موج
کدخبر : ۲۷۶۵۹۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-276593

نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش با حضور مدیران سینمایی، هنرمندان و داوران این رویداد سینمایی جمعه شب 13 اردیبهشت ماه در مجتمع فرهنگی سینمایی وارش به پایان رسید.

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری موج، مراسم پایانی نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش با اجرای محمدرضا شهیدی فر جمعه شب 13 اردیبهشت ماه در مجتمع فرهنگی سینمایی وارش در شهرستان بابل برگزار شد.

در این مراسم حسین حسن نژاد معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران، قربانعلی ولی زاده فرماندار ویژه شهرستان بابل، محمود شالویی مدیر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران و رییس شورای سیاستگذاری جشنواره، مهدی قربانپور دبیر جشنواره، محمدمهدی طباطبایی نژاد رییس مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، جعفر صانعی مقدم مدیرعامل موسسه هنر و تجربه، داوران و هنرمندان حضور داشتند.

محمود شالویی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران و رییس شورای سیاستگذاری نهمین جشنواره فیلم وارش به عنوان اولین سخنران در سخنانی با اشاره به توقف چهار ساله این جشنواره و احیای دوباره آن، گزارشی ارائه کرد و گفت: بیش از سه هزار اثر به این جشنواره راه پیدا کرد که به گفته داوران انتخاب از بین این تعداد آثار دشوار بود. همچنین داوران اذعان داشتند که آثار با کیفیتی به جشنواره آمدند و این جشنواره زیر بنای مستحکم فرهنگی و هنری دارد. این مجتمع به یمن جشنواره وارش بازسازی شده و طبیعی است وقتی دبیرخانه دائمی فعالیت کند دیگر تعلل و خدشه در جشنواره وارد نخواهد شد و امیدوارم پویا به کار خود ادامه دهد.

وی با تشکر از امام جمعه بابل، رییس مرکز گسترش مستند و تجربی و مدیرعامل هنر و تجربه، از حمایت های مسئولان استانی بابل از جمله نمایندگان این شهر و استاندار قدردانی کرد.

مدیرکل ارشاد بابل در پایان گفت: جشنواره وارش علاوه بر حوزه سینما، برنامه های جانبی بسیاری داشت و از آن جمله می توان به برپایی نمایشگاه آثار تجسمی و برگزاری کارگاه های تخصصی اشاره کرد.

در ادامه مهدی قربان پور دبیر نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش ضمن تشکر از اهالی هنر و رسانه، گفت: این جشنواره به مدد اهالی رسانه و هنر توانسته است جایگاه واقعی خود را پیدا کند.

دبیر جشنواره همچنین از نیروهای داوطلب و دست اندرکاران این جشنواره و به ویژه افرادی که در این جشنوار موثر بودند، تشکر کرد.

حسین حسن نژاد معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری مازندران نیز در سخنانی کوتاه، هنر را بهترین ابزار برای گفتگو دانست و گفت: جشنواره فیلم وارش توانست فرصتی ایجاد کند که توانایی ما برای گفتن و شنیدن افزایش پیدا کند. در این جشنواره با ملت های دیگر حرف زدیم و آنها هم با ما حرف زدند.

وی تاکید کرد: وقتی نیمی از آثار این رویداد از کشورهای خارجی است به این معناست که مرزها را در نوردید و گستره وسیعی برای گفتن و شنیدن ایجاد کند.

حسن نژاد ابراز امیدواری کرد همه بتوانیم برای گفتن و شنیدن فرصت و وقت بیشتری بگذاریم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها