English

یک مسئول در دانشگاه شیراز خبر داد؛

استقبال بیش از ۴۰۰ هزار نفر از جاذبه‌های گردشگری دانشگاه شیراز

معاون اداری‌ مالی و سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه دانشگاه شیراز از استقبال کم‌نظیر مسافران نوروزی از جاذبه‌های گردشگری دانشگاه شیراز خبر داد.

استقبال بیش از ۴۰۰ هزار نفر از جاذبه‌های گردشگری دانشگاه شیراز
به گزارش خبرگزاری موج فارس

، پرویز رستم‌زاده در حاشیه‌ی بازدید از اماکن گردشگری دانشگاه گفت: از هفته‌ی پایانی سال ۱۴۰۲ (۲۴ اسفندماه) تا ۱۲ فروردین‌ماه امسال، بیش از ۴۰۰‌هزارنفر از اماکن گردشگری دانشگاه شیراز یعنی باغ گیاه‌شناسی ارم، باغ‌موزه نارنجستان قوام و موزه تاریخ طبیعی و تکنولوژی دانشگاه شیراز بازدید کرده‌اند.

وی در ادامه به تفکیک به ارائه‌ی گزارشی از بازدیدهای صورت‌گرفته از جاذبه‌های دانشگاه شیراز در ایام نوروز پرداخت و گفت: بیش‌ترین بازدید مربوط به باغ گیاه‌شناسی ارم است که در طول ایام نوروزی بیش‌ از ۳۱۵ هزار گردشگر از آن بازدید کرده‌اند. باغ جهانی ارم، با ارزش‌های تاریخی و شکوه عمارت باستانی که در این باغ وجود دارد، در کنار سروهای کهنسال که شهرت جهانی دارند و شکوفه درختان و بستری از گل‌های فصلی، جاذبه ویژه‌ای را ایجاد کرده و هرسال جمعیت بسیاری از گردشگران کشور را به سوی خود می‌کشاند.

معاون اداری‌ مالی دانشگاه شیراز افزود: باغ‌ موزه نارنجستان قوام نیز با بازدید بیش‌از ۸۵ هزار گردشگر در رتبه‌ی دوم جاذبه‌های دانشگاه شیراز قرار گرفته است. این باغ‌ موزه نیز، یکی از معروف‌ترین بناهای تاریخی شهر شیراز است که درحال حاضر، دارای بخش‌های مختلف از جمله: موزه‌‌های پارچه، سکه، سازهای ایرانی، اشیاء و گالری است و مانند سال‌های گذشته با استقبال گردشگران نوروزی مواجه شده است.

رستم‌زاده گفت: موزه تاریخ طبیعی و تکنولوژی دانشگاه شیراز نیز که پس از دوماه نوسازی، در آستانه‌ی سال نو بازگشایی شد؛ با استقبال گردشگران روبه‌رو شد و در طول ایام نوروز، قریب ۶ هزارنفر از بخش‌های مختلف آن بازدید کردند.

وی افزود: موزه تاریخ طبیعی و تکنولوژی دانشگاه شیراز نیز در حال حاضر دارای بخش‌های جانورشناسی، گیاه‌شناسی، زمین‌شناسی، آناتومی، صنعت برق و مخابرات است و بخش‌های نجوم، اقوام و هوافضا نیز در دست تکمیل است که امیدواریم با تأمین اعتبار آن هرچه سریع‌تر آماده‌سازی و به جمع دیگر بخش‌های فعال موزه افزوده شود.

معاون اداری‌مالی دانشگاه شیراز در ادامه به برخی از اقدامات صورت‌گرفته به‌منظور آماده‌سازی اماکن گردشگری و جاذبه‌های دانشگاه شیراز برای ارائه‌ی خدمات به گردشگران اشاره کرد و گفت: افزایش تعداد باجه‌های بلیت‌فروشی، افزایش ساعات بازدید از اماکن، راه‌اندازی باجه ارائه اطلاعات گردشگری و نصب تابلوهای راهنما برای هدایت گردشگران به مسیرهای موردنظرو همچنین گل‌ارایی اماکن مورد نظر از جمله‌ی این اقدامات است.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه