موج
کدخبر : ۲۷۰۰۳۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-270035

علی حسنلو:

مدیر فرهنگی، هنری و اجتماعی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ایران گفت: جشنواره تئاتر خیابانی ارس، تنها جشنواره ایران در روز جهانی تئاتر و ایام نوروز است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد ارس، علی حسنلو ، مدیر فرهنگی، هنری و اجتماعی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ایران در خصوص ششمین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ارس گفت: جشنواره تئاتر خیابانی ارس بعد از چند دوره اخیر با فرآیند منطقی، به مرحله بلوغ رسیده است و گام بعدی این جشنواره باید اجرا در سطح بین‌المللی باشد.

او تصریح کرد: دوره ششم این جشنواره به صورت سراسری برگزار خواهد شد و حداکثر در دوره هشتم باید بتوانیم شاهد برگزاری یک جشنواره بین‌المللی پرقدرت در منطقه آزاد ارس باشیم.

حسنلو افزود: به خصوص اینکه نوروز یکی از آیین‌های باستانی تمام اقوام ایرانی است و آیین مشترک برخی از کشورها نیز محسوب می‌شود. به همین دلیل، اجرا شدن این رویداد در ایام نوروز هوشمدانه بوده و می‌تواند به رشد و جهانی شدن آن کمک کند.

مدیر فرهنگی، هنری و اجتماعی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ایران با اشاره به ویژگی‌های جشنواره تئاتر خیابانی ارس، خاطرنشان کرد: منطقه آزاد ارس با برگزاری این جشنواره در ایام نوروز، روز جهانی تئاتر را در کشور از رکود قبلی درآورده و تنها جشنواره تئاتری کشور است که در ایام نوروز و در روز جهانی تئاتر برگزار می‌شود.

حسنلو تاکید کرد: همین موضوع سبب شده است که منطقه آزاد ارس در حوزه تئاتر خیابانی ایران شناخته شود و ادامه این مسیر و برگزاری بزرگ‌تر و گسترده‌تر این رویداد حتی می‌تواند نام ارس را در حوزه هنر برند کند.

او تصریح کرد: منطقه آزاد ارس باید نگاه مستقلی به این جشنواره داشته باشد و علی رغم برگزاری جشنواره در ایام نوروز، نباید چنین رویداد مهمی فقط در ذیل برنامه‌های نوروزی ارس دیده شود.

حسنلو، جشنواره امسال تئاتر خیابانی ارس را فستیوال اقوام ایرانی عنوان کرده و گفت: آثار بسیار خوبی از نظر کمی و کیفی به جشنواره رسیده است و با حضور و اجرای گروه‌های تئاتری از نقاط مختلف ایران، منطقه آزاد ارس شاهد فستیوال رنگارنگ اقوام و آیین‌ها خواهد بود.

او افزود: منطقه آزاد ارس به دلیل گردشگرپذیر بودن، به چنین جشنواره‌ای نیاز داشت و بدون شک گردشگران این منطقه استقبال بسیار خوبی از اجراها خواهند داشت.

ششمین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ارس که در سال اول فعالیت سراسری خود توانست ۱۶۱ اثر نمایشی را از ۲۰ استان و ۵ منطقه آزاد کشور به خود جلب کند همزمان با روز جهانی تئاتر، هفتم فروردین ماه ۱۳۹۸ (۲۷ مارس ۲۰۱۹) در منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس برگزار می‌شود.  

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها