موج
کدخبر : ۳۲۹۹۸۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-329987

سرپرست اداره کل فرهنگی شهرداری تهران از تلاش برای رونق بخش عرضه و تقاضای محصولات فرهنگی و هنری با همکاری فعالان فرهنگی هنری با اجرای پویش رونق اقتصاد فرهنگ و هنر از عید سعید فطر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، محسن فتاحی در نشست با فعالان پخش محصولات فرهنگی‌ هنری در فضای مجازی و فعالان صنفی این حوزه اظهار داشت: در شرایط کنونی که امکان برگزاری مراسم و همایش ها وجود ندارد، شهرداری تهران تلاش دارد زمینه همکاری و همگرایی بین بخش‌های مختلف تولید و توزیع محصولات فرهنگی و هنری در راستای رونق اقتصاد فرهنگ و هنر را در شرایط کرونایی فراهم کند.

وی با اشاره به شرایط خاص پیش آمده ناشی از شیوع بیماری کرونا و تاثیر آن بر فضای کسب و کار اظهار کرد: اداره کل فرهنگی شهرداری تهران در راستای وظایف خود در این حوزه، نقش تسهیلگری و آماده سازی بسترهای راه اندازی پویش رونق اقتصاد فرهنگ و هنر دارد.

سرپرست اداره کل فرهنگی شهرداری تهران افزود: پویش‌ رونق اقتصاد فرهنگ و هنر که در بستر فضای مجازی، رونق بخش عرضه و تقاضای محصولات فرهنگی و هنری است و با هدف رونق کسب و کارهای فرهنگی و هنری و فراهم کردن امکان دسترسی آسان آحاد شهروندان به این محصولات، عملیاتی خواهد شد.

به گفته فتاحی، در همین راستا شهرداری تهران در نظر دارد ضمن کمک به ایجاد بستر مناسب و استاندارد در فضای مجازی ، امکان حضور تولیدکنندگان این حوزه به منظور عرضه محصولات و خدمات فرهنگی، تسهیل در تامین محصولات فرهنگی مورد نیاز شهروندان در این ایام، گسترش چرخه عرضه و فروش محصولات و خدمات فرهنگی و هنری با حداکثر تخفیف(تا 70 درصد بر اساس شرایط کسب و کار و اقتصاد هر یک از صنوف) و در نهایت امکان دستیابی آسان مصرف کنندگان به خدمات و محصولات فرهنگی را فراهم کند.

سرپرست اداره کل فرهنگی شهرداری تهران ابراز امیدواری کرد که با همگرایی تولید کنندگان آثار فرهنگی و هنری  و بخش‌های دولتی و عمومی و نیز فعالان پخش کالاها در فضای مجازی، این پویش همزمان با عید سعید فطر راه اندازی شود.

محمود آموزگار نایب رئیس اتحادیه ناشران و کتاب فروشان با اشاره به سود محدود و حداقلی ناشی از عرضه کتاب توسط کتاب فروشان، اجرای طرح های فصلی را برای دستیابی به اهداف عنوان شده مناسب دانست و بر ضرورت برنامه ریزی و ترویج فرهنگ و سنت شایسته تهیه کتاب از کتاب فروشی ها برای حمایت از مشاغل و کارکنان این حوزه تاکید نمود.

در ادامه حسین پور مدیر عامل خانه کتاب نیز با بیان اجرای مناسب طرح فصلی کتاب (32 فروش هزار عنوان کتاب) خواستار تداوم اجرای چنین طرح هایی با مشارکت شهرداری شد و آمادگی این مجموعه را برای همکاری در این زمینه اعلام کرد.

بر اساس گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، این نشست با حضور مدیران عامل شهر کتاب آنلاین، دیجی کالا، فیدیبو، سینما تیکت، شبکه تلویزیونی تیوا، فیلم نت، بیپ تونز و همچنین مدیران اپلیکیشن های نوار، طاقچه، واوخوان و پیام رسان سروش پلاس، نمایندگانی از انجمن موسیقی ایران، انجمن خوشنویسان ایران، اتحادیه ناشران و کتابفروشان، اتحادیه تعاونی‌های صنایع دستی تهران، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، خانه کتاب ایران و بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای برگزار شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها