موج
کدخبر : ۳۱۹۴۶۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-319465

اطلاعیه‌ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:

باتوجه به توصیه‌های اکید بهداشتی در شرایط کنونی و ضرورت پیشگیری مناسب از خطر ابتلا به بیماری، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اطلاعیه‌ای مبنی بر تعطیلی برنامه‌های هنری و سینمایی در سراسر کشور صادر کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، ساعاتی قبل  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با صدور اطلاعیه ای تمامی برنامه‌های هنری و سینمایی در سراسر کشور را تا پایان هفته جاری تعطیل اعلام کرد.

بر این اساس متن اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بدین شرح است:

«نظر به توصیه‌های اکید بهداشتی در شرایط کنونی و ضرورت پیشگیری مناسب از خطر ابتلا به بیماری و به منظور صیانت از سلامت آحاد جامعه،  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تشکر از همکاری صنوف مرتبط به اطلاع عموم می‌رساند:

تمامی برنامه‌های هنری و سینمایی در سالن‌های سراسر کشور تا پایان هفته جاری (۹/۱۲/۹۸) تعطیل می‌شود.

بدیهی است تدوام این وضعیت منوط به بررسی مجدد شرایط و اخذ نظر مراجع ذی‌صلاح خواهد بود.»

پیرو این اطلاعیه هادی مظفری ، مدیرکل هنرهای تجسمی در گفتگویی اظهار داشته که نمایشگاه دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر به دلیل اینکه محل تجمع محسوب نمی شود، تا پایان روز دوشنبه دایر خواهد بود اما زمان برگزاری مراسم اختتامیه این رویداد هنری که پیش از این نهم اسفند اعلام شده بود به تعویق افتاده است.

وی در مورد ادامه برگزاری یا تعطیلی نشست های پژوهشی این جشنواره که طبیعتا به محل تجمع چند ده نفر است اشاره ای نکرده است.

از سویی دیگر غلامرضا فرجی ، سخنگوی شورای صنفی نمایش در گفتگو با یکی دیگر از رسانه ها، تفسیر متفاوتی از این بیانیه ارائه کرد و مدعی شد این بیانیه درباره سینماها نیست بلکه برای مکان هایی مانند تالار وحدت است که برنامه های جاری خود را کنسل کرده اند و ربطی به سینماها ندارد! برنامه اکران فیلم ها در سینماها طبق روال ادامه دارد!

این سخن با گفتگوی همایون امیرزاده ، مدیر مرکز روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، رد شد. وی تاکید کرد: در این مدت اجرای تمام تئاترها و نیز اکران فیلم‌های سینمایی متوقف می‌شود.

با این اوصاف کرونا نه تنها اکران فیلم ها و اجرای تئاترها بلکه اجرای کنسرت ها را هم به مدت یک هفته متوقف کرده و اجرای آنها به تاریخی دیگر موکول می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها