موج
کدخبر : ۳۶۹۸۷۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-369876

معاون سیما در نشست خبری مطرح کرد:

حمید شاه آبادی معاون سیما در یک نشست خبری، جزییاتی از برنامه های نوروز 1400 و همچنین برنامه های سال جدید تلویزیون را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار تلویزیون خبرگزاری موج، نشست خبری حمید شاه آبادی معاون سیما شنبه 23 اسفندماه با حضور جمعی از خبرنگاران در سالن همایش های صداوسیما برگزار شد.

حمید شاه آبادی در ابتدای این نشست پیش از اعلام برنامه های نوروزی سیما در سال 1400، درباره سال 99 و تاثیر کرونا بر برنامه های سال 99 گفت: در سال 99 فراز و فرودهای زیادی داشتیم و به دلیل پاندمی کرونا، توانستیم در دعوت مردم به خانه ماندن نتیجه خوبی داشته باشیم و آمار و ارقام حاکی از دست پر تلویزیون در این رابطه است.  اقتصاد مقاومتی و جهش اقتصادی از جمله دیگر مباحث مهم سال 99 بود که به آنها نیز پرداختیم. در سال 99،  800 سریال تولید شد و در حوزه تامینی نیز بیش از 5 هزار فیلم سینمایی پخش شد که 409 فیلم، فیلم اولی بود و تلاش شد کمتر از فیلم های آمریکایی استفاده شود. همچنین مستندهای بسیاری در این مدت روی آنتن رفت. در حوزه پویانمایی نیز بیش از 8 هزار و 800 اثر تولید شد.

وی در ادامه با اشاره به سال جدید بیان کرد: با وجود اینکه در سال 1400 انتخابات را در پیش رو داریم، اما سال جدید با نام حضرت مهدی (عج) شروع می شود و نیمه شعبان را در فروردین ماه شاهد هستیم؛ بنابراین 1400، سالی مهدوی است و باید خودمان را برای جذب بیشتر مخاطبان آماده کنیم.

اعلام سریال ها و برنامه های نوروزی سیما

شاه آبادی به برنامه ها و سریال های نوروزی اشاره کرد و توضیح داد: سریال های «نون. خ ۳» از شبکه یک سیما، «هم بازی» از شبکه دو، «لوتی» از شبکه سه و «نوروز رنگی» از شبکه پنج سیما در نوروز 1400 روی آنتن می روند. همچنین شبکه نسیم برنامه «خندوانه» ، «دست انداز» و چند برنامه دیگر را در ایام نوروز پخش می کند. شبکه امید، «تخته سیاه» و شبکه دو هم «کلبه عموپورنگ» را به عنوان برنامه های نوروزی پخش می کنند. دو قسمت پایانی «پایتخت۶» هم در روز‌های پایانی سال از شبکه یک سیما پخش می شود. در بخش فیلم های تامینی نیز 104 فیلم سینمایی از شبکه های سیما پخش خواهد شد که از این میزان، 23 فیلم سینمایی ایرانی هستند. همچنین 85 اثر سینمایی با مخاطب کودک و نوجوان است که پخش می شود. در حوزه پویانمایی، 20 مجموعه با 320 قسمت همچون شکرستان و با استفاده از ظرفیت کار عروسکی روی انتن می رود.

وی درباره برنامه های سال تحویل نیز افزود: برنامه فرمول یک از شبکه یک، برنامه صبح فروردین از شبکه دو، برنامه ویژه عصر جدید از شبکه سه و نوروزترین نوروز نیز به عنوان برنامه سال تحویل شبکه پنج پخش خواهند شد.

پایتخت 7 ساخته می شود/ نگاه مان درباره بازیگران ممنوع التصویر کریمانه است

معاون سیمای جمهوری اسلامی ایران درباره ساخت سریال پایتخت 7 و حضور بازیگران ممنوع التصویر این سریال گفت: تصمیم ما برای ساخت سریال «پایتخت 7» جدی است و به این منظور صحبت هایی شده است اما به این دلیل که عجله نکنیم و فیلمنامه درستی نگارش شود، فصل هفتم این سریال را برای نوروز 1400 نداشتیم. در مورد بازگشت بازیگران ممنوع التصویر به تلویزیون نگاه ما کریمانه و همدلانه است و از هر خطا و اشتباهی یک نقطه نمی‌سازیم. هرقدر چهره های هنری همراه‌تر با سیاست‌های ما باشند، ما حضورشان را در رسانه ملی سرمایه می‌دانیم؛ بنابراین نگاه صفر و صدی نیست.

وی درباره اخطار ساترا به روبیکا در پی انتشار کلیپ هنجارشکنانه نیز افزود: در مورد پخش کلیپ هنجارشکنانه از روبیکا و درباره اخطار ساترا به روبیکا هم باید بگویم، همه دستگاه‌های صوت و تصویر فراگیر باید قاعده و دستورالعمل ساترا را رعایت کنند.

سلمان فارسی برای 5 سال دیگر آماده می شود

شاه آبادی درباره پیشرفت سریال «سلمان فارسی» نیز توضیح داد: با جدیتی که از آقای میرباقری در ساخت سریال سلمان فارسی دیده ایم، برنامه ها طبق زمان بندی های انجام شده پیش می‌رود. عوامل این سریال در حال حاضر در شهر شاهرود هستند و این مجموعه در سال 1405 روی آنتن خواهد رفت.

سریال « حضرت موسی» نیز در مرحله بازنویسی فیلمنامه است که البته این برای سومین بار است که فیلمنامه این مجموعه بازنویسی می شود؛ چون هنوز پیش تولید آن شروع نشده، فعلاً زمان دقیق شروع فیلمبرداری آن مشخص نیست.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها