موج
کدخبر : ۳۵۱۹۳۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-351933

در آستانه سومین سال وقوع حادثه زلزله کرمانشاه، ویدئویی از سوی یکی از روستاییان سرپل ذهاب در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که از تاثیر مثبت برنامه فرمول یک در مهاجرت معکوس و بازگشت اهالی روستای کلاشی تپه رش خبر می دهد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی شبکه یک، ویژه برنامه فرمول یک در 20 آبان 97 و در اولین سالگرد زمین لرزه کرمانشاه از سرپل ذهاب روی آنتن شبکه یک سیما رفت و براساس گفته این جوان کرمانشاهی، این برنامه به بازگشت 50 خانوار به روستای کلاشی تپه رش منجر شد و موجب شد تعداد خانواده های این روستا از 150 خانوار به 200 خانوار افزایش پیدا کند.

پس از انتشار این ویدئو، سید علی ضیا ، تهیه کننده و مجری برنامه فرمول یک، در گفتگویی ضمن خوشحالی از این موضوع ابراز داشت: برای من دیدن این فیلم جالب بود و از این موضوع ذوق زده شدم.

او افزود: یک عزیز ناشناسی روز شنبه (10 آبان 99) فیلمی را هم در صفحه شخصی ام و هم در پیج رسمی برنامه فرمول یک ارسال کرده بود با این عنوان که اجرای برنامه فرمول یک در سرپل ذهاب چه تاثیری خوبی در بازگشت تعداد زیادی از روستاییان زلزله زده به خانه هایشان داشته است.

این مجری افزود: ما دو سال پیاپی سالگردهای این زمین لرزه مهیب را از کرمانشاه و به صورت برنامه زنده اجرا کردیم و شکر خدا با این ویدئو مشخص شد که فرمول یک فارغ از وظیفه اصلی اش که اطلاع رسانی بوده، تاثیرات دیگری هم داشته است.

علی ضیا در ادامه اظهار داشت: سال 96 و در بحبوحه زلزله کرمانشاه، ایرانیان با راه اندازی فعالیت های خیرخوانه، انساندوستانه و جمع آوری کمک های مردمی، به این استان سفر کردند، ولی من و تیم فرمول یک از گروه هایی بودیم که در این ایام به کرمانشاه نرفتیم و پس از آرام شدن این تب و تاب و50 روز بعد از این حادثه، به کرمانشاه رفتیم و در آنجا برنامه اجرا کردیم و شکر خدا این حرکت تاثیرگذار هم بوده است.

این تهیه کننده اذعان کرد: به علت این که سه سال از اجرای برنامه در سرپل ذهاب گذشته، من حتی اسم روستای "کلاشی تپه رش" را از یاد برده بودم ولی به حمد خدا، ویدئوی این هموطن عزیز که برای من ارسال شد، اتفاق خیلی خیلی مبارکی بود، هم برای من و هم تیم فرمول یک و آنقدر ذوق زده شدم که این ویدئو را در صفحه خودم و برنامه فرمول یک در اینستاگرام باز نشر دادم.

حوالی ساعت 22 روز 21 آبان 1396، زمین لرزه شدیدی به قدرت هفت و سه ریشتر استان کرمانشاه را لرزاند. این حادثه به هزار و 900 روستا و10 شهرستان این استان خسارات شدیدی وارد کرد و بر اثر آن 620 هموطن جان باختند. در زمین لرزه، روستای"کلاشی تپه رش" واقع در سرپل ذهاب60  درصد تخریب شده بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها