آدم‌های زیادی در سطح جهان باشد ولی در عین حال برای موضوعات و سوژه‌هایی که به مسائل درونی و وطنی می‌پردازند، احترام قائل هستم. به هر حال خیلی از وقت‌ها حفظ فرهنگ خودمان و پرداختن به مسائل فرهنگی و حتی دردهای بومی منطقه‌ای خودمان و بازگو کردن آنها با ارزش است.

عزیزی صدیق درباره حضور قهرمان در سینمای ایران که مدت هاست جایش خالی است، تأکید کرد: ما نمی‌توانیم مسائل فرهنگی و دردهای بومی و منطقه‌ای خودمان را نادیده بگیریم. من تصور می‌کنم بهترین موضوعات برای بازگو کردن، نزدیک‌ترین موضوعات به ما هستند و همیشه به عنوان یک فیلمنامه‌نویس اعتقاد دارم که نباید از آنچه که در اطرافمان می‌گذرد، غفلت کنیم.

وی با ذکر این مطلب که به هر حال اعتماد جلب کردن بسیار سخت است، بیان کرد: من سال ها است در حال کار در این حوزه هستم و برای گذران زندگی کارهای بسیاری را تجربه کردم اما امثال من که علاقمند و دانش آموخته سینما هستیم، ته قلب مان همیشه آرمان مان فیلمسازی است. من هم‌اکنون چند فیلمنامه نوشته شده دارم و خوشبختانه برای دو فیلمنامه از میان این فیلمنامه‌ها، تهیه‌کننده و سرمایه‌گذار پیدا شده است و به احتمال خیلی زیاد در روزهای پیش رو استارت کار خورده می‌شود.

این فیلمنامه‌نویس در پایان گفت: اثری که در روزهای آینده براساس فیلمنامه‌ من تولید خواهد شد، یک فیلم اجتماعی است و فرهنگ و باوری را نقد می‌کند که در واقع مربوط به منطقه خاصی نیست. در واقع این فیلم اگرچه فضای مردانه‌ای دارد و کاراکتر زن کمرنگ است، ولی اساسا درباره یک موضوع زنانه است.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`