موج
کدخبر : ۴۰۰۹۰۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-400905

شاعرانگی 3؛

مهرداد محمدپور دکلمه شعر «باور کن تو را پنهان خواهم کرد» سروده ازدمیر آصف را جهت انتشار در اختیار خبرگزاری موج قرار داد.

خبرگزاری موج-سرویس فرهنگی: بخش شنیداری ثابت «شاعرانگی» خبرگزاری موج درنگی است بر صد قطعه ماندگار از سروده های خیال انگیز  شعرای معاصر ایران و جهان، به انتخاب و با اجرای مهرداد محمدپور، به صورت موسیقی گفتار؛ که همراهی قطعات روح نوازی از بهترین ساخته های برجسته ترین نوابغ موسیقی جهان، لطف شنیدنشان را نیز دو چندان کرده است.

مهرداد محمدپور

اینبار شعر «باور کن تو را پنهان خواهم کرد» سروده ازدمیر آصف همراه با موسیقی متن آنت فاکس تقدیم مخاطبان فرهیخته خبرگزاری موج می شود:

ازدمیر آصف (متولد ۱۱ ژوئن ۱۹۲۳ در آنکارا – درگذشته ۲۸ ژانویه ۱۹۸۱ در استانبول) شاعر ترکیه‌ای است. در سال ۱۳۹۳ گزینه اشعار اوزدمیر آصف با عنوان «تو را صدا خواهم زد» با ترجمه صابر حسینی توسط نشر مهر نوروز به چاپ رسیده‌است.

همچنین در میان کارهای او دو اثر «گوشه‌های دایره» ترجمه شده توسط شاعر و نویسنده ایرانی حامد زرین قلمی در سال نود و هشت با نشر آثار برتر  و «تنهایی تقسیم نمی‌شود» که شامل ۷۰۰ آموزه اخلاقی یا آتیکا است و حائز اهمیت ادبی و غنایی ویژه‌ای هستند. داستان «باران دیروزی خواهد بارید» در سال ۱۹۸۷ و کتاب «دربارهٔ ازدمیر آصف» که شامل خود نوشت‌ها و تجربیات شخصی شاعر دربارهٔ موضوعات مختلف است نیز در سال ۱۹۸۸ بعد از مرگ وی منتشر شد. 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`