English

در حاشیه نشست سرپرست معاونت امور اقتصادی استانداری با سرکنسول کشور چین مطرح شد:

آغاز فصلی نو برای افزایش تعاملات فارس و پکن

طی نشست مشترک سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس و سرکنسول چین در هرمزگان و رییس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در استان، توانمندی ها، ظرفیت ها و فرصت های همکاری های دو جانبه، بین طرفین ارائه شد.

آغاز فصلی نو برای افزایش تعاملات فارس و پکن

به گزارش خبرگزاری موج فارس به نقل از استانداری فارس، سید مهدی خادمی، سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس در نشست مشترک با شو وی سرکنسول چین در هرمزگان گفت: استان فارس به عنوان یکی از پهناورترین استان های جنوب کشور، با قرار گرفتن در مسیر کریدور شمال به جنوب و موقعیت سوق الجیشی در پس کرانه، محور خدمات رسانی در حوزه های مختلف به دیگر استان های جنوب، جنوب شرق و جنوب غرب می باشد. 

جانشین استاندار فارس در کارگروه کشاورزی استان اضافه کرد: استان فارس استانی با پیشینه کشاورزی در حال حاضر دارای رتبه های برتر در تولید محصولات زراعی، باغی و گیاهان دارویی و همچنین تامین کننده بخش قابل توجهی از پروتئین و گوشت قرمز کشور می باشد. 

خادمی با اشاره به اینکه روابط سیاسی و تعاملات دولت جمهوری اسلامی ایران با کشور چین در بالاترین سطح قرار داشته و در سایه این دیپلماسی سیاسی امکان گسترش دیپلماسی اقتصادی برای فعالین اقتصادی دو دولت وجود دارد، افزود: کشور چین یکی از اولویت های اصلی دولت جمهوری اسلامی ایران و بخش خصوصی جهت گسترش فعالیت های اقتصادی و تجاری است. 

وی افزود: طی سنوات گذشته چین به عنوان شریک تجاری ایران محسوب شده و در حوزه صادرات و واردات بین دو دولت ، طی سنوات اخیر شاهد رشد قابل قبولی بوده ایم. 

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس ابراز امیدواری کرد: هم افزایی اقتصادی بین دول آسیایی از جمله چین و استان فارس در مواجهه با سیاست های ظالمانه تحریمی استکبار جهانی ، نه تنها معادلات اقتصادی منطقه بلکه قادر خواهد بود معادلات اقتصادی جهانی را متحول کند. 

خادمی پیشنهاد ویژه تشکیل میز اقتصادی مشترک استان فارس و چین با عاملیت و مشارکت بخش خصوصی را بسیار مهم و ضروری دانست و تاکید کرد: این پیشنهاد موجب پذیرش سرمایه گذاری مستقیم، مشارکتی یا فاینانس در راه اندازی کارخانه های صنایع تبدیلی کشاورزی، انتقال تکنولوژی و دانش فنی در تولید ماشین آلات صنعتی و کشاورزی از چین به فارس و همچنین سرمایه گذاری در ایجاد خطوط آزاد راهی و خطوط ریلی از فارس به بوشهر و هرمزگان خواهد شد. 

جانشین استاندار فارس در کارگروه توسعه صادرات از دیگر پیامدهای تشکیل میز اقتصادی مشترک استان فارس و چین را سرمایه گذاری در ایجاد مراکز درمانی و هتلینگ بین المللی در منطقه ویژه شهر سلامت، سرمایه گذاری در حوزه ایجاد مزارع انرژی هلی پاک و خورشیدی، سرمایه گذاری در حوزه صنایع نفت،گاز و پتروشیمی، سرمایه گذاری در حوزه گردشگری و جذب توریسم و نیز ایجاد خط هوایی و پرواز مستقیم از چین به شیراز عنوان کرد.

شایان ذکر است شو وی اولین سرکنسول چین در هرمزگان می باشد که حدود ۲ ماه است به این سمت منصوب گردیده و حوزه فعالیت وی ۸ استان هرمزگان، فارس، بوشهر، کرمان، کهکیلویه و بویر احمد، چهار محال بختیاری ،سیستان و بلوچستان و خوزستان می باشد که اولین ماموریت کاری و رسمی خود را به استان فارس داشته و اولین دیدار رسمی خود را با سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس انجام اختصاص داده است.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه