موج
کدخبر : ۳۱۸۹۰۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-318905

در نشست خبری دست فرمون اعلام شد:

کامبیز دیرباز در نشست خبری برنامه دست فرمون از عدم همراهی شبکه های مختلف تلویزیون با شبکه نسیم برای تبلیغ این مسابقه در زمان قطعی اینترنت در کشور گله کرد.

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری موج، نشست خبری برنامه دست فرمون با حضور محمود محمودی تهیه کننده، مسعود صنم کارگردان، کامبیز دیرباز مجری، بهنام صفاریان پور کارشناس مجری، آرش راهبر نویسنده و سعید پاشایی مدیر تصویربرداری در محل اداره کل روابط عمومی سازمان صدا و سیما برگزار شد.

در ابتدای این نشست محمود محمودی تهیه کننده دست فرمون با اشاره به تماس‌های مردمی با سامانه ۱۶۲ اظهار داشت:  امروز متوجه شدم که بعد از پخش این برنامه مردم تازه متوجه شده‌اند که می توانند با ماشین های خود وارد مسابقه شوند و ثبت نام کنند و پیگیر فصل جدید این برنامه بودند‌. 

در ادامه مسعود صنم کارگردان این مسابقه هم گفت: گرچه بیشتر تماس‌ها حاکی از رضایت مردم بود اما انتقادهایی هم داشتند که در جلسات داخلیمان با همکارانمان در میان خواهم گذاشت. 

وی افزود: مخاطبان در مورد ثبت نام دوره‌های بعدی این مسابقه هم جویا بودند که در آینده اطلاع رسانی خواهیم کرد.

پس از آن کامبیز دیرباز مجری مسابقه دست فرمون اظهار داشت: تلویزیون با زندگی مردم عجین شده است به شکلی که در تماس‌های مردمی عده‌ای می‌گفتند تنها دلخوشی شان تلویزیون است که این مسئله، مسئولیت ما را در تهیه برنامه سنگین می کند. 

وی تماس های مردمی را جالب توصیف کرد وپگفتط: با توجه به پرسش زیاد مردم در مورد ادامه این برنامه باید گفت که تداوم آن بستگی به کنداکتوری که بعد از عید به ما می دهند که امیدوارم در سال آینده اتفاق خوبی برای تلویزیون و مسابقه ما  رخ بدهد.

در ادامه این نشست بهنام صفاریان پور مجری کارشناس این مسابقه هم گفت: از سازمان برای حمایت و پخش این مسابقه متشکرم.  در این برنامه سعی می کنیم علاوه بر مسابقه و رقابت نکات ایمنی و مهارتی را هم به مخاطبان آموزش دهیم. 

وی با بیان اینکه سعی می کنیم این برنامه را با نظرات مردم پیش ببریم، افزود: خوشحالم که مردم متوجه شده‌اند که این ورزش متعلق به قشر خاصی نیست و همه می توانند با هر ماشینی در این مسابقه شرکت کنند.

پس از آن سعید پاشایی مدیر تصویربرداری که از نظرات مردم در مورد تصویربرداری به وجد آمده بود گفت:  وقتی می بینم که این برنامه چنین بینندگانی دارد که در مورد جای دوربین‌ها به من تذکر دادند، وظیفه ما سخت تر می‌شود.

آرش راهبر نویسنده دست فرمون هم در ادامه گفت: با توجه به اینکه در حال حاضر تعداد خودرو ها آن قدر زیاد است که عضوی از خانواده ما شده‌اند، باید بدانیم که چگونه باید با آنها رفتار کنیم. به عنوان نویسنده برنامه باید بگویم که سعی کردیم به مردم یادآوری کنیم ماشین فقط برای سوار شدن و راه رفتن نیست.

کامبیز دیرباز در پاسخ به سوالی درباره پذیرفتن اجرای این مسابقه گفت: پیش از این هم پیشنهاد اجرا در تلویزیون داشتم. به عنوان مثال پیشنهاد اجرای مسابقه ایران که به مرحله تولید هم رسیده است که نپذیرفته‌ام، اما به دلیل علاقه ای که به حوزه رانندگی دارم وارد اجرای مسابقه دست فرمون شده‌ام. از روز اول هم به دوستانم گفته‌ام که چون تخصص اجرا ندارم از من ایراد بگیرید اما مدل اجرای مسابقه کلاسیک نیست و بیش از آنکه مجری باشم، در این برنامه میزبان شرکت کنندگان هستم.

محمود محمودی تهیه کننده برنامه هم در پاسخ به سوالی در مورد  دست فرمون درباره طراحی این مسابقه توضیح داد: دست فرمون را به گونه ای طراحی کردیم که برای خانواده مناسب باشد‌ و مرحله به مرحله پیست را سخت تر کردیم و شرایطی ویژه ای برای آن گذاشتیم. همچنین برای جلوگیری از آسیب‌دیدگی شرکت کنندگان، برای آنها مربیانی در نظر گرفتیم.

وی با اشاره مجدد به استقبال مردم از این مسابقه ادامه داد: اگر بنا بر تولید فصل بعدی این برنامه باشد، باید با فیلتر بسته تری رانندگان را انتخاب کنیم چرا که تعداد متقاضیان بسیار زیاد شده است. 

در ادامه این نشست امیرحسین بزرگ زادگان مدیر رسانه و فضای مجازی دست فرمون درباره بعد اطلاع رسانی درباره فصل بعد این مسابقه عنوان کرد: در کل این مسابقه یک تجربه جدیدی بود و

 در این برنامه فضای تعاملی ما با مخاطبان کم بود و تنها ارتباط ما با مخاطبان از طریق اینستاگرام انجام می‌شد. قرار است در فصل جدید تعامل بیشتری با رانندگان حرفه ای و خانواده ها داشته باشیم. 

دیرباز نیز در این باره گفت: اساسا طول می کشد تا یک برنامه نو پا جای خود را باز و جایگاه خود را پیدا کند. از آنجا که این برنامه تخصصی است مخاطب خاص خود را نیز دارد. 

وی افزود: من از شبکه های دیگر سیما گله دارم چرا که در دو هفته اول پخش این برنامه بدشانسی آوردیم و اینترنت کشور قطع شد، بنابراین نتوانستیم تبلیغات مناسبی داشته باشیم و دیگر شبکه ها هم برای ما تبلیغی نکردند.

دیرباز ادامه داد؛ بعد از آن، سانحه سقوط هواپیمای اکراینی و شهادت سردار سلیمانی هم به هر حال روی اجرای ما نیز تاثیر گذاشت. 

در ادامه صنم، کارگردان دست فرمون، هم با بیان اینکه سعی کردیم جذابیت را در خود مسابقه ایجاد کنیم، گفت: در عین حال که موضوع این برنامه تخصصی بود اما گپ و گفت های برنامه هم درباره مسایل روز جامعه بود.  بهنام صفاریان هم به بیان نکته های تخصصی می پرداخت که با استقبال مخاطبان مواجه شد. 

تهیه کننده دست فرمون درباره فصل جدید این مسابقه مطرح کرد: طراحی فصل بعد این مسابقه انجام و آماده شده است اما پخش مسابقه بستگی به کنداکتوری دارد که شبکه در اختیار ما قرار می دهد. در این برنامه سعی کردیم گستردگی جغرافیا را رعایت کنیم. لازم است بگویم در فصل بعدی نیز خانم ها می توانند در برنامه حضور داشته باشند. 

دیرباز در پاسخ به این پرسش که چه زمانی خود در مسابقه شرکت می کند، گفت: اگر ویژه برنامه خاصی پیش بیاید، علاقه دارم با دوستانم مسابقه بدهم. درباره حضور خانم ها در مسابقه نیز درست است که حضور کمتری دارند اما تا کنون همه آن هایی که هستند حذف نشده اند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها