English

استاندار فارس اعلام کرد؛

امضای ۱۸ تفاهم‌نامه بین استان فارس و هیئت‌های خارجی

استاندار فارس گفت: در دو روز نخست برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران، ۶۴ مذاکره با هیات‌های تجاری در غرفه توانمندی‌های استان فارس انجام شد و در نتیجه آن ۱۸ تفاهم‌نامه با هیات‌های خارجی به امضا رسید.

امضای ۱۸ تفاهم‌نامه بین استان فارس و هیئت‌های خارجی
به گزارش خبرگزاری موج فارس

، استاندار فارس در سومین روز از ششمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران (اکسپو ۲۰۲۴)، این نمایشگاه را فرصتی مناسب و بسیار ارزشمند برای به معرض دید رساندن تلاش ها و توانمندی های صادراتی استان فارس توصیف کرد و گفت: در دو روز نخست برگزاری نمایشگاه، ۶۴ مذاکره با هیات های تجاری در غرفه توانمندی‌های استان فارس انجام شده و در نتیجه آن ۱۸ تفاهم نامه با هیات های خارجی به امضا رسید.

وی با اشاره به اینکه ۱۵ تفاهم نامه نیز با سرمایه‌ گذاران و شرکت های داخلی به سرانجام رسیده است، ابرازداشت: امیدواریم این تفاهم نامه ها در آینده نزدیک به مرحله عقد قرارداد برسد و بتوان در مورد ارزش ریالی یا ارزی این تفاهم نامه ها اظهار نظر دقیق تری کرد.

استاندار فارس با اشاره به اینکه این استان پهناور از ظرفیت های بالا و قابل توجهی برخوردار است، ابراز داشت: با این حال با محصولات فولاد و گیاهان دارویی تصمیم به حضور در نمایشگاه گرفتیم.

ایمانیه در عین حال براین موضوع تاکید کرد که با تلاش های صورت گرفته، در زمینه زنجیره ارزش گندم، زنجیره ارزش حلزون (آرایشی و بهداشتی) و زنجیره ارزش افزوده گردشگری و صنایع دستی نیز حضور جدی در نمایشگاه داشته باشد.

وی از تولید بیش از ۸۵ نوع صنایع دستی در استان فارس خبر داد و گفت: زنجیره های ارزش می توانند زمینه صادرات هرچه بیشتر این گونه محصولات و افزایش تولید داخلی را فراهم کنند.

استاندار فارس در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع رونمایی از سامانه هوشمند بازاریابی اشاره و خاطرنشان کرد: این سامانه به صورت هوشمند بازاریابی صادرات محصولات استان فارس را انجام می‌دهد؛ هر چند مذاکراتی هم برای ارایه خدمات بیشتر با اتاق های بازرگانی دیگر استان ها انجام خواهد شد تا صادرات به کشورهای دیگر مخصوصاً کشورهای همسایه افزایش یابد.

ایمانیه در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به اینکه ارزیابی تان از نمایشگاه و ظرفیت های ارایه شده استان فارس در آن چه بوده است؛ گفت: واقعیت این است که فارس استانی سرشار از نعمات و توانمندی هاست و طبیعتاً در عرصه های مختلف گردشگری، کشاورزی، صنعت، معدن، پزشکی، علمی و... حرف های زیادی برای گفتن دارد؛ از همین رو به اعتقاد من اگر به جای یک غرفه در نمایشگاه همه فضا را هم دراختیار استان فارس قرار دهند باز هم حرف برای گفتن داریم.

وی با اشاره به اینکه غرفه استان فارس یکی از شلوغ ترین و پر رفت و آمدترین غرفه های نمایشگاه به لحاظ حضور هیات های تجاری داخلی و خارجی بوده؛ ابراز داشت: تاکید من براین است که در پایان نمایشگاه تفاهم نامه ها و قرارهای اولیه با سرمایه‌گذاران و صنعتگران دنبال شود.

استاندار فارس با تاکید براینکه مدیران دستگاه های اجرایی باید همه توان خود را برای همکاری با سرمایه گذاران و رفع مشکلات آنها برای سرمایه گذاری به کار گیرند؛ تصریح کرد: موانع و بروکراسی های اداری باید از پیش پای سرمایه گذاران برداشته شود.

تفاهم نامه ۵۰۰ میلیون دلاری برای تولید محصولات سلامت محور و توسعه مناطق محروم

ایمانیه در ادامه سرمایه گذاران را نیز مخاطب قرار داد و گفت: دفتر کار من به روی سرمایه گذاران باز است و چنانچه با مشکلی مواجه شوند این تعهد را می دهم که ظرف ۲۴ ساعت ضمن برگزاری جلسه با مدیر مربوطه، پیگیر رفع مشکلات آنها باشم.

وی در پایان از انعقاد تفاهم نامه ۵۰۰ میلیون دلاری با پارک صنایع پتروشیمی خواجه نصیر خبر داد و گفت: براساس این تفاهم نامه مقرر شد تا سقف ۵۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری در مناطق محروم با هدف تولید محصولات دارویی و محصولات سلامت محور مشترک با پتروشیمی انجام شود.

به گفته وی، هدف دیگر این تفاهم نامه توسعه مناطق محروم استان فارس می باشد که از طریق ایجاد واحدهای پتروشیمی محقق خواهد شد.

ایمانیه گفت: طرف اول این تفاهم نامه قرارگاه جهادی سرمایه گذاری کوثر و طرف دوم پارک صنایع پتروشیمی خواجه نصیر است.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه