موج
کدخبر : ۳۴۳۵۶۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-343569

جشنواره فیلم‌های زیست محیطی-گردشگری سیلا فست امسال به دلیل پاندمی کرونا به صورت آنلاین برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری موج، جشنواره فیلم‌های زیست محیطی-گردشگری سیلا فست (SILAFEST) که همه ساله در اوایل شهریور ماه با حضور و شرکت ده‌ها کارگردان و متخصصین زیست محیطی برگزار می‌شد، امسال با توجه به شرایط اضطراری به علت شیوع ویروس کرونا در سراسر دنیا و رعایت مسائل ایمنی به منظور جلوگیری از گسترش بیماری، به صورت آنلاین برگزار خواهد شد.

در این جشنواره از میان ۱۹۶ اثر رسیده به جشنواره از اقصی نقاط دنیا، ۵۴ فیلم انتخاب و در کانال یوتوب آن برای علاقمندان پخش خواهد شد. فیلم‌های منتخب این دوره توسط کمیته ویژه امتیازدهی شده و برای بینندگان فضای مجازی اکران خواهد گردید و برندگان جشنواره نیز توسط هیأت داوران به ریاست جولیان مکدونالد از انگلستان، برنده جایزه ویژه جشنواره در سال گذشته، انتخاب و معرفی خواهند شد.

به گفته رایزن فرهنگی ایران در صربستان ، جشنواره سیلا فست بخشی از زنجیره فستیوال‌های CIFFT (کمیته بین المللی جشنواره‌های فیلم گردشگری) است که تحت حمایت سازمان گردشگری جهانی (UNWTO) فعالیت می‌کند.

حامیان اصلی جشنواره امسال را شهرداری منطقه گردشگری ولیکو گرادیشته، وزارت بازرگانی و گردشگری صربستان، سازمان گردشگری صربستان و دانشکده عالی گردشگری بلگراد، تشکیل می‌دهند.

در جشنواره سال گذشته ۲۰۱۹ فیلم مستند ایرانی «زیستن» اثر پیام شادنیا، به عنوان بهترین فیلم جشنواره رأی متفق داوران مسابقه را جذب و دو جایزه برتر جشنواره (بهترین فیلم زیست محیطی و بهترین پیام انسانی) را به خود اختصاص داد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها