موج
کدخبر : ۳۲۸۱۱۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-328112

سعید پوراسماعیلی در گفتگو با خبرگزاری موج عنوان کرد:

معاون آموزشی انجمن سینمای جوانان ایران از نحوه فعالیت دفاتر این انجمن در شرایط قرنطینه و جزییات آموزش آنلاین این انجمن سخن گفت.

سعید پوراسماعیلی معاون آموزشی انجمن سینمای جوانان ایران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج در مورد فعالیت های دفاتر این انجمن در شرایط پیش آمده گفت: فعالیت آموزش حضوری دفاتر، پیش از عید و همزمان با اعلام تعطیلی مراکز آموزش گروهی کشور، متوقف شد و دست کم تا پایان اردیبهشت ادامه خواهد داشت.

وی افزود: اما این به معنی تعطیلی کامل دفاتر نیست و آنها به برخی از فعالیت های دیگرشان ادامه می دهند. در این میان تعدادی از دفاتر با بهره گیری از شبکه های مجازی فعالیت مستمری را تدارک دیده اند. به عنوان مثال  دفاتر کرج و اهواز چند شب در هفته به صورت زنده در اینستاگرام گفتگوهای تخصصی را با کارگردان ها، فیلم­برداران و سایر عوامل فعال در عرصه سینما تدارک دیده و مطالب مفیدی را مطرح می کنند.

پوراسماعیلی ادامه داد: از سویی دیگر برخی دفاتر مجوز دارند که به صورت محدود، کلاس های ناتمامشان را به صورت آنلاین برگزار کنند و در نهایت با عادی شدن شرایط ، جلسات تکمیلی با حضور استاد دایر کرده و به رفع مشکلات هنرجویان بپردازند. دفاتر شهرهایی همچون اهواز، خمینی شهر، بوشهر به این شکل عمل می کنند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا این شرایط با همه محدودیت ها و سختی هایی که به همراه داشته انگیزه و بهانه ای برای تدوین چارچوبی مشخص برای آموزش مجازی (آنلاین) در انجمن سینمای جوان شده است گفت:در واقع این طرح خیلی پیشتر از شیوع بیماری کرونا در دستور کار قرار گرفته بود.

معاون آموزشی انجمن سینمای جوانان ایران تصریح کرد: از سه سال پیش، مراحل پژوهشی و مطالعاتی طرح شروع شد و به رغم بودجه محدودی که در اختیار داشتیم بسترسازی و زمینه سازی ها انجام شده است. امسال هم همانطور که مدیرعامل محترم انجمن اعلام کردند تمرکز ما بر نهایی و عملیاتی کردن آموزش مجازی در انجمن سینمای جوانان ایران است.

وی ادامه داد: البته در مرحله نخست، آموزش مجازی را برای دوره کامل فیلم­سازی اجرا نخواهیم کرد چون نه در ایران و نه در مراکز آموزشی دنیا، سینما را به دلیل نیاز به کارگاه های عملی و تجربی، به طور کاملا مجازی تدریس نمی کنند. ما نیز برای شروع، دوره های کوتاه مدت و با موضوعات خاص و بخشی از دروس دوره فیلمسازی را ارائه خواهیم کرد.

سعید پوراسماعیلی که رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی فیلم کوتاه ایران نیز هست، تاکید کرد: نکته حائز اهمیت در این مورد، امکان منحصر به فردی است که انجمن سینمای جوانان ایران با توجه دارا بودن شصت دفتر و پانزده نمایندگی در سطح کشور در اختیار دارد. بخش های تئوری آموزش ها را توسط بهترین استادها به صورت مجازی و متمرکز از تهران یا دفاتر نمونه کشوری ارائه می کنیم و سپس از هنرجو می خواهیم که برای گذراندن دروس عملی و کارگاهی همچون ابزار شناسی، حضور در کلاس مربی و رفع اشکال، تجربه های گروهی فیلم سازی و دیگر موارد به نزدیک ترین دفتر در استان خود یا استان همجوار مراجعه کند.

وی تصریح کرد: این امکان منحصربفرد به ما این قابلیت را می دهد که یک عدالت آموزشی در سطح کشور ایجاد کنیم که از مزایای طرح آموزش مجازی سینمای جوان است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها