موج
کدخبر : ۳۶۵۲۲۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-365229

منصور یزدی زاده خبر داد:

مدیرعامل ذوب آهن از خروج شرکت ذوب‌آهن اصفهان از زیان انباشته پس از ۱۰ سال خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، منصور یزدی زاده در جمع اصحاب رسانه  با اشاره به خروج شرکت ذوب‌آهن از زیان انباشته بیان کرد: در پایان ۹ ماه سال جاری حدود ۵۰۰ میلیارد تومان سود انباشته داشته‌ایم که تا پایان سال نیز امیدواریم افزایش یابد.

وی با بیان اینکه بیش از ۵۰ سال از عمر شرکت ذوب آهن می‌گذرد، گفت: در حال حاضر تولید فولاد در این مجموعه از مرز ۳۰ میلیون تن عبور کرده در حالیکه به علت ناملایمات شرکت ذوب آهن می توانست در این روزهای اخیر به بیش از ۵ میلیون تن تولید افزایش یابد.

این مقام مسئول با اشاره باینکه کوره بلند شرکت ذوب آهن با انجام اصلاحات اساسی به مدار تولید بازگشت، افزود: بیش از ۷۰ درصد روش‌های تولید فولاد در دنیا به روش کوره بلند و سیستم pci تولید می‌شود.

یزدی زاده بیان داشت: راه اندازی کوره بلند شماره یک از جمله سایر دستاوردهای ذوب آهن اصفهان است که با همت و تلاش شبانه روزی کارگران این شرکت به ثمر نشست.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان ادامه داد:همچنین دریافت پروانه استاندارد ملی ریل ایران اتفاق بزرگی بود زیرا استاندارد این محصول کار مشکلی بود و دریافت آن کار آسانی نبوده است.

وی اضافه کرد: در سال جاری نخستین قرارداد صادرات ریل ذوب آهن اصفهان و پذیرش و عرضه ریل ذوب آهن در بورس کالا انجام شد.

وی در خصوص محصولات ذوب آهن توضیح داد: در حال حاضر کیفیت تولید محصولات شرکت ذوب آهن به گونه‌ای است که قابلیت صادرات به همه جای دنیا را داراست.

یزدی زاده با اشاره به تولیدات شرکت ذوب آهن اظهار داشت: در ۹ ماه اول سال جاری یک میلیون و ۸۲۵ هزار تن چدن مذاب، ۲ میلیون و ۲۹۸ هزار تن آگلومره، ۸۸۶ هزار و ۳۰۰ تن کک خشک، یک میلیون و ۷۲۵ هزار تن شمش آماده و یک میلیون و ۵۰۵ هزار تن محصول نهایی تولید شده است.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان ادامه داد: ازدیگر برنامه‌های مجموعه ذوب آهن ورود به فرابورس است که با این کار سهم ذوب‌آهن در مسیر منطقی‌تری قرار می گیرد و نظارت حاکمیت بر آن بیشتر می‌شود.

وی با بیان اینکه شرکت ذوب‌آهن تنها شرکتی است که مصرف کننده سنگ آهن دانه بندی است، گفت: امیدواریم با کمک وزارت صمت تأمین مواد اولیه مجموعه ذوب‌آهن اصفهان برطرف شود.

این مقام مسئول ادامه داد: با تملک معادن زغال سنگ البرز مرکزی امید است که کمک شایانی به تأمین مواد اولیه شرکت ذوب آهن شود در حالیکه برای افزایش تولید محصولات با ارزش افزوده بالا  نیز برنامه هایی را در نظر داریم.

وی گفت: برای کاهش هزینه ها شرکت ذوب آهن برنامه های متعددی در راستای افزایش سود در سال آینده تدوین کرده است که البته این کاهش هزینه ها در حوزه منابع انسانی نیست و شاهد رشد منابع در این بخش هستیم.

یزدی زاده در خصوص ارز بری صنعت فولاد بیان داشت: حدود ۳۰ درصد محصولات شرکت ذوب‌آهن هزینه‌های ارز بری این مجموعه است.

وی با اشاره به اهداف افق ۱۴۰۴ شرکت ذوب آهن افزود: در صورتی که بخواهیم به افق ۵۵ میلیون تن افق ۱۴۰۴ با ضریب ۸۰ درصد برسیم، تا ۱۰ سال آینده بیشتر سنگ آهن نخواهیم داشت، بنابراین باید برای این موضوع برنامه‌ریزی کنیم تا در آینده با مشکل نبود سنگ آهن مواجه نشویم.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در ارتبط با اهم اقدامات ذوب آهن در مقابله با ویروس کرونا گفت: تشکیل ستاد ویژه مقابله با ویروس کرونا ، تجهیز بیمارستان درجه یک شهید مطهری ذوب آهن برای پذیرش و درمان بیماران کرونایی با صرف هزینه ای بالغ بر ۳۰۰ میلیارد ریال  وضد عفونی نمودن سرویس های ایاب و ذهاب به منظور جلوگیری از انتقال ویروس از از جمله اقدامات مجموعه ذوب آهن است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها