موج
کدخبر : ۳۱۹۶۹۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-319695

رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی دخانیات ایران مطرح کرد؛

رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی دخانیات در مراسم رونمایی از طرح کد رهگیری سیگارت با اشاره به اینکه گردش مالی 1 میلیارد دلاری قاچاق در کشور وجود دارد، گفت: در حال حاضر 48 میلیارد نخ سیگار در کشور تولید می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی دخانیات در مراسم رونمایی از طرح کد رهگیری سیگارت با اشاره به اینکه گردش مالی 1 میلیارد دلاری قاچاق در کشور وجود دارد، گفت: با توجه به اینکه تولید این سیگار قاچاق استاندارد نبوده هزینه بالایی برای کشور وارد کرده است.

معروف خانی با بیان اینکه 48 میلیارد نخ قاچاق در کشور تولید می شود، افزود: در سال 96 میزان تولید سیگار در کشور 49 میلیارد نخ بوده و مابه التفاوت تولید و تقاضا در کشور از طریق قاچاق تامین می شود.

او افزود: ایران نخستین کشوری است که طرح کد رهگیری سیگارت برای جلوگیری از قاچاق سیگار را اجرا می کند.

 رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی دخانیات ایران با تاکید بر اینکه رصد و بازرسی ها می تواند به کاهش قاچاق سیگار ختم شود، اظهار کرد: آغاز فرآیند از دی ماه سال 96 بوده و تمام تولیدکنندگان سیگار در ایران در سامانه تجارت اطلاعات خود را ثبت کرده کرده اند که بیش از 700 کد برای کالای وارداتی و بیش از 300 کد کالای وارداتی ثبت شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها