موج
کدخبر : ۲۷۲۳۸۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-272380

کانون تئاتر خیابانی اداره کل هنرهای نمایشی برگزار می‌کند؛

کانون تخصصی تئاتر خیابانی اداره کل هنرهای نمایشی از آغاز اجرای عمومی و فصلی گروه‌های تئاتر خیابانی پس از وقفه‌ای شش ساله خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی ، ۷۰ هنرمند در قالب ۱۳ گروه تئاتر خیابانی، پس از وقفه‌ای شش ساله، اجراهای عمومی و فصلی تئاتر خیابانی را از سر می‌گیرند.

این اجراهای عمومی و فصلی گروه‌های تئاتر خیابانی با عنوان تئاتر با مردم  با حضور ۱۳ گروه شکل می‌گیرد. هر گروه ۱۰ اجرا دارد و در مجموع ۱۳۰ اجرا برگزار خواهد شد. 

این ۱۳ گروه نمایشی عبارتند از آدم‌های بافرهنگ به نویسندگی و کارگردانی رضا فقیهی با مدت زمان ۳۰ دقیقه، زیرزمین به نویسندگی و کارگردانی مسعود براهیمی با مدت زمان ۳۵ دقیقه، ویروس به نویسندگی و کارگردانی سعید خیراللهی با مدت زمان ۳۵ دقیقه، وصیت به نویسندگی و کارگردانی مصطفی کولیوندی با مدت زمان ۲۵ دقیقه، قبل، حین، بعد به نویسندگی و کارگردانی مرتضی وکیلیان با مدت زمان ۲۰ دقیقه، من کجا، شما کجا به نویسندگی و کارگردانی علی رحیمی با مدت زمان ۲۵ دقیقه، افسانه ننه دریا و دختر تنها به نویسندگی و کارگردانی رسول حق‌شناس با مدت زمان ۱۵ دقیقه، خاطره مشترک به نویسندگی هما پارسایی و کارگردانی مشترک مصطفی مباشرامینی و احمد صمیمی با مدت زمان ۳۰ دقیقه، دشمن مردم به نویسندگی و کارگردانی شهاب راحله با مدت زمان ۳۵ دقیقه، داستان مردم به نویسندگی و کارگردانی پیام عزیزی با مدت زمان ۳۰ دقیقه، زلزله به نویسندگی و کارگردانی ابوذر چهل‌ایرانی با مدت زمان ۲۵ دقیقه، ژیلت به نویسندگی مشترک ابوالفضل حاج‌علی‌خانی و مجتبی بندری و کارگردانی مجتبی بندری با مدت زمان ۲۵ دقیقه و هر چی سنگه مال پای لنگه به نویسندگی علی‌اکبر کنعانی و کارگردانی مارال ایزدبخش با مدت زمان ۲۰ دقیقه.

از جمله نکات قابل توجه این اجرای عمومی و فصلی تئاتر خیابانی که پس از شش سال وقفه مجددا با حضور ۷۰ هنرمند از سر گرفته شده‌اند می‌توان به حضور گروه نمایش افسانه ننه دریا و دختر تنها با بازیگران توانمند مبتلا به سندروم دون اشاره کرد.

همچنین در میان این ۱۳ گروه، یک نویسنده و یک کارگردان زن ، نویسنده نمایش خاطره مشترک و کارگردان نمایش هر چی سنگه مال پای لنگه حضور دارند.

 این نمایش‌های خیابانی که از ۲۷ فروردین تا هفتم اردیبهشت اجرا می‌شوند مضامینی اجتماعی، اخلاقی و دینی دارند و هر روز از ساعت ۱۶ تا ۱۹ در قالب روزی شش اجرا در محوطه مجموعه تئاتر شهر میزبان علاقه‌مندان می‌شوند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها