English

معاون فرهنگی دانشگاه شیراز خبر داد؛

مشارکت بیش از ۱۵۰۰ نفر از دانشگاهیان سراسر کشور در دومین جشنواره شهید آوینی

معاون فرهنگی دانشگاه شیراز گفت: بیش‌ از ۱۵۰۰ نفر از دانشگاهیان سراسر کشور، با ارسال حدود ۳ هزار اثر در دومین جشنواره قرآنی، فرهنگی و هنری شهید آوینی شرکت کردند.

مشارکت بیش از ۱۵۰۰ نفر از دانشگاهیان سراسر کشور در دومین جشنواره شهید آوینی
به گزارش خبرگزاری موج فارس

، حامد تقوایی، معاون فرهنگی دانشگاه شیراز با بیان اینکه دومین جشنواره قرآنی، فرهنگی و هنری شهید آوینی، از سوی اداره‌ کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر سازمان امور دانشجویان، به‌ میزبانی دانشگاه شیراز برگزار شده، خبر داد: این جشنواره که ویژه‌ دانشجویان شاهد و ایثارگر و سایر دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور ترتیب یافته، از دی‌ ماه ۱۴۰۲ آغاز شده و تا اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳ ادامه خواهد داشت.

وی بیان کرد: این جشنواره در دو بخش قرآن و معارف (ویژه تمامی دانشجویان شاهد و ایثارگر با هر درجه ایثارگری و در سطح تمامی مقاطع تحصیلی دانشگاهی) و همچنین در بخش‌های هنری و ادبی برگزار شده که همه دانشجویان در کنار دانشجویان شاهد و ایثارگر در موضوعات اعلامی تبیین و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت شرکت کرده‌اند.

دبیرکل دومین جشنواره قرآنی، فرهنگی و هنری شهید آوینی از استقبال دانشگاهیان در این دور از جشنواره خبر داد و گفت: مهلت ارسال آثار به بخش هنری و ادبی جشنواره که در رشته‌های داستان کوتاه و شعر، تصویرسازی، خوشنویسی، طراحی پوستر، طراحی و نقاشی و عکاسی ترتیب یافته، تا ۱۵ فروردین‌ماه اعلام شده بود که هم‌اکنون به اتمام رسیده و وارد مرحله‌ داوری شده است.

وی افزود: مهلت ارسال آثار به بخش قرآنی و معارفی جشنواره، ویژه‌ تمامی دانشجویان شاهد و ایثارگر نیز تا ۲۴ فروردین‌ماه اعلام شده که پس از اتمام، داوری آن آغاز خواهد شد. 

معاون فرهنگی دانشگاه شیراز خبر داد: در این مدت، بیش از ۱۵٠٠ نفر در بخش‌های مختلف جشنواره شرکت‌ کرده‌اند و حدود ۳ هزار اثر به دبیرخانه‌ جشنواره ارسال شده است.

وی یادآوری کرد: هدف از برگزاری این جشنواره، تبیین و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در دانشگاه‌ها، توانمندسازی دانشجویان و استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های آن‌ها برای تولید محتوای باکیفیت در حوزه ایثار و شهادت، ایجاد و تعمیق ارتباط صمیمانه بین دانشجویان، متبلور کردن توانمندی و ایجاد نشاط بوده است.

تقوایی ادامه داد: از دیگر اهداف و چشم‌انداز برگزاری این جشنواره می‌توان به فراهم‌ آوردن زمینه‌ای برای انس بیش از پیش دانشجویان با کلام انسان‌ساز الهی و مفاهیم تعالی‌بخش آن و همچنین نشر و بسط فضای معنوی و عطر‌آگین قرآن و عترت و فرهنگ ایثار و شهادت در محیط دانشگاهی اشاره کرد.

به‌گفته‌ دبیرکل جشنواره قرآنی، فرهنگی و هنری شهید آوینی، ترویج فرهنگ معنوی قرآنی، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و انعکاس آن از طریق فضای مجازی، ترویج فرهنگ هنری دانشجویان شاهد و ایثارگر، ارج نهادن به فعالیت‌های هنری منبعث از قرآن (منش اشراقی شهید آوینی)، بهره‌گیری از زبان هنر برای انتقال مفاهیم والای قرآنی و معارف اهل بیت (ع) به جامعه، گسترش و تعمیق شناخت دانشجویان از مفاهیم و الگوهای دینی، بزرگان و علمای اسلام از محورهای مهم و موردتأکید برگزاری این جشنواره است.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه