موج
کدخبر : ۲۷۴۵۵۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-274550

رییس سازمان سینمایی خبر داد:

حسین انتظامی رییس سازمان سینمایی از تعیین تکلیف تجدید ساختارها و مأموریت‌های جدید سازمان سینمایی تا یک ماه آینده خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، حسین انتظامی رییس سازمان سینمایی در سومین روز از برپایی سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر در گذر سینما و سینما فلسطین از مراکز برپایی جشنواره بازدید کرد.

وی در این بازدید درباره ادغام دو جشنواره فجر ملی و جهانی گفت: همکاران ما در سازمان سینمایی درباره مساله ادغام یا جدا بودن دو بخش ملی و جهانی جشنواره فیلم فجر مطالعه و بررسی می‌کنند. تجدید ساختارها با توجه به ماموریت‌های جدید سازمان سینمایی در داخل سازمان و به تبع موسسات وابسته در حال انجام است و بحث نهایی آن تا یک ماه آینده اعلام می‌شود.

رییس سازمان سینمایی افزود: یکی از طرح‌هایی که در حال انجام است این است که همه جشنواره‌ها را ارزیابی و دستورالعمل‌های آن را به شکل پیش‌نویس آماده می‌کنیم. برای انجام این طرح نظرات سینماگران را جلب و به عنوان یک سند تنظیم کنیم.

انتظامی درباره مهمانان خارجی جشنواره جهانی فیلم فجر گفت: اینکه سینماگران زیادی از همه جای دنیا و حدود ۷۰ کشور در این رویداد حضور دارند بسیار خوب است به ویژه در شرایط کنونی که آمریکا در تلاش برای تحریم و به انزوابردن ایران است.

وی اضافه کرد: برگزاری این جشنواره تایید می‌کند، سینما توان بالایی برای نمایش فرهنگ و هنر ایران دارد.

انتظامی در پاسخ به خبرنگار ستاد خبری جشنواره جهانی فیلم فجر مبنی‌بر ارزیابی عملکردش از ۵ سال برگزاری مستقل جشنواره جهانی فیلم فجر گفت: جشنواره جهانی فیلم فجر رشد بسیار خوبی داشته است و از سینمای ایران نیز چنین انتظاری می‌رفت که این جشنواره در هر دوره ارتقا یابد.

وی عنوان کرد: ظرفیت‌های این رویداد برای توسعه بازار جهانی سینمای ایران چه در اکران و چه در پخش «وی او دی» به قدری است که می‌توان هزینه‌ها را متحمل شد و جشنواره را مجزا برگزار کرد.

انتظامی در پایان گفت: جا دارد از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و شهرداری تهران نیز به منظور حمایت از جشنواره تشکر کنم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها