English

رئیس بنیادحفظ آثار:

راهیان پیشرفت و راهیان نور یک‌ظرفیت برای آموزش و پرورش هستند

رئیس بنیادحفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ابراز داشت: راهیان نور و راهیان پیشرفت که از دل راهیان نور درآمده، یک ظرفیت مهم برای آموزش‌وپرورش است.

راهیان پیشرفت و راهیان نور  یک‌ظرفیت برای آموزش و پرورش هستند
به گزارش خبرگزاری موج

، جلسه شورای معاونین و مدیران کل استان‌های وزارت آموزش‌وپرورش با حضور رضامراد صحرایی وزیر آموزش‌وپرورش، سردار سرتیپ بسیجی بهمن کارگر رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ، علی‌اصغر جعفری معاون هماهنگ‌کننده و امور استان‌های بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، سردار نادر ادیبی مدیر عامل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، سرهنگ روح‌الله محمد حسین‌زاده دبیر ستاد مرکزی راهیان نور کشور، سرهنگ حمید حیدری رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج پژوهش‌های دفاع مقدس و نیز در ارتباط تصویری با مدیران کل ادارات آموزش‌وپرورش سراسر کشور در محل این‌وزارتخانه برگزار شد.

در ابتدای این‌جلسه سردار کارگر گفت: آموزش‌وپرورش در دوران دفاع مقدس نقش ویژه‌ای ایفا کرد؛ معمولاً در دوران دفاع مقدس رزمنده‌هایی که در جبهه حضور داشتند با مشکل تحصیل روبه‌رو می‌شدند که آموزش‌وپرورش این مشکل را حل و در خط مقدم جبهه، موضوع آموزش و تحصیل را برقرار کرد. در دوران دفاع مقدس معلم‌های زیادی به جبهه رفتند و بسیاری از آن‌ها شهید شدند؛ آموزش‌وپرورش در خط مقدم جبهه‌های جنگ قرار داشت و روزهای ابتدایی انقلاب هر جای کشور به نیروی انقلابی نیاز داشت، نیروهای آموزش‌وپرورش ورود پیدا می‌کردند و خیلی از مسؤولین کنونی که به مقاماتی رسیدند، نیروهای آموزش‌وپرورش بودند. حذف بخش امور تربیتی در آموزش‌وپرورش بزرگترین ضربه به سیستم آموزشی کشور است، این اقدام دانسته یا ندانسته یک خیانت بزرگ به آموزش‌وپرورش بود؛ چراکه موضوع امور تربیتی یک مسئله بی‌مانند بود.

وی افزود: بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آماده همکاری برای ارتقای درس آمادگی دفاعی در آموزش‌وپرورش است؛ هدف این درس ایجاد سطحی از آمادگی برای دانش‌آموزان جهت دفاع از کشور است و این آمادگی را داریم تا با نظرات تخصصی کارشناسان آموزش‌وپرورش محتوای مورد نیاز را برای استفاده در این زمینه را در اختیار آموزش‌وپرورش قرار دهیم.

رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در ادامه این جلسه گفت: هزینه در آموزش‌وپرورش سرمایه‌گذاری بزرگ برای آینده کشور است. هر کشوری در سطح جهان پیشرفت مهمی داشته است به‌خاطر توجه به آموزش‌وپرورش بوده است؛ در حالی که ما از ابتدای انقلاب اسلامی تا کنون توجه لازم را به مجموعه آموزش‌وپرورش نداشته‌ایم و این یک نقطه‌ضعف است. در آموزش‌وپرورش تربیت نسل آینده صورت می‌گیرد که یک سرمایه‌گذاری بزرگ برای آینده کشور است و ما در بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آمادگی کامل برای همکاری داریم.

وی ادامه داد: راهیان نور و راهیان پیشرفت که از دل راهیان نور درآمده، یک ظرفیت مهم برای آموزش‌وپرورش است. دشمن مدام تلاش می‌کند دستاوردهای نظام مقدس اسلامی برای جوانان تبیین نشود؛ جوان امروز نمی‌داند شرایط کشورمان در دوران جنگ چگونه بود؛ در حالی که امروز در بعد نظامی به سطحی رسیده‌ایم که بی‌نیاز از دنیا هستیم و کشورهای دیگر متقاضی تسلیحات ما شده‌اند و این دستاوردهایی است که جوانان خودمان در ابعاد و علوم مختلف به‌دست آورده‌اند.

سردار کارگر افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی نسبت به دفاع مقدس انتظار ویژه و بالایی دارند و خوشبختانه رییس‌جمهور محترم در این زمینه انگیزه‌مند هستند که باید از این فرصت استفاده کرد، راهیان نور در خوزستان ظرفیت اسکان ۱۵۰ هزار نفر را دارد و این یک ظرفیت مهم است؛ اگر در مجموعه آموزش‌وپرورش درباره موضوع دفاع مقدس و مقاومت مباحث نظری به دانش‌آموز ارائه می‌شود، زمینه پیوند دادن آن با راهیان نور و موزه‌های دفاع مقدس در استان‌ها نیز وجود دارد. ما هم‌اکنون در تهران و دیگر استان‌ها موزه‌های دفاع مقدس را داریم تا مفاهیم به صورت عملی منتقل شوند.

رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در پایان گفت: راهیان نور بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس یک سازمان نمونه و قوی است. ما در این بنیاد توان کار داریم و بسیاری از کارهایی که تصور می‌شد نمی‌شود را به اتمام رساندیم؛ روزی که به این بنیاد آمدیم چهار موزه دفاع مقدس وجود داشت و امروز تعداد این موزه‌ها به ۲۹ موزه رسیده است؛ برخی از اردوهای دانش‌آموزی را می‌توان در همین موزه‌های دفاع مقدس برگزار کرد و ما در قضیه راهیان نور در راستای تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی که فرمودند زائرین راهیان نور را سالم به خانواده‌های‌شان بازگردانید، اقداماتی انجام دادیم که خوشبختانه به لطف خدا از سال ۱۳۹۶ تا به امروز علی رغم حجم سنگین جابه‌جایی‌ها که سالانه هفت میلیون نفر بازدیدکننده است، هیچ تلفات جانی نداشتیم؛ چراکه تدابیر لازم انجام شد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه