موج
کدخبر : ۴۷۵۹۵۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-475954

حمله یا انتقاد/ تخریب یا اصلاح

حمله یا انتقاد/ تخریب یا اصلاح

دکتر محمودرضا امینی- خبرگزاری موج، بی‌شک انتقاد منصفانه همراه با پیشنهاد موجب بالندگی است و به‌ طور طبیعی عملکردها و برنامه‌ها و راهبردهای دولت مستقر هم مشق نوشته شده‌ای است که گاهی همراه باغلط است اما اقتضای نقد سالم را دارد که از این بابت استقبال هم می‌شود.

اما نیک می‌دانیم که حمله‌ی ترکیبی پرحجم و فشاری را از سوی دشمنان خارجی و دوستان و همراهان داخلی آن‌ها در چند ماه گذشته تجربه کرده‌ایم و هنوز زخم‌های آن التیام نیافته است اما مجدد حملات پیاپی و بی دریغی از سوراخ مشکلات اقتصادی در حال انجام است .تعجب‌آور نیست که زبانه‌های آتش از هر گوشه‌وکنار و در هر فرصت درحال سوزاندن است و گویا تصمیم یا راهبرد مشخص آنها زدن دولت آقای رئیسی با بیان ناتوانی و ناکارآمدی است که برای فهم چرایی آن نکاتی دراین‌رابطه اشاره می‌گردد.

  1.  همه می‌دانیم که دولت گذشته اغلب فرصت‌های طلایی و مفید کشور را از دست داد و صد البته در خط و مسیر خوشحالی دشمنان خارجی به‌نیکی تلاش نمود .
  2. به‌خوبی نیز می‌دانیم که دولت رئیسی عملاً دولت امید و اصلاح است و عزم و شعارش در حل مشکلات بوده و هست.
  3. درحال حاضر هماهنگی قابل‌ملاحظه و بی‌سابقه‌ای بین سران قوا وجود دارد که می‌تواند بسیاری از مشکلات را حل نماید.
  4. هماهنگی سران خصوصاً رئیس‌جمهور و دولت با ولی امر مسلمین امام خامنه‌ای ظرفیت‌های راهبردی ویژه‌ای را ایجاد کرده و می‌کند.
  5. تلاش دولت و سایر قوا در اقدامات جدید و حل بسیاری از مشکلات زیربنایی برای دشمنان خارجی و همراهان داخلی آن‌ها نگران‌کننده است خصوصاً تعاملات و قراردادهای بین الدولی و توسعه صادرات.
  6. البته که مشکلات معیشتی،کاهش ارزش پولی ملی ،افزایش قیمت دلار و گرانی بی‌وقفه فرصت‌های گزنده ای برای دشمنان به حساب می‌آید.

با توجه به موارد فوق پررنگ و اثرترین دشمنی در شرایط موجود تخریب دولت انقلابی است که در دستور کار دشمنان و از هر طریقی در حال انجام است . هوشیاری مردم مسلمان و انقلابی دوستداران جمهوری اسلامی اقتضاء می‌کند که با مواظبت و دقت کافی برای پیشگیری این تقابل بی‌رحمانه تلاش نموده و درک موقعیت فعلی را بنمایند .

واقعیت این است که باید همگی به دولت کمک بکنیم نقدهای غیر منصفانه وکارشناسانه، تخریب‌های بی‌رحمانه و ایجاد فضاسازی‌های رسانه‌ای و تخریب افکار عمومی جز ناامیدی و به‌هم‌ریختگی چیز دیگری در برنخواهد داشت. رقص خون و خوشحالی ضدانقلاب در تجمعات آن‌ها در بیرون از کشور نشان می‌دهد برنامه پر حجم و حساب‌شده‌ای را برای این تخریب در نظر گرفته‌اند و نباید اقدامی کرد که مردم مسلمان و انقلابی و دوستداران ایران با آن‌ها همراه و همگام شوند درعین‌حال اقتضا دارد دولت انقلابی از همه مصلحان و خردمندان و آگاهان اقتصادی بهره گرفته و نظر جمعی آن‌ها را مورد بررسی و کنکاش قرار داده تا راه‌حل‌هایی برای برون رفت از مشکلات پیش‌آمده به دست آورد. اینک به‌طور یقین فرهیختگان و صاحب‌نظران صاحبان ایده و رسانه‌ها نقش مهم و مؤثری در تبیین واقعیت‌ها و ارائه پیشنهادهای مفید دارند که امیدواریم دولت انقلابی زمینه و فرصت این فرایند را بهتر از پیش فراهم نماید.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه