موج
کدخبر : ۳۶۷۹۹۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-367995

در نشست خبری سریال روزهای ابدی عنوان شد:

جواد شمقدری در نشست خبری سریال روزهای ابدی گفت: برخی واکنش های تند و منفی نسبت به سریال نشان می دهد که ما در کارمان موفق بودیم و روزهای ابدی توانسته است حرکت انقلاب اسلامی را تثبیت کند.

به گزارش خبرنگار تلویزیون خبرگزاری موج، نشست خبری سریال روزهای ابدی یکشنبه 10 اسفندماه با حضور جواد شمقدری کارگردان، محسن علی اکبری تهیه کننده و احمد نجفی، رحیم نوروزی، امین اسکندریان، کیمیا اکرمی و افشارنیا بازیگران این سریال در روابط عمومی معاونت سیما برگزار شد.

علی اکبری: ریسک معرفی بازیگران جوان را پذیرفتیم

محسن علی اکبری درباره علاقه اش به ساخت کارهای تاریخی و به ویژه پرداختن به حواشی حوادث تاریخی گفت: در ابتدا امیدوارم تولید این نوع سریال ها ادامه پیدا کند و نقاط خالی تاریخی به وسیله سریال و آثار هنری پر شود چون این مردم تشنه اطلاعات درست هستند و چه بهتر که از اطلاعات موثق داخلی سیراب شوند و منتظر اطلاعات خارجی نباشند.

وی بیان کرد: خوشبختانه در شرایطی هستیم که مدیریت جوان در سیما جای خود را پیدا کرده است چراکه اگر تیم مدیریتی در رسانه ملی فعال باشد کارها پرانرژی تر پیش می رود و هنرمندان را بهتر درک می کند. واقعا در طول ساخت و تولید سریال بارها به مشکلات برخوردیم اما با حضور امیر بوالی مشکلات به راحتی حل می شد. خیلی ها این تصور را داشتند چون اسم من و آقای شمقدری در این سریال هست، دیگر سازمان درهای بودجه اش را به سمت ما باز کرده است و از منابع مالی استفاده می کنیم اما اینطور نبود.

علی اکبری تصریح کرد: ما برای هر قسمت این سریال رقمی معادل 680 میلیون تومان دریافتی داشتیم؛ رقمی که اگر یک فیلم سینمایی لو باجت را در نظر بگیریم و هر 3 قسمت سریال را معادل یک فیلم در نظر بگیریم این رقم خیلی کمتر از بودجه تولید آن فیلم بود.

تهیه کننده سریال روزهای ابدی در ادامه به برخی جزئیات در مورد ساخت دکورهای این سریال پرداخت و گفت: ما حدود ۱۰۰ متر در دو متر و نیم دیوار در شهرک غزالی ساختیم که دیوار سفارت آمریکا بود و پشت نداشت و پشتش پرده سبز بود که سی در صد از دکور ما را شامل می شد. این دیوار هست و ماندگار است و مثل دکورهای کارهای قبلیم در شهرک سینمایی می ماند برای کارهای بعدی.

وی ادامه داد: درباره فصل دوم و سوم این سریال یادم است که از همان روزهای اول تصویربرداری آقای شمقدری دغدغه اش را داشت و امیدوارم که دوستان نیز همکاری کنند. باید قراردادی برای نگارش متن ها بسته شود. دو دانگ شهرک غزالی به نام من است! (خنده) مشکلی در شهرک نداشتیم و مشکل ما شرایط جوی و لوکیشنی بود که سه سریال با هم تصویربرداری داشتند و همین کمی کار ما را مختل می کرد.

وی بیان کرد: من به شخصه و آقای شمقدری همینطور، درگیر بحث مالی نبودیم بلکه بحث ما کار ارزشی است؛ همچنین ما سعی کردیم در این کار نیز همچون دیگر کارهایمان، جوان ها دیده شوند. در سریال مردان آنجلس، مهتاب کرامتی و در سریال مریم مقدس، شبنم قلی خانی را معرفی کردیم که اتفاقا موفق هم هستند. در سریال روزهای ابدی نیز، امین اسکندریان و کیمیا اکرمی را معرفی کردیم.

تهیه کننده سریال روزهای ابدی خاطرنشان کرد: این وظیفه ماست که از هنرمندان تئاتر و هنرمندان جوان در کارهایمان استفاده کنیم. البته استفاده از بازیگران تازه کار برای کارگردان ریسک بزرگی دارد اما آقای شمقدری ریسک معرفی هنرمندان جوان را پذیرفتند به امید اینکه صاحب هنرمندان جوان تری شویم. برای اولین بار 10 هنرمند خارجی داشتیم و حضور بازیگران باسابقه و جوان و خارجی، ترکیبی شد که خوشبختانه جواب داد و مخاطب ارتباط خوبی با آنها برقرار کرد.

شمقدری: واکنش های تند و منفی اتفاقا نشان می دهد که ما در کارمان موفق بودیم

جواد شمقدری نیز در پاسخ به پرسشی در مورد گریم و لوکیشن کار که برخی مواقع باورپذیر بود یا خیر، توضیح داد: وقتی فیلمبرداری تمام شد متوجه برخی ضعف ها در گریم شدم و گریم جاهایی مشکل داشت ولی درصدش خیلی کم بود. در مورد لوکیشن نیز بهتر بود مصداقی سوال می شد؛ اما در هر حال سایت کبکان و لوکیشنی که به عنوان سایت کبکان در نظر گرفتیم؛ عملا امکانی نبود که در چنین موقعیتی قرار بگیریم به همین دلیل قرار شد با توجه به بودجه به سراغ جلوه های ویژه کامپیوتری برویم و آنجایی که بازیگر ما لابلای ساختمان ها وارد می شود، فضای مجازی است. این یک تجربه گرانبها و کاری سخت و پیچیده به حساب می آید و این کار در این ابعاد و حجم، برای اولین بار در یک سریال افتاد.

وی افزود: دو سه پلان بود که کمی خوب در نیامد ولی به نظرم بقیه موقعیت ها، واقعی به نظر می آید و قابل تشخیص از اصل نیست. به اعتقاد من، برای چنین حرکت بزرگی، دو سه مورد ضعف، قابل قبول است حال ممکن است توقعات دیگری باشد که امیدواریم در آینده موفقیت های بهتری کسب شود.

شمقدری درباره روشنگری درباره برخی ابهاماتی که در فیلم آرگو مطرح شده بود، نیز گفت: به نظر من آرگو کلا دروغ بود و قرار نبود ما پاسخی به آن دهیم؛ ما قرار بود خودمان تصویری از تسخیر لانه جاسوسی را به نمایش بگذاریم. اتفاقا خیلی از دوستان، بخش تسخیر لانه جاسوسی را خوب و قابل قبول دانستند. در این موضوع، چند سکانس در ارتباط با آرگو داریم؛ همان که چند کارمند آمریکایی فرار کردند و به سفارت کانادا رفتند؛ ایران در آن زمان متوجه شده بود که شش نفر آمریکایی که به سفارت کانادا فرار کردند؛ اما آنها را به حال خود رها کرده بود اما در آرگو فضاسازی تخیلی کرده بودند که با هنر شکل واقعیت به خود گرفت، همانطور که هالیوود فانتزی را در فیلم هایشان باورپذیر می کنند.

وی اظهار کرد: اگر شرایط حمایتی بهتری شامل حال ما می شد، شاید خیلی بهتر و به موضوعات بیشتری می پرداختیم اما علیرغم مشکلاتی که داشتیم ساخت این سریال واقعا معجزه بود.

کارگردان سریال روزهای ابدی تاکید کرد: برخی واکنش های تند منفی اتفاقا نشان می دهد که ما در کارمان موفق بودیم. کسانی که خارج از مرزها هستند یا افرادی که در ایران هستند و منفی صحبت می کنند، همان هایی هستند که به نوعی از حرکت انقلاب دلخورند. سریال روزهای ابدی به اعتقاد من، حرکت انقلاب اسلامی را تثبیت کرده است و به همین دلیل مورد هجمه قرار می گیرد و از آن ایراد می گیرند.

خاطره خوش ازدواج احمد نجفی در کار شمقدری

احمد نجفی بازیگر سریال روزهای ابدی نیز در این نشست با ابراز خوشحالی از حضور مجدد در کار جواد شمقدری گفت: من از کار کردن با جواد شمقدری خاطره خوبی دارم؛ سر کار طوفان شن بود که ازدواج کردم و خاطره خوبی از کار با او برایم رقم خورد.

وی بیان کرد: سریال روزهای ابدی، کار سنگینی بود و اگر همکاری صمیمانه برخی دوستان نبود، شاید این سریال سال های سال متوقف می شد. سازمان صداوسیما باید روی کمک ها به منظور بهبود کیفیت کارها تمرکز کند. امیدوارم درخواست برای ساخت قسمت دوم این سریال نیز نتیجه دهد.

رحیم نوروزی دیگر بازیگر این سریال نیز در این نشست خبری گفت: پژوهش یک کار دشواری است و ماجرای طولانی دارد؛ قصه گویی و فیلمسازی هم مساله دیگر که جمع اینها قضیه را دشوارتر می کند. از طرف دیگر مخاطبان نیز باید این مدیا را ببینند و شاکله درام و قصه گویی را قضاوت کنند. من متولی تاریخ نگاری نیستم و تنها یک پازل در تصویر بسیار بسیار پیچیده بودم.

وی اظهار کرد: من با آقای علی اکبری چشم بسته قرارداد دلی می بندم. من یک یاعلی از سریال نردبام آسمان به او  گفته ام و همیشه هر کاری که بگوید حضور خواهم داشت. اصلا بحث مادی را با او مدنظر ندارم چون روزی من وابسته به مباحث مادی نیست. اولین باری بود که با آقا شمقدری کار می کردم و جسارتاً توقع من از او بسیار کمتر از این بود؛ اما همانطور که آقای نجفی گفت بسیار انسان آرام و صبور هستند و کار با او نیز خوب پیش رفت.

امین اسکندریان بازیگر جوانی که در این سریال معرفی شد، تمام هم و غمش را باورپذیری نقش توسط مخاطب دانست و گفت: تمام سعی من این بود که تماشاگری که آن سال ها را دیده و ندیده، بازی من برایش باورپذیر بوده باشد. فشار بسیاری روی ما بود و با مدیریت شمقدری و علی اکبری این فشارها مدیریت شد.

کیمیا اکرمی دیگر بازیگر جوان این سریال نیز گفت: بازی در این سریال برایم دشوار بود چون از این فضا دور بودم و بخش عمده ای از زندگی ام خارج از کشور زندگی کرده ام. اکتشاف چنین کاراکتری برایم جذاب بود و خوشحالم در این سریال حضور پیدا کردم. در این کار احساس آرامش داشتم و علی اکبری و شمقدری حامی ما بودند. تجربه تئاتر داشتم و از اعتمادی که من شد خوشحالم و امیدوارم نقش های بیشتری را ایفا کنم.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها