موج

نیکی نصیریان در گفتگو با خبرگزاری موج؛

بازیگر سریال بانوی عمارت در مورد معیارهای انتخابش برای بازی یک نقش گفت: شخصیت ها باید چیزی داشته باشند که در خودم ندیده باشم و تلاش زیادی می طلبند تا بتوانم آن را دربیاورم و همین جذاب است.

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری موج، نیکی نصیریان از جمله بازیگرانی است که از خردسالی پایش به سینما و تلویزیون باز شد. او اولین بار 5 ساله بود که در سریال «بزنگاه» به کارگردانی رضا عطاران نقش درسا را بازی کرد و نشان داد که در بازیگری استعداد دارد. نیکی نصیریان  که نسبتی با علی نصیریان، بازیگر پیشکسوت ایرانی ندارد، تاکنون در فیلم های سینمایی باغ قرمز، به دنبال خوشبختی، طهران تهران، دونده زمین، به دنیا آمدن، من و زیبا و میگرن جلوی دوربین رفته است. این بازیگر نوجوان هم اکنون در رشته تجربی درس می خواند. او اخیراً در سریال بانوی عمارت به کارگردانی عزیزالله حمیدنژاد جلوی دوربین رفت و در نقش آهو خوش درخشید. در این سریال، علاوه بر نصیریان، بازیگران توانمندی ایفای نقش کرده اند که از آن جمله می توان به پانته آ پناهی ها، مریم مومن، اندیشه فولادوند، غزل شاکری، رامتین خداپناهی، شبنم فرشادجو و حسام منظور اشاره کرد. این سریال هم اکنون از شبکه آی فیلم در حال پخش است، به همین بهانه با نیکی نصیریان گفتگویی را ترتیب داده ایم که در ادامه می خوانید. 

چقدر کاراکتر آهو را در سریال بانوی عمارت دوست داشتید و توانستید با آن همراه شوید؟

راستش این نقش خیلی سنگین بود ولی خدا را شکر می کنم که به خوبی درآمد و توانست بینندگان را با خودش همراه کند.

برای نزدیک شدن به این نقش چه کردید؟

بانوی عمارت اولین پروژه تاریخی ای نبود که من در آن بازی کردم. قبلش هم در سریال های تاریخی همچون سریال جلال الدین شهرام اسدی کار کرده بودم. راستش را بخواهید من زیاد مطالعه تاریخی نداشتم و درباره چنین شخصیت هایی در تاریخ تحقیق نکرده بودم. سعی کردم خودم روی نقش تمرکز داشته باشم و آن را دربیاورم. راهنمایی های آقای حمیدنژاد هم به من خیلی کمک کرد.

به نظرتان چرا سریال بانوی عمارت با استقبال قابل توجه مخاطبان روبرو شد؟

 این سریال فیلمنامه بسیار قوی ای داشت. گروه بازیگران هم خیلی خوب بودند. از طرف دیگر، این سریال مربوط به یک برهه تاریخی در دوران قاجار بود و به همین دلیل برای مخاطب جذابیت داشت. تمامی این موارد کمک کردند تا نتیجه کار خوب باشد و مردم دوستش داشته باشند.

چه چیزی از این سریال در ذهنتان مانده است؟

اولین چیزی که با شنیدن نام این سریال به ذهنم می آید، سختی کار است. در بانوی عمارت خاطره های خوب و بد زیادی داشتیم. ما هفت ماه در سرمای شدید کاشان کار کردیم و این شرایط سختی های خاص خودش را داشت.

جذابیت های نقش آهو برایتان چه بود؟ منظورم این است که چرا قبول کردید ایفاگر این نقش باشید؟

اولین چیزی که در شخصیت  آهو مرا جذب کرد، این بود که او می خواست آینده اش را تعریف کند. برای خود من هم همین شرایط وجود دارد. از بچگی حرفش بوده است که من دندانپزشک، داروساز یا پزشک شوم. الان هم رشته تجربی می خوانم و در تلاش هستم تا آینده ام را خودم رقم بزنم. برایم جالب بود شخصیتی را بازی کنم که با زندگی واقعی خودم همخوانی دارد. آهو یک دختر کنجکاو روستایی است که تلاش دارد درس بخواند و به جایگاهی برسد. او زندگی اش داخل همین عمارت می گذرد و می خواهد فخرالزمان را نجات دهد.

اینکه شما از کودکی وارد حرفه بازیگری شده اید، لطمه ای به زندگی شخصی تان وارد نکرده است؟ مثلاً باعث نشده که به اندازه کافی کودکی نکنید یا از تحصیل عقب بمانید؟

همانطور که می دانید من از اواسط 4 سالگی وارد کار شدم و بازیگری برایم یک نوع عادت شده است. نه، این طور نبود که از کودکی ام بزنم و یا به کارهای دیگرم نرسم. فکر می کنم وقتی کسی به چیزی علاقه داشته باشد تمام تلاشش را می کند که با برنامه ریزی به کارهایش رسیدگی کند. از اینکه از کودکی وارد این کار شده ام، پشیمان نیستم و لطمه ای به زندگی شخصی ام وارد نشده است. مثلاً وقتی بانوی عمارت را کار می کردیم، هفت ماه سر کار بودیم که کل دوران امتحانات مرا گرفت. خرداد ماه هم سر کار بودیم اما من کتاب هایم را با خودم می بردم و همان جا سر صحنه درس هایم را می خواندم. جالب است که من در این امتحانات خیلی عملکرد خوبی داشتم و با معدل تقریبا 19 قبول شدم.

کدام نقش تان را به طور خاصی دوست دارید؟

نقش درسا که در سریال «بزنگاه» ایفا کردم خیلی برایم خاص بود و تا همیشه در ذهنم می ماند. اولین تجربه بازیگری من بود که در کنار آقای عطاران کار کردم و تبدیل به یکی از بهترین خاطره هایم شده است.

دوست دارید ایفاگر چه نقش هایی باشید؟

تمایل دارم نقش هایی را ایفا کنم که بر خلاف شخصیت خودم باشند. شخصیت ها باید چیزی داشته باشند که در خودم ندیده باشم. این طور نقش ها تلاش زیادی را می طلبند تا بتوانی آن را دربیاوری و فکر می کنم همین موضوع جذاب است.

نظرتان را درباره آی فیلم و بازپخش کارها از آن برایمان بگویید.

به نظر من بازپخش سریال ها به جذب بینندگان منجر می شود که اتفاق مثبتی است. سریال هایی که من در آن ها بازی کرده ام مثل بزنگاه و بانوی عمارت از این شبکه بازپخش شده اند. متأسفانه فرصت نمی کنم تکرار کارها را ببینم اما سریال ها را در زمان پخش اولش حتماً می بینم.

الان مشغول چه کاری هستید؟

مشغول امتحانات مدرسه هستم و ترجیح می دهم کمی استراحت کنم تا ببینیم در آینده چه می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها