موج
کدخبر : ۵۸۸۹۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-58892

مقام های اقلیم کردستان عراق اعلام کردند مسئولان عراقی اجازه ورود کامیون های ایرانی عبوری از مرز پرویزخان این اقلیم به مناطق مرکزی و جنوبی عراق را نمی دهند.

به گزارش خبرگزاری موج، به نقل از پایگاه خبری روداو، فعالیت های تجاری در گذرگاه مرزی پرویز خان بین ایران و اقلیم کردستان عراق به شدت کاهش یافته است، زیرا مقامات گمرکی عراق اجازه نمی دهند کامیون هایی که از این گذرگاه مرزی عبور می کنند وارد مرکز و جنوب عراق شوند.

علی توفیق، مدیر گذرگاه مرزی پرویز خان در این باره گفت: «زمانی که آنها(گمرک ها و ایست های بازرسی عراق) می فهمند که کامیون ها از مرز پرویز خان وارد شده اند، به آنها اجازه عبور نمی دهند و راننده ها به ما مراجعه می کنند.» توفیق افزود، دلایل دیگری نیز برای این ممنوعیت ها وجود دارد. اقلیم خودمختار کردستان عراق و دولت مرکزی عراق در زمینه اجرای برخی قوانین گمرکی با هم اختلاف نظر دارند. بر اساس این گزارش، مبادلات تجاری بین ایران و اقلیم کردستان عراق در ماه آوریل به میزان ۶۰ درصد کاهش داشته است. بر اساس آمارهای گمرک خانقین، قبلا حدود ۱۵۰۰ کامیون حامل کالا از ایران وارد اقلیم کردستان می شد، اما این رقم اکنون به ۲۰۰ کامیون کاهش یافته است.
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها