English

وزیر کشور:

مشارکت آحاد ملت در همه امور، اصل جدی و قطعی انقلاب است

وزیر کشور ابراز داشت: مشارکت آحاد ملت در همه امور، اصل جدی و قطعی انقلاب است و مشارکت شرط ضروری جامعه قوی است که به ایران قوی منتهی می‌شود.

مشارکت آحاد ملت در همه امور، اصل جدی و قطعی انقلاب است
به گزارش خبرگزاری موج

، احمد وحیدی در «رویداد ملی به توان مردم‌نهادها» نخستین همایش ملی نمایندگان سازمان‌های مردم‌نهاد در شوراهای توسعه و حمایت از تشکل‌های سراسر کشور، افزود: تشکل‌های مردم نهاد در جمهوری اسلامی که به مردم سالاری دینی توجه دارد و خواستار مشارکت مردم در همه امور است، اهمیت بیشتری می‌یابد.

وی ادامه داد: در نظام جمهوری اسلامی، مردم محور همه امور حتی در موضوعات حساسی چون مسائل دفاعی و امنیتی هستند. بسیج یعنی دفاع جامعه محور، دفاعی که مردم در ابعاد مختلف آن، نقش محوری دارند.

رئیس شورای امنیت کشور اضافه کرد: در امنیت پایدار هم سخن از امنیت جامعه محور است. اگر در عنفوان انقلاب، با گروهک‌های تروریستی که امروزه تحت حمایت غرب قرار دارند، مقابله شد به واسطه قدرت مردم بود.

وحیدی با تاکید بر اینکه مشارکت پرشور مردم در صحنه‌های مختلف باعث حل سریع مسائل بوده است، اظهار کرد: در بحث اقتصاد هم اینگونه بوده است. از ابتدای انقلاب اختلاف نظری بین اقتصاد دولتی و اقتصادی مردمی وجود داشت و باید اعتراف کنیم به دلیل مردمی نشدن به موقع اقتصاد، آنگونه که باید پیشرفت می‌داشتیم، محقق نشد.

وی خاطرنشان کرد: در سیاست اقتصاد مقاومتی هم از مشارکت آحاد مردم در فعالیت‌های اقتصادی صحبت می‌شود. در علم و فناوری هم اینگونه است. اگر مردم، دانشوران و شرکت‌های دانش بنیان مردمی نمی‌بودند، به این میزان از پیشرفت دست نمی‌یافتیم.

وزیر کشور در ادامه به مساله مشارکت اشاره کرد و با یادآوری بیانات رهبر معظم انقلاب درباره ساخت درونی قدرت، اظهار کرد: جامعه قوی به انسجام نیاز دارد و انسجام نیازمند ارتباط است، ارتباط هم با مشارکت برقرار می‌شود.

وحیدی با بیان اینکه مشارکت برای منافع جامعه اهمیت دارد، تصریح کرد: آنچه که به نفع مردم باشد ماندگار خواهد بود و طبق آیات شریفه قرآن کریم، تعاون و همکاری بر اساس خیر است که نفع جامعه را تأمین می‌کند.

وی مشارکت را شرط ضروری یک جامعه قوی برشمرد و تاکید کرد: باید ظرفیت‌ها را شناخت و متناسب با آن، وارد صحنه و موضوعی شد که جامعه به آن نیاز دارد.

 

 

بیشتر بخوانید:

رویداد ملی به توان مردم نهادها

وزارت کشور رویداد ملی "به توان مردم نهادها" را برگزار کرد

 

وزیر کشور با بیان اینکه مسوولیت تشکل‌های مردم نهاد برای حرکت مردمی در جهت منافع جامعه سنگین است، یادآور شد: تشکل برای تشکل خوب نیست بلکه باید برای یک هدف متعالی باشد. وزارت کشور به حرکت درآوردن این دریای بزرگ مردمی در فعالیت اجتماعی از مسیر تشکل‌های مردم نهاد را از وظایف خود می‌داند.

وحیدی، فعالیت تشکل‌های مردمی را آنگاه سیاسی دانست که در قالب حمایت از یک جریان خاص وارد عمل شوند و گفت: فعالیت تشکل‌های مردم نهاد، یک فعالیت اجتماعی است و تشویق مردم برای حضور در انتخابات به عنوان مهم‌ترین واقعه کشور برای تعیین سرنوشت هم یک کار اجتماعی محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه در انتخابات ۱۱ اسفندماه امسال، تشکل‌ها نقش مهمی در ایجاد مشارکت مردمی دارند، خاطرنشان کرد: حرکت اجتماعی اهمیت دارد و تشکل‌ها باید بتوانند ظرفیت مردمی را در جهت منافع مردم و ملت به حرکت درآورند.

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری روز ۱۱ اسفندماه امسال به طور همزمان در سراسر کشور برگزار می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه