«اد شیران» - خواننده برنده گرمی - در فصل جدید سریال «بازی تاج و تخت» ایفای نقش می‌کند.

به گزارش خبرگزاری موج، «دیلی تلگراف» نوشت: «اد شیران» خواننده و ترانه‌سرای سرشناس برنده جایزه «گرمی»، از بازی در فصل هفتم سریال پرطرفدار «بازی تاج و تخت» خبر داد .

این خبر را «دیوید بنیف» و «دی.بی ویس» کارگردانان این سریال تلویزیونی اعلام کردند و سپس «شیران» 26 ساله آن را از طریق توییتر خود تأیید کرد.

«میسی ویلیامز» از بازیگران سریال «بازی تاج و تخت»، علاقه زیادی به کارهای این خواننده دارد و به همین دلیل، «شیران» را برای بازی در فصل جدید این سریال دعوت کرده‌اند.

«بنیف» در این‌باره گفت: سال‌ها بود تلاش می‌کردیم برای غافلگیر کردن «میسی»، «اد شیران» را به این سریال دعوت کنیم و سرانجام امسال موفق شدیم.

«شیران» اولین چهره موسیقایی نیست که در «بازی تاج و تخت» هنرنمایی می‌کند؛ پیش از او «ویل چمپیون» از گروه «کلدپلی» و «گری لایت‌بادی» از «اسنو پاترول» در «بازی تاج و تخت» ظاهر شدند.

اخیرا اعلام شد فصل هفتم این سریال پرمخاطب شبکه « HBO » برخلاف فصل‌های پیشین، تنها شش اپیزود خواهد داشت و زودتر از فصل‌های دیگر به پایان می‌رسد. تاریخ شروع پخش این فصل 16 جولای خواهد بود.

«جورج آر.آر. مارتین» به عنوان نویسنده رمان‌های «ترانه یخ و آتش»، سال 1996 قرارداد نگارش سه‌ جلد از این مجموعه را امضا کرد و حالا که 20 سال از آن زمان گذشته، او همچنان درگیر نگارش هفت‌جلدی پرفروشش است. مجموعه رمان «مارتین» بخش قابل توجهی از شهرت خود را به اقتباس تلویزیونی‌اش که به «بازی تاج و تخت» موسوم است،‌ مدیون است.

حضور خواننده مشهور در «بازی تاج و تخت» نمایی از سریال «بازی تاج و تخت»

«دیوید بنیوف» و «دی.بی. وایس» کارگردانان این پروژه تلویزیونی هستند. این سریال روایت‌کننده‌ چندین خط داستانی از مجموعه رمان «ترانه یخ و آتش» است که داستان آن در قلمرو خیالی هفت پادشاهی «وستروس» می‌گذرد. «بازی تخت و تاج» راوی تاریخچه نبرد خشونت‌بار بین خانواده‌های اشرافی در آن سرزمین است که برای به دست آوردن تخت آهنین تلاش می‌کنند .

این مجموعه در سال 2015 برای چهارمین سال پیاپی در صدر فهرست دانلود غیرقانونی سریال‌های تلویزیونی در جهان قرار گرفت و تنها فصل پنجم آن بیش از 14 میلیون بار به صورت غیرقانونی دانلود شده است .

«بازی تاج و تخت» که سال گذشته در 24 بخش نامزد کسب جایزه امی ) اسکار تلویزیونی) بود، توانست رکورد 12 جایزه «امی» را برای یک مجموعه تلویزیونی از آن خود کند. جذابیت این مجموعه تلویزیونی آمریکایی‌ تا حدی بوده که علاوه بر جوایز تلویزیونی که نصیب سازندگانش کرده، سیلی از گردشگران را برای دیدن لوکیشن‌های فیلمبرداری‌ این پروژه در ایرلند شمالی ترغیب کرده است.

فصل پنجم این اثر با متوسط هشت میلیون و 110 هزار نفر مخاطب، رکورد بیشترین مخاطب این سریال را در آمریکا شکست. فصل ششم این مجموعه در ماه ژوئن به پایان رسید و پخش فصل هفتم آن از جولای 2017 آغاز می‌شود. فصل هشتم و نهایی نیز سال 2018 میلادی در دسترس علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج