موج
کدخبر : ۴۸۵۸۵۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-485859
مدیر مخابرات منطقه مازندران:

اجرای طرح نجما توسعه خدمات ارتباطی در تمام استان را سرعت می بخشد

اجرای طرح نجما توسعه خدمات ارتباطی در تمام استان را سرعت می بخشد

مدیرمخابرات منطقه مازندران در آیین افتتاح پروژه نهضت جهادی مخابرات ایران در این استان ، از اجرای طرح نجما به عنوان یکی از مهم ترین عوامل گسترش خدمات ارتباطی در تمام استان مازندران نام برد و اظهارداشت: اجرای این طرح، توسعه خدمات ارتباطی را با توجه به زیرساخت های مناسب استان مازندران سرعت می بخشد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران، مهندس نوروزی همگرایی دیجیتال و دولت هوشمند را از ویژگی های دولت های توسعه یافته دانست و اظهار داشت: لازمه ی دستیابی به این مهم، اجرای طرح نجما است که تحقق شعار استان، مبنی بر دسترسی سریع به اقتصاد دیجیتال و توسعه فیبر نوری را به دنبال دارد.

وی ایجاد اشتغال در حوزه های غیرارتباطی را پر هزینه خواند و گفت: کاهش هزینه در حوزه اشتغال آفرینی نیازمند به عرضه ی پهنای باند بالا و اینرتنت پر سرعت است.

مدیر مخابرات منطقه مازندران اظهار داشت: کاهش سرمایه گذاری در فضای تاسیسات، کاهش عملیات نگهداری در اماکن اداری و تجاری و همچنین رضایتمندی مشتریان از خدمات ارتباطی از اهم اهداف این طرح است.

نوروزی ابعاد اجرای پروژه ی نجما در استان مازندران را در قالب ۲۲ شهرستان و ۶۳ شهر توصیف کرد و گفت: در فاز اول ۵۹ هزار ساختمان با جمعیتی بالغ بر ۴۹۸ هزار نفر تحت پوشش قرار خواهد گرفت.

وی همچنین، از اهداف اجرایی پروژه نجما، رسیدن به ۱۰۱ هزار پورتFTTH و ۲۲ هزار پورت VDSLنام برد و اذعان داشت: انتظار مخابرات منطقه مازندران از نمایندگان مجلس، کمک به واقعی سازی تعرفه های تجاری است که این امر شتاب در توسعه بیشتر مخابرات را در پی خواهد داشت.

مدیر مخابرات منطقه مازندران ضمن تشکر از زحمات استانداری مازندران در همکاری با پروژه نجما گفت: توسعه فیبرنوری در استان، منجر به استفاده تمامی دستگاه های اجرایی از بستر امن سرورهای مخابراتی و پیاده سازی کامل دولت الکترونیکی است.

آیا این خبر مفید بود؟
کلمات کلیدی: مخابرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه