موج
کدخبر : ۳۱۷۰۰۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-317005

در نشست خبری کشتارگاه عنوان شد:

نشست خبری فیلم سینمایی کشتارگاه به کارگردانی عباس امینی با حضور عوامل و بازیگران در پردیس ملت برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری موج، محمود گبرلو اجرای نشست خبری فیلم سینمایی کشتارگاه را برعهده داشت و سحر عصر آزاد منتقد در کنار کارگردان، جواد نوروزبیگی تهیه کننده، امیرحسین فتحی، باران کوثری، حسین فرخ‌زاده نویسنده، احسان رفیعی جو مدیر فیلمبرداری، حمید نجفی راد تدوین‌گر در این مراسم حضور داشت.

عباس امینی کارگردان این فیلم در ابتدای این نشست از پخش فوتبال در جشنواره انتقاد کرد.

سحر عصرآزاد منتقد حاضر در جلسه نیز با انتقاد از تاثیر فوتبال بر جریان یک رویداد سینمایی درباره فیلم کشتارگاه گفت: عباس امینی بافت جنوب را به خوبی می‌شناسد و این فیلم این موضوع را در درام جاری کرده است. کارگردان دید خوبی به فیلم‌های مستند و کشتارگاه به این مساله و نگاه او نزدیک است. بافت مستند و بافت درام در این فیلم به خوبی دنبال شده است. امینی این توانایی را دارد که با نگاه خود فیلم‌هایش را متمایز کند.

وی به انتخاب بازیگران چهره اشاره و آن را هوشمندانه دانست و توضیح داد: حضور بازیگران چهره در یک فیلم آن را غیرهنری نخواهد کرد، اگر بازیگری در خدمت درام باشد آنجاست که می توان فهمید که یک کارگردان آیا برای گیشه بازیگر ستاره انتخاب کرده یا برای بهتر شدن قصه اش. انتخاب بازیگران تنها به دلیل گیشه و فروش نبوده و آنها با توجه به چالشی که در درام دارند انتخاب شده‌اند.

عباس امینی نیز در مورد نحوه شکل‌گیری این فیلم گفت: پیش از این با سرمایه گذار فیلم اثری را کار کردم و تصمیم گرفتیم که فیلم دیگری با هم بسازیم و چون فیلم‌های قبلی من به صورت گسترده اکران نشده است دوست داشتم این تجربه را داشته باشم و به موضوع دلار رسیدیم. از آنجایی که مبادی ورود دلار در ایران دولتی است دسترسی به اطلاعات دقیق مقدور نبود پس سعی کردیم که به دلارهای خرد یا چمدانی بپردازیم و ببینیم که چگونه و توسط چه کالاهایی قاچاق می شود.

حسین فرخ زاده نویسنده فیلم در مورد ما به ازای بیرونی داستان این فیلم گفت: من فرزند خطه آبادان هستم و مسائل ریز و درشتی را از آن می دانم. نمونه های واقعی از این داستان وجود دارد و نمونه کاراکترهای واقعی آن برخی از دوستان من هستند. اگر هر کسی به تجربه‌ هایش توجه کند با این موضوع در اطرافیانش روبرو می‌شود. منطقه جنوب امکانات دراماتیک زیادی برای ساخت این فیلم به ما داد.

جواد نوروزبیگی درباره پخش فیلم توضیح داد: در مراحل فیلمبرداری بودیم که من برای پخش این فیلم با یک شرکت معتبر قرارداد اکران آن را بستم و معمولا در تولید آثار برای نمایش آنها هم برنامه ریزی می کند.

امینی درباره اکران عمومی فیلمش گفت: در چند کاری که ساختم طبیعتا به ساختار هنری آن نیز فکر کردم و این بار شانس این را داشتم که در کنار این بازیگرها فیلم بسازم. انتخاب باران کوثری و سایر چهره ها با توجه به تفاوت نقش هایشان و تاثیری که در فیلم داشتند، بود. هیچ موقع در انتخاب بازیگرها به فروش فکر نکردم چراکه فروش معادله پیچیده‌ای دارد که اصلا از آن سر در نمی‌آورم البته آرزوی هر فیلمسازی است که فیلمش مورد استقبال مخاطب باشد و من هم دوست دارم همه رده‌های سنی فیلم من را دوست داشته باشند و این فیلم را ببیند.

باران کوثری در ارتباط با حقوق بازیگرها و پیشنهاد نقش بر اساس چهره بازیگر گفت: تخصص بازیگری را نباید نادیده بگیریم و تنها صرف فروش را به این افراد نسبت دهیم.

امیرحسین فتحی درباره حضور در فیلم پدرش گفت: افتخار می کنم که در کار پدرم کار کردم و اگر باز هم به من پیشنهاد کنند و من هم نقش را دوست داشته باشم باز هم این کار را تکرار می کنم.

میلاد دخانچی که دراین نشست حضور داشت، گفت: به نظر من فیلم کشتارگاه بی نقص‌ترین فیلم جشنواره بود مسئله قاچاق را به خوبی می شناسد و به نقش مردم شناسانه سینما واقف است. امیرحسین فتحی نیز یک بهرام رادانی که از قضا بازی بلد است و همچنین این فیلم نقطه عطفی در بازی باران کوثری بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها