موج
کدخبر : ۳۳۸۹۳۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-338936

دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال با همراهی چند واحد دانشگاهی دیگر ​فراخوان جشنواره ملی عکس و پوستر «همدلی و مشارکت مردمی در مقابله با کرونا» را منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، فراخوان شرکت هنرمندان برای حضور در جشنواره ملی عکس و پوستر « همدلی و مشارکت مردمی در مقابله با کرونا » که به همت دانشگاه هنرهای ایرانی – اسلامی استاد فرشچیان ، انجمن علمی پژوهش های هنری ایران و دانشگاه آزاد تهران شمال برگزار می شود، منتشر شد.

در متن فراخوان جشنواره ملی عکس و پوستر «همدلی و مشارکت مردمی در مقابله با کرونا» آمده است:

این جشنواره که با همکاری دانشگاه هنرهای ایرانی-اسلامی استاد فرشچیان، انجمن علمی پژوهش‌های هنری ایران و دانشگاه آزاد تهران شمال برگزار می‌شود؛ فرصتی برای همه شهروندان ایرانی است تا آنچه در خصوص واکنش‌های اخلاقی، همدلی و همیاری در مواجهه با بیماری کووید ۱۹ را ثبت و ضبط کرده‌اند، با زبان هنر، مستندسازی کرده و در نمایشگاه مجازی (و اگر شرایط مهیا شد، حقیقی) این جشنواره، در معرض دید عموم قرار دهند.

محورهای موضوعی

متقاضیان می‌توانند آثار عکاسی و طراحی پوستر خود با موضوعات زیر، به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند:

جلوه‌های حضور داوطلبانه و همکاری با کادر درمان و سازمان‌ها و نهادهای مرتبط با ویروس کرونا / جلوه‌های همدلی با مردم آسیب‌دیده از ویروس کرونا / مشارکت مردم در رعایت اصول بهداشتی در ارتباطات اجتماعی / تجلیل از کادرهای درمان و صفوف مقدم مبارزه با اپیدمی کرونا / تجلیل از شهدای سلامت و...

ضوابط و مقررات کلی شرکت در جشنواره

- شرکت در این جشنواره برای عموم هنرمندان، دانشجویان و هنرجویان، دانش‌آموزان و علاقه‌مندان عکاسی و گرافیک آزاد است.

- دریافت آثار از طریق ایمیل و شماره پیام‌رسان واتس آپ جشنواره به نشانی‌های زیر امکان‌پذیر است:

artfestivalcoronavirus@iau-tnb.ac.ir و ۰۹۱۲۸۴۰۶۲۷۴( لطفاً فرم ارسال اثر به جشنواره ملی عکس و پوستر را پرکرده و به همراه آثار، ارسال کنید.)

- شرکت‌کننده در جشنواره به عنوان مالک اثر شناخته می‌شود و مسئولیت هر گونه ادعا درباره مالکیت اثر از عهده جشنواره خارج و برعهده ارسال‌کننده است.

- برگزارکننده حق استفاده از آثار پذیرفته شده برای چاپ کتاب، بروشور یا انتشارات مربوط به جشنواره، با ذکر نام صاحب اثر را برای خود محفوظ می‌دارد.

- برگزارکننده حق برگزاری نمایشگاه آثار پذیرفته شده را در شرایط زمانی و مکانی مناسب دارد.

- ارسال آثار به معنای پذیرش تمامی مقررات جشنواره از سوی شرکت‌کنندگان است و تصمیم‌گیری در مورد مسائل پیش‌بینی نشده بر عهده برگزارکننده است.

- آثار ارسالی، نباید دارای امضا، پاسپارتو، قاب، تاریخ، واترمارک، لوگو یا هرگونه نشانه تصویری باشند.

ضوابط و مقررات بخش عکس

- آثار عکاسی توسط دوربین حرفه‌ای یا گوشی تلفن همراه آزاد است و محدودیت سنی وجود ندارد.

- در این بخش، هر فرد می‌تواند حداکثر ۱۰ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال کند.

- آثار عکاسی می‌توانند رنگی، سیاه و سفید، مونوکروم، آنالوگ یا دیجیتال باشند. ویرایش عکس‌ها تنها در حدی که به اصالت تصویر خدشه وارد نکند؛ مورد قبول است و هیچ‌گونه ترفندی که جنبه مستند بودن عکس را مخدوش نماید، مورد قبول نیست. اصلاح رنگ، کنتراست، تیرگی و روشنی، کراپ در عکس‌ها در حدی که اصالت عکس را تغییر ندهد، قابل قبول است. تشخیص نهایی این مساله به عهده هیات داوران است.

- طول عکس‌های ارسالی باید ۱۰۰۰ پیکسل بوده و در صورت پذیرفته شدن، صاحب اثر باید اثر را با فرمت Jpeg و در ابعاد حداکثر ۳۰ در ۴۰ سانتی‌متر و با رزولوشن ۳۰۰ dpi ارسال کند. در صورت راه‌یابی آثارعکس به بخش نمایشگاه چنانچه اثر به ویرایش حرفه‌ای نیاز داشته باشد از روی فایل اصلی و با اجازه مالک اثر، پردازش تصویر بدون خدشه‌دار کردن ماهیت اسنادی عکس و کادر ارائه شده صورت می‌پذیرد.

ضوابط و مقررات بخش پوستر

- در بخش پوستر هر فرد می‌تواند حداکثر ۳ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال کند.

- آثار پوستر باید با فرمت Jpeg و ابعاد ۵۰ در ۷۰ سانتی‌متر و با رزولوشن ۲۰۰ dpi ارسال شوند.

جوایز:

جوایز جشنواره در دو رشته عکس و پوستر به قرار زیر خواهد بود:

عکس: به سه نفر برتر لوح تقدیر و جایزه نقدی هر کدام به ترتیب: (نفر اول: ۳۰ میلیون ریال، نفر دوم: ۲۰ میلیون ریال، نفر سوم: ۱۰ میلیون ریال) اهدا خواهد شد.

پوستر: به سه نفر برتر لوح تقدیر و جایزه نقدی هر کدام به ترتیب: (نفر اول: ۳۰ میلیون ریال، نفر دوم: ۲۰ میلیون ریال، نفر سوم: ۱۰ میلیون ریال) اهدا خواهد شد.

هم‌چنین در هر دو بخش عکس و پوستر، به ۱۰۰ نفر از راه‌یافتگان به مرحله نهایی به قید قرعه جوایزی اهدا خواهد شد.

امتیازات شرکت‌کنندگان

چنانچه آثار برگزیده به صورت یک مجموعه چاپ و منتشر شود، به تمام هنرمندانی که آثارشان برای نمایشگاه برگزیده می‌شود گواهی شرکت در جشنواره و کتاب نمایشگاه اهدا خواهد شد.

هیات داوران بخش عکس: محمود عبدالحسینی، فرهاد سلیمانی، کتایون قدس‌راد.

هیئت داوران بخش پوستر: مریم لاری، فرزاد ادیبی ، بهنام زنگی.

تقویم جشنواره

آخرین مهلت ارسال آثار: پایان ساعت ۲۴ روز جمعه ۱۴ شهریور ۱۳۹۹؛

انتخاب و داوری آثار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۹؛

اعلام نتایج: ۲۸ شهریور ۱۳۹۹.

ارتباط با جشنواره:

برای کسب هر گونه اطلاعات در خصوص جشنواره با دبیرخانه جشنواره در معاونت فرهنگی واحد تهران شمال دانشگاه آزاد اسلامی تماس بگیرید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها