موج
کدخبر : ۳۲۰۱۱۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-320115

دبیرخانه سفره‌های ایرانی اسلامی اطلاعیه داد؛

دبیرخانه سفره‌های ایرانی اسلامی درباره زمان برگزاری نمایشگاه منتخبین سومین دوره مسابقه عکس و نقاشی یلدا اطلاعیه صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، دبیرخانه مسابقات فرهنگی هنری سفره‌های ایرانی اسلامی در مورد برگزاری نمایشگاه منتخبین سومین دوره مسابقه عکس و نقاشی یلدا (آیین یلدا) اطلاعیه صادر کرد.

متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

«بنام خدا

پس از انتشار فراخوان سومین مسابقه عکس و نقاشی کودک یلدا در تاریخ ۲۸ آذرماه و پایان یافتن بدون تمدید مهلت ارسال آثار در تاریخ هشتم دی‌ماه، این دبیرخانه با پایبندی کامل به تقویم اعلام شده جلسات داوری را در هر دو رشته عکاسی و نقاشی کودک برگزار کرده و نتایج کلی را (بدون اعلام دقیق برگزیدگان) به اطلاع عموم رساند.

این در حالی بود که به‌رغم مشارکت بسیار خوب هنرمندان و همراهی و همکاری سازمان زیباسازی شهر تهران به عنوان حامی این دوره و اساتید عکاسی و نقاشی به عنوان داوران، شرایط اجتماعی به گونه‌ای رقم خورد که مجال برگزاری نمایشگاه زیبا و رنگین عکس‌های یلدا و مراسم اهدای جوایز فراهم نبود. تا اینکه پس از عبور از ایام سوگواری و جشن‌های انقلاب، فرصتی ایجاد شد تا برای برگزاری این امور در نگارخانه برگ برنامه‌ریزی کنیم.

بر این اساس قرار شد نمایشگاه بزرگ و زیبایی متشکل از آثار منتخب و برگزیده دوره‌های دوم و سوم مسابقات عکس یلدا با حضور هنرمندان شرکت‌کننده و مدعو، داوران، مدیران و اصحاب رسانه از تاریخ ۸ اسفندماه برگزار شود که این بار هجوم ویروس کرونا به کشور موجب به تعویق افتادن آن شد.

بر همین اساس این نمایشگاه در صورت صدور مجوز از سوی مبادی ذی‌ربط برای برگزاری تجمعات و مراسم هنری، با یک هفته تأخیر در روز چهارشنبه 14 اسفند در محل نگارخانه برگ افتتاح شده و جوایز برگزیدگان نیز اهدا خواهد شد.»

دبیرخانه مسابقات فرهنگی هنری سفره‌های ایرانی اسلامی با حمایت سازمان زیباسازی شهرداری تهران، سومین مسابقه عکس یلدا را با تاکید بر عکس موبایلی و به همراه یک بخش جنبی نقاشی یلدایی کودکان برگزار کرد. دبیر دائمی این جشنواره محمدصالح حجت الاسلامی است و داوری آثار این دوره را حسن غفاری ، بابک برزویه و آی‌تای شکیبافر بر عهده داشتند. این مسابقات از سال ۱۳۸۷ تأسیس شده و تاپیش از این، برگزاری ۱۷ مسابقه ملی با موضوعات نوروز، رمضان، محرم و یلدا را در کارنامه خود دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها