موج
کدخبر : ۳۴۲۱۶۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-342166

بلا انتشار بیانیه ای خطاب به وزارت ارشاد؛

هیات مدیره انجمن تهیه‌کنندگان مستقل سینمای ایران از سهل انگاری در مورد نمایش فیلم‌ها و سریال‌های خارجی بدون پروانه نمایش در وی‌اودی‌ها انتقاد کرد.

​به گزارش خبرگزاری موج، در آخرین نشست هیات مدیره انجمن تهیه‌کنندگان مستقل ضمن بررسی شرایط نمایش فیلم‌های سینمایی از برخی V.O.D ها، در مورد نمایش غیرقانونی فیلم‌ها و سریال‌های خارجی از شبکه‌های اینترنتی که توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز فعالیت آن‌ها صادر شده است، ابراز نگرانی شد.

در این نشست عنوان شد در شرایطی که برای نمایش فیلم‌های سینمایی و سریال‌های ایرانی انواع ممیزی‌های ریز و درشت با توجه به قانون اعمال می‌شود، اکثریتی از فیلم‌های سینمایی و سریال‌های خارجی بدون خرید حقوق نمایش و پروانه نمایش از وزارت ارشاد اسلامی یا تلویزیون به نمایش در می‌آید. آن هم در شرایطی که تماشاگران سالن‌های سینما روزانه ۴ هزار نفر هستند، اما این V.O.D ها بیش از ۲ میلیون کاربر دارند.

هیات مدیره انجمن تهیه کنندگان مستقل اظهار امیدواری کرد که این یک بام و دو هوا پایان یابد. چرا که تماشاگر در سالن سینما نباید برخی فیلم‌ها یا صحنه‌ها را ببینند، در داخل خانه چگونه این صحنه‌ها و یا فیلم‌ها مباح می‌شود.

انجمن خواستار آن است که جهت جلوگیری از بی قانونی، پروانه نمایش فیلم‌ها و سریال‌ها در ابتدای نمایش، در معرض دید قرار گیرد.

روابط عمومی انجمن در پایان اعلام کرد که بر اساس مصوبه هیات مدیره، مساله برای بررسی به سازمان بازرسی کل کشور، کمیسیون فرهنگی مجلس ، کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی و دیگر مراکز مسئول احاله خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها