موج

علی امام:

مدیرعامل شرکت مترو گفت: ایستگاه تختی با توجه به استقرار پایانه شرق در امتداد آن و نیز اثرگذاری چشمگیر بر کاهش سرفاصله حرکتی در خط ۷ از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

به گزارش خبرگزاری موج،  علی امام ، مدیرعامل شرکت مترو از روند احداث ایستگاه تختی به عنوان آخرین ایستگاه از خط ۷ در بخش شرقی بازدید کرد.

امام با اشاره به اهمیت ایستگاه تختی خاطر نشان کرد: این ایستگاه با توجه به استقرار پایانه شرق در امتداد آن و نیز اثرگذاری چشمگیر بر کاهش سرفاصله حرکتی در خط ۷ از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

او با تاکید بر اینکه تکمیل این ایستگاه به بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد، تاکید کرد: در صورت تامین اعتبار، امکان بهره‌برداری از این ایستگاه برای سال آینده وجود دارد در غیر این صورت در سال ۱۴۰۰ می‌توان شاهد بهره‌برداری از آن بود؛ این در حالی است که ساخت پایانه به اعتباری جداگانه نیاز دارد.

بر اساس این گزارش این ایستگاه که در منطقه ۱۴ تهران قرار گرفته در حال حاضر در مرحله عملیات حفاری و احداث سازه نگهبان در بخش تونلی قرار دارد و بخش روباز آن نیز به صورت همزمان در حال ساخت است.

ایستگاه تختی به دلیل این که یک ایستگاه جزیره‌ای است از نظر ابعاد ۲ و نیم برابر ایستگاه‌های عادی مساحت دارد و دارای یک ورودی در خیابان هجرت و نیز یک ورودی دیگر در ورزشگاه تختی است.

گفتنی است خط 7 متروی تهران با ۲۲ ایستگاه، ۲۷ کیلومتر طول دارد. تا کنون ایستگاه‌های میدان صنعت، شهید نواب صفوی، تربیت مدرس، رودکی، کمیل، بریانک، هلال احمر، مهدیه، میدان محمدیه، مولوی و بسیج از این خط افتتاح شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها