موج
کدخبر : ۲۷۶۸۷۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-276875

خوشرودی در گفتگو با خبرگزاری موج:

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی برگزاری جشنواره بین المللی فیلم وارش را در تقویت مراودات و همکاری های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی ایران با کشورهای شرکت کننده و منطقه موثر دانست.

علی نجفی خوشرودی در گفتگو با خبرنگار سینمایی خبرگزاری موج، درباره برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم وارش  اظهار کرد: جشنواره بین المللی فیلم وارش یکی از رویدادهای مهم در کشور است که به میزبانی شهرستان بابل در استان مازندران چند دوره آن برگزار شده بود و امسال به شهرهای رامسر و ساری نیز گسترش یافت. از این رویداد استقبال بسیار خوبی شد و فیلم های زیادی از کشورهای مختلف نمایش داده شدند. 

وی درباره اهمیت برگزاری این جشنواره افزود: به نظرم این گونه اتفاقات و جشنواره‌های فرهنگی، نقش بسیار مهم و برجسته‌ای در معرفی ایران به ملت‌های دیگر دارد. وارش در شناساندن ظرفیت‌های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی ایران می‌تواند برای افکار عمومی جهان به ویژه کشورهای همسایه نقش مهمی را  ایفا کند. از طرفی این جشنواره به تقویت مراودات و همکاری های فرهنگی و هنری ایران با این کشورها کمک کند.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: زمانی که سفیر ایران در قرقیزستان بودم با رییس جمهور قبلی آنجا ملاقاتی داشتم. او تاکید می‌کرد با توجه به ظرفیت ها و توانمندی‌های ایران در صنعت سینما ما می توانیم همکاری‌های هنری مان را با این کشور و کشورهای همسایه تقویت کنیم. این تاکید نشان دهنده ظرفیت های خوب ایران در حوزه هنر است. 

خوشرودی با بیان این که جشنواره بین المللی فیلم وارش فرصت مغتنمی برای شناساندن ظرفیت های ایران است، با مقایسه جشنواره های سینمایی ایران با جشنواره های معتبر سینمایی دنیا بیان کرد: شاید در حال حاضر از نظر کیفی از جشنواره های معتبر خارجی فاصله داشته باشیم و مختصات کشور ما با سایر کشورها متفاوت باشد اما کارهای بزرگ از گام های کوچک شروع می شود بنابراین می توان از ظرفیت های پنهان استفاده کرد و به حد و اندازه های جهانی اندیشید. 

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی درباره تاثیر اقتصادی برگزاری جشنواره هایی نظیر وارش در استان گفت: با توجه به این که تعداد قابل توجهی مهمان خارجی در این گونه جشنواره ها حضور پیدا می کنند، این رویدادها از نظر گردشگری، اقتصادی و فرصت های سرمایه گذاری بسیار تاثیر گذارند.

نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش به دبیری مهدی قربان‌پور 13 اردیبهشت ماه در شهر بابل به کار خود پایان داد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها