موج
کدخبر : ۳۳۸۱۸۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-338182

نمایش یه گاز کوچولو روز گذشته (جمعه بیست و هفتم تیر ) آخرین اجرای خود در تالار سایه را به روی صحنه برد.

به گزارش خبرگزاری موج، اجرای  نمایش یک گاز کوچولو به نویسندگی فرزانه سهیلی، کارگردانی فقیهه سلطانی و  بازی گیلدا حمیدی ، شهروز دل افکار، افشین غیاثی، مهسا مهجور، نورا هاشمی روز جمعه بیست و هفتم تیر به اتمام رسید.

اجرای این اثر نمایش از روز بیست و هشتم بهمن سال ۱۳۹۸ در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر آغاز شد، روز چهارم اسفند سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و تعطیلی تالارهای نمایشی، متوقف شد. این در حالی است که پس از اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر بازگشایی مجدد تالارهای نمایشی به شرط رعایت شیوه نامه های بهداشتی، نمایش «یه گاز کوچولو» از روز سه شنبه دهم تیر سال ۱۳۹۹ و بعد از چهار ماه وقفه با رعایت الزامات بهداشتی مربوط به سلامت تماشاگران بار دیگر اجراهای خود را از سر گرفت.

در دور دوم اجراهای نمایش «یه گاز کوچولو» که با در نظرگرفتن ظرفیت ۵۰ درصدی تالار سایه روی صحنه رفت  ۴۳۹ تماشاگر از این اثر نمایشی دیدن کردند.

بر اساس برنامه ریزی ها و مذاکرات انجام گرفته، طی هفته های گذشته  مجموعه تئاترشهر با گروه هایی که اجرای آثار نمایشی آنها از روزهای پایانی سال ۹۸ برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا متوقف شده بود وارد مذاکره شد تا در قالب اولویت اول اجراهای سال ۱۳۹۹ نمایش های خود را روی صحنه ببرند.

اجرای این اثر نمایشی در شرایطی میزبان مخاطبان بود که مدیریت مجموعه تئاتر شهر چندی پیش با انتشار شیوه نامه اجرایی و بهداشتی بازگشایی تالارهای نمایشی مجموعه تئاتر شهر پیرو دستور العمل ابلاغی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از انتشار اطلاعیه ستاد ملی مبارزه با کرونا ، هرگونه اجرای عمومی آثار نمایشی در این مجموعه با حضور تماشاگران و هنرمندان را منوط به اجرای دقیق این شیوه نامه دانست.

 این شیوه نامه مبتنی بر چند فصل تنظیم شده که طی آن ضمن بیان جزییاتی از پروتکل های بهداشتی موارد مربوط به حضور تماشاگران – هنرمندان - کارکنان و سایر مراجعه کنندگان به واحدهای مختلف، نحوه برنامه ریزی اجراهای کنونی و نمایش های آینده تالارهای مختلف تئاتر شهر، شرایط پذیرش مخاطبان برای تماشای آثار نمایشی و پیش بینی برای ارائه خدمات مناسب تر مورد توجه قرار گرفته است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها