موج
کدخبر : ۳۲۶۲۳۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-326236

با حمایت شهرداری منطقه 11 و بنیاد فرهنگی هنری رودکی کارگاه خیریه تولید ماسک توسط برخی هنرمندان در تالار حافظ تهران راه اندازی شد.

به گزارش خبرگزاری موج، شهرداری منطقه11 تهران خبر داد؛ کارگاه خیریه تولید ماسک‌های بهداشتی برای مقابله با ویروس کرونا و توزیع بین شهروندان نیازمند توسط هنرمندان در بنیاد فرهنگی هنری رودکی واقع در پهنه فرهنگ و هنر رودکی منطقه11 راه اندازی شد.

حمید شریف‌زاده بازیگر تئاتر و تلویزیون که مسوولیت برگزاری کارگاه خیریه تولید ماسک را به عهده دارد، گفت: طی روزهای گذشته با حمایت بنیاد فرهنگی هنری رودکی کارگاه خیریه تولید ماسک با شعار «با همدلی در برابر هجوم کرونا پیروزیم» و در تالار حافظ راه اندازی شد که طی آن تعدادی از هنرمندان تئاتر، تلویزیون و موسیقی به همراه جمعی از کارکنان معاونت هنری وزارت ارشاد و بنیاد فرهنگی هنری رودکی به صورت کاملا رایگان و داوطلبانه در تالار حافظ حضور پیدا کرده و تولید و ساخت ماسک مشارکت دارند.

شریف زاده خاطر نشان کرد: ۲۷دستگاه چرخ خیاطی از سوی بنیاد فرهنگی هنری رودکی در اختیار هنرمندان داوطلب این کار خیر  قرار گرفت و پس از تجهیز موارد فنی مربوط راه اندازی کارگاه، پارچه و مواد دیگر تهیه شد و رسما فعالیت تولید آغاز شد.

مسوول گروه تهیه و تولید ماسک توسط هنرمندان در تالار حافظ بنیاد فرهنگی هنری رودکی افزود: در روزهای گذشته تعدادی از هنرمندان تئاتر، موسیقی و تلویزیون برای حضور در این کارگاه ها اعلام آمادگی کردند و برای مشارکت حاضر شدند و نکته قابل توجه حضور سایر اقشار از جمله کارکنان معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بنیاد رودکی و حتی تعدادی از شهروندان تهرانی که شغل فرهنگی ندارند نیز در این فعالیت عام المنفعه بود.

شریف زاده با اشاره به استقبال شهروندان عادی برای مشارکت در این طرح گفت: بیش از 70 درصد از فعالین که در تولید ماسک با ما مشارکت می کنند از مردم عادی و شهروندان هستند و ما برای حضور بیشتر هنرمندان از آنها دعوت می کنیم تا در این طرح همکاری کنند.

وی با اشاره به این که تا کنون گروه های موسیقی در تالار حاضر شده و برای تقویت روحیه جهادگرانه خیرین اجرای زنده داشتند، عنوان کرد: در کارگاه تولید ماسک بنیاد رودکی قادر هستیم شبانه روز فعالیت کنیم و برای رفع این ویروس تمام ظرفیتمان را به کار گیریم و در این مسیر دلگرمی و حضور گروه های هنری می تواند کمک زیادی به پیشبرد هدف ما داشته باشد.

شریف زاده افزود: برای حفظ موارد بهداشتی سلامت مشارکت کنندگان، مواد شوینده و ضد عفونی کننده به شکل روزانه توسط شهرداری ناحیه یک منطقه11 به گروه تحویل می شود و تمامی افراد حاضرو ابزارآلات کارگاه طی چند نوبت در روز ضد عفونی می شوند و روند تولید به شکل بهداشتی با نظارت کادر بهداشت کشور پیش می‌رود.

وی همچنین از مردم و اقشار هنری جامعه دعوت به همکاری کرد و عنوان داشت: شهروندان و هنرمندان می توانند با مراجعه به بنیاد فرهنگی هنری رودکی به نشانی تهران خیابان حافظ، پائین تر از چهار راه کالج، بلوار استاد شهریار، بنیاد فرهنگی هنری رودکی، برای تحویل کمک های مادی و غیر مادی اعم از ابزارآلات به ویژه چرخ های خیاطی در این طرح مشارکت کنند تا با یاری یکدیگر از این مرحله حساس عبور کنیم و کرونا را شکست دهیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها