موج
کدخبر : ۳۶۷۸۳۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-367839

سید جمال ساداتیان در گفتگو با خبرگزاری موج:

سیدجمال ساداتیان با تاکید بر اینکه تفریح لازمه زندگی انسانی و اکران نوروزی با رعایت پروتکل ها گامی موثر در بهتر شدن روحیه مردم است، از دینامیت به عنوان یک فیلم مناسب برای این نوبت اکران نام برد.

سید جمال ساداتیان یکی از تهیه کنندگان و سینماداران کشور در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج در مورد وضعیت اکران نوروز 1400 گفت: مدیران به شدت دنبال این هستند که سه فیلم خوبی که بتواند با مردم ارتباط برقرار کنند در عید نوروز اکران شوند. این یک طرف ماجرا است که نظر مسئولین است اما از سوی دیگر تمایل صاحبان اثر هم باید وجود داشته باشد به هر حال آنها هم نگران فیلم و سرمایه خود هستند.

این سینماگر ادامه داد: به نظر من اگر این اتفاق بیفتد و فیلم های مناسب و جذابی به اکران در بیایند فکر می کنم مردم هم اعتماد می کنند و با رعایت پروتکل های بهداشتی و یک سوم ظرفیت سینماها هم می توانیم یک اکران نوروزی قابل قبولی داشته باشیم. به هر حال مردم در این ایام بی کار هم هستند و یک سال هم هست که تحرک اجتماعی نداشته اند، شاید در این ایام بتوانند از خانه بیرون بیایند و تغییر ذائقه روحی‌ای هم بدهند.

وی با بیان اینکه این مسئله می تواند تاثیر قطعی بر روحیه مردم داشته باشد، در پاسخ به این سوال که آیا کشیدن مردم به بیرون از خانه به بهانه سینما مشکلی ندارد، گفت: به نظر من مشکلی ندارد چرا که می توانید ببینید همینکه دو روز تعطیلی پیش می آید حجم مسافرت ها چقدر گسترده می شود و همین مبین نیاز روحی مردم است. تعارف که نداریم، در حال حاضر اغلب مردم آپارتمان نشین شده اند و در خانه های کوچکی به سر می برند و نیاز به تفریح و تغییر ذائقه دارند.

ساداتیان تاکید کرد: این اتفاق نمی تواند بد یا مشکل ساز باشد بویژه که در ایام نوروز، مدارس و ادارات تعطیل هستند، دید و بازدیدها هم به شدت محدود خواهد بود. بنابراین چنین فضاهایی با رغایت دقیق پروتکل ها و کاهش ظرفیت ها همانطور که در جشنواره ها برگزار شد می تواند راه حل خوبی باشد. آیا بعد از برگزار یجشنواره فجر خبر ناگواری شنیده شد؟

استقبال خوب مردم از جشنواره فجر غیر قابل پیش بینی بود

وی که مدیریت پردیس های سینمایی آستارا و تیراژه را در اختیار دارد گفت: ما در سینماهای خود سخت گیرانه پروتکل ها را رعایت می کردیم و افراد تک به تک و بعد از تب سنجی می توانستند در سالن حضور پیدا کنند. بر استفاده از مواد ضد عفونی کننده هم تاکید داشتیم. وقتی ما این خدمات را ارائه می کردیم، مردم هم آنها را بیشتر و بهتر رعایت می کردند. استقبال خوب مردم از جشنواره فجر برایم غیر قابل پیش بینی بود و وقتی ما در دو سینمای آستارا و تیراژه سانس فوق العاده نه و نیم صبح تعریف کردیم، باورمان نمی شد که ظرف مدت کوتاهی کل ظرفیت به فروش برسد و مردم در یک روز وسط هفته و اول صبح، وقت بگذارند و هزینه کنند تا در سینما به تماشای فیلم های جشنواره فجر بنشینند!

ساداتیان اظهار داشت: این رفتار نشان نیاز روحی انسان ها است همانطور که رستوران ها و جاده ها در روزهای تعطیل خلوت نیستند. ضمن اینکه من معتقدم در مجموعه سرگرمی ها، سینما از امن ترین ها است که ضمن اینکه می تواند آرامش روحی مردم را در پی داشته باشد، شرایط کنترل رعایت اصول بهداشتی هم در آن امکان پذیرتر است. در رستوران ها مردم کنار هم می نشینند اما در سینما ما هر دو صندلی یکی تماشاگران را می نشاندیم و مردم هم رعایت می کردند.

این تهیه کننده سینمای ایران ادامه داد: من مخالفتی با حضور افراد در رستوران ندارم اما تاکید می کنم که پروتکل ها باید رعایت شوند. در واقع پرداختن به تفریح و سرگرمی هم از ملزومات زندگی و نیاز انسانی است. همتانطورکه نمی شود غذا نخور نمی توان بدون تفریح هم ادامه داد و روح روان انسان به تغییر و تحول نیاز دارد. زندگی اجتماعی نیاز به معاشرت دارد. من معتقدم که از این منظر باید سینماها بازگشایی شوند تا به سهم خودشان حال مردم را بهتر کنند.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه از داوران این دوره جشنواره فجر بودید و با توجه به شرایط خاص آن، تقریبا همه فیلم های آماده نمایش را دیده اید آیا این آثار کمکی به بهتر شدن روحیه مردم خواهند کرد گفت: شاید این آثار کمک ویژه ای به گیشه نکنند اما به هر حال به دلیل ساختار خوب و هنری که دارند برای مردم و علاقمندان سینما می توانند جالب توجه باشند.

ساداتیان تصریح کرد: به هر حال در این شرایط اگر یک فیلم را یک میلیون نفر ببینند برای صاحبان آن اثر وضعیت خوبی افاق افتاده است و در کل به اقتصاد سینما هم کمک خوبی می شود و می توان گفت درصدی از مردم هم اثری نزدیک به سلیقه شان دیده و از تماشایش لذت برده اند.

وی با شاره به اینکه پخش فیلم سینمایی دینامیت به کارگردانی مسعود اطیابی و تهیه کنندگی سید ابراهیم عامریان را در اختیار دارد گفت: خودم به عنوان تهیه کننده فیلمی در نوبت اکران ندارم ولی ثبت نام فیلم دینامیت برای اکران نوروزی را انجام داده ایم و فکر می کنم در صورت اکران، از جمله آثاری است که می تواند حال مردم را خوب کند.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها