موج
کدخبر : ۲۷۷۰۲۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-277026

ویژه برنامه ضیافت هر شب با حضور کارشناسان و اساتید حوزه و دانشگاه، نسبت آموزه های قرآنی با مسائل فرهنگ معاصر را، مورد بررسی قرار می دهد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی شبکه چهار سیما،  ویژه برنامه زنده تلویزیونی ضیافت با اجرای مالک شجاعی، از اول ماه مبارک رمضان هر شب ساعت 23 به روی آنتن شبکه چهار سیما می رود.

به گفته دکتر شجاعی مجری و سردبیر ضیافت دراین گفتگوهای شبانه که به نوعی ضیافت اندیشه های قرآنی است، قصد داریم تا به پژوهش های جدید قرآنی که در حوزه و دانشگاه صورت گرفته است ورود کنیم، هدف این برنامه خوانش فرهنگی از مفاهیم قرآنی است چراکه در سال های اخیر نیاز جامعه به تفسیر فرهنگی از قرآن بیشتر احساس می شود.

شجاعی افزود: مواجهه آموزه های قرآنی با مسائل انسان و فرهنگ معاصر، پیش شرط های گفت و گوی قرآن و مسائل انسان معاصر، گونه شناسی مواجهه اندیشمندان علما و روشنفکران جهان اسلام در باب مناسبات قرآن و فرهنگ زمانه، مفهوم شناسی، روش شناسی و امکانات و محدودیت های تفسیر فرهنگی-تمدنی قرآن و چرایی و علت شناسی معرفتی و فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، مهجوریت گفتمانی قرآن در جوامع اسلامی از جمله محورهایی هست که در شب های ماه مبارک رمضان در قالب برنامه ضیافت به آن می پردازیم.

مجری ضیافت گفت: اساتیدی که در این برنامه با آنها گفتگومی کنیم از اساتید شاخص حوزه علوم انسانی و اسلامی از جمله حجت الاسلام و المسلمین علیرضا قائمی نیا، حجت الاسلام حمید پارسانیا، حجت الاسلام احمد مبلغی، حجت الاسلام نجف لک زایی، محمود حکمت نیا، حجت الاسلام حبیب الله بابایی، محمدکاظم شاکر،  محسن جوادی ، مقصود فراست خواه و ... هستند.

در این برنامه سعی می شود علاوه بر گفتگو با کارشناسان، آثار پژوهشی مرتبط با موضوع برنامه نیز معرفی شده و مخاطب را با سیر مطالعاتی این حوزه ها آشنا کند.

برنامه گفتگو محور ضیافت به تهیه کنندگی علیرضا فالیزی، از اول ماه رمضان، هر شب ساعت 23 از شبکه چهار سیما پخش می شود.

شایان ذکر است، پیش از این برای برنامه شبانگاهی شبکه چهار در ماه رمضان برنامه گستره شریعت اعلام شده بود، که به دلیل به پایان نرسیدن تولید این برنامه، ویژه برنامه زنده ضیافت جایگزین آن شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها