English

رئیس بزرگداشت یوم‌الله ۹ دی:

۹ دی نمایش اقتدار انقلاب اسلامی در مقابل آمریکا و رژیم صهیونیستی است

رئیس بزرگداشت یوم‌الله ۹ دی ، این روز را نمایش اقتدار انقلاب اسلامی در مقابل آمریکا و رژیم صهیونیستی دانست و گفت:یوم الله درخشان ۹ دی تحت رهبری‌های رهبر حکیم، ژرف اندیش و شجاع رخ داد.

۹ دی نمایش اقتدار انقلاب اسلامی در مقابل آمریکا و رژیم صهیونیستی است
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج

، سردار محمدعلی نائینی در نشست خبری تشریح  برنامه‌های  مراسم ۹ دی اظهار داشت: سلام و درود خداوند بر ارواح طیبه شهیدان والامقام انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، امنیت، جبهۀ مقاومت به ویژه شهیدان جبهه مقاومت در  فلسطین و غزه که امروز معیار تشخیص حق از باطل هستند. همچنین درود خداوند بر شهید والامقام سردار سپهبد شهید؛ حاج قاسم سلیمانی.

وی ادامه داد: سالروز عملیات کربلای چهار به ویژه شهدای مظلوم غواص در کربلای در این عملیات را گرامی می‌داریم. شهادت شهید عزیز اخیر؛ سردار سرتیپ پاسدار سید رضی موسوی مسئول پشتیبانی جبهه مقاومت در سوریه را تبریک و تسلیت عرض می کنم.

رئیس ستاد بزرگداشت یوم‌الله ۹ دی  بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران به دلیل ماهیت ضد استکباری, تقابل با الگوی لیبرال دموکراسی، ارائه الگوی حکمرانی جدید، موقعیت ممتاز ژئوپلیتیکی، حمایت از مستضعفین جهان و جبهه مقاومت، حفظ سیاست استقلال خواهی و استکبار ستیزی به طور طبیعی در معرض تهدیدات و فتنه های گوناگونی قرار دارد.

 

بیشتر بخوانید:

نشست خبری ستاد مرکزی حماسه یوم الله نهم دی

 

وی افزود: در مواجهه با این فتنه ها و تهدیدات در مقاطعی از تاریخ رخدادهای عظیمی اتفاق می افتد که آن رخداد به یک هویت در امتداد زمان تبدیل می شود. شگفتی ساز و تاریخ ساز می شود. آن روز را از روزهای دیگر متفاوت و به روز تجلی قدرت الهی تبدیل می‌کند. اتفاقی که در آن‌ روز می افتد، آن قدر زنده، مؤثر، الهام بخش و دارای امتداد تأثیر و ماندگاری است که نه تنها قابل کتمان و فراموش‌ شدن نیست، بلکه به یک حقیقت برکشیده و بالنده در تاریخ تبدیل می‌شود.

رئیس ستاد بزرگداشت یوم‌الله ۹ دی گفت: یوم الله درخشان ۹ دی تحت رهبری‌های رهبر حکیم، ژرف اندیش و شجاع رخ داد. ۹ دی بود که ملت ایران درخشید، در آن روز باشکوه و فراموش نشدنی، ملت ایران تاریخ جدیدی ساخت. 

وی ادامه داد: حماسه نهم دی در سال ۸۸ یک نمونه برجسته و یک پرچم به اهتزاز در آمده در تاریخ انقلاب اسلامی است. همچنان الهام بخش و یک اقدام فوق العاده کارساز و در شرایط خود کاملا به لحظه و برای امروز، آینده و تاریخ درس آموز و الهام بخش شد.

در شرایطی که دشمن همه داشته ها و ظرفیت های خود را برای براندازی نرم به صحنه آورد. واکنش فراگیر، خودجوش و عاشورایی مردم ایران همه محاسبات دشمن را درهم ریخت و کشور را از یک خطر جدی عبور داد.

نائینی خاطرنشان کرد: حماسه نهم دی‌ماه کارآمدی نظام دینی را در عبور از بحران‌ها نشان داد و ثابت کرد که اگر همه قدرت‌های سیاسی جهان در مقابل نظام اسلامی بایستند، این نظام قادر است با پشتوانه مردمی در مقابل آنها بایستد و اهداف خود را به‌پیش ببرد.

وی افزود: فتنه ۸۸ از جنگ تحمیلی خطرناک‌تر و پیچیده تر بود. تشخیص جبهه حق و باطل مشکل شد. دشمن در آن فتنه با عملیات شناختی و ادراکی همه هویت و آگاهی و آزادی ملت ایران را نشانه رفته بودند، آنها می‌خواستند دستاوردهای ملت را قربانی کنند.

فتنه ۸۸ هزاران میلیارد به اقتصاد کشور ضرر زد، بر چهره مردم سالاری ایران ضربه زدند، انتخابات را که مظهر قدرت و هویت ملی بود در سلامت، امنیت و نتیجه به چالش کشیدند و این تصور را پیش آورد که ملت ایران متزلزل شده است.

رئیس ستاد بزرگداشت ۹ دی بیان کرد: حماسه نهم دی قدرت انقلاب اسلامی را در مقابله با یک فتنه کاملا پیچیده و به روز شده، آمریکایی صهیونیستی آشکار شد، تئوری‌ کودتای رنگی که تجربه به ظاهر موفق غرب در برخی کشورها بود، از فرصتی که برخی از جریانات داخلی در اختیار غرب قرار دادند، برای براندازی جمهوری اسلامی فعال شد و ملت ایران با شناخت به موقع خطر و با هدایت های حکیمانه رهبر معظم انقلاب به میدان آمد و انقلاب رنگی و این توطئه خطرناک رنگ باخت، بنابراین حماسه نهم دی؛ واکنش قاطع، عاشورایی، بموقع همه آحاد مردم با همه سلائق نسبت به هتک حرمت عاشورا و ارزش‌های دینی و سیاسی بود، تجلی قدرت الهی و مردمی در حمایت کامل از رهبری، ولایت فقیه و نظام دینی بود.

سردار نائینی خاطرنشان کرد: امسال نیز، محورها و عناوین بصیرت بخش در اجرای برنامه ها دیده شده است که بر اساس رهنمود رهبر معظم انقلاب اسلامی رویکرد ستادهای بزرگداشت حماسه نهم دی، جهاد تبیین و روشنگری متناظر بر مسائل روز است.

رئیس یوم‌الله بزرگداشت ۹ دی تاکید کرد: تبیین ابعاد مدیریت الهی رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه ای مد ظله العالی به ویژه در جنگ ترکیبی اخیر دشمنان که باعث شد، فتنه چهره واقعی خود را بیش از بیش آشکار ساخته و زمینه های خروش انقلابی ملت ایران را فراهم نماید. تبیین نقش فرهنگ عاشورا و عشق به اباعبدالله الحسین علیه السلام در تعمیق و تحکیم روحیه ولایت مداری مردم ایران و ایجاد شور انقلابی در آنان برای حضور به هنگام و با بصیرت در صحنه دفاع از دین و حریم ولایت هم مهم است.

وی افزود: توجه به راهبرد دشمن برای القای وجود شکاف درونی در نظام و دوقطبی کردن فضای کشور و تاکید بر اصل وحدت و انسجام داخلی روشنگری و تبیین نقش دولت های  غربی به ویژه آمریکا و رژیم صهیونیستی در فتنه ۱۴۸۸ و حمایت آشکار آنان از جریان فتنه از محورهای مورد تاکید است.

سردار نائینی بیان کرد: مساله فلسطین و دفاع از ملت مظلوم غزه و توجه دادن آحاد مردم به اهمیت و ضرورت شکل گیری یک انتخابات پرشور، کاملا رقابتی و در فضای امن از جمله محورهای مورد تاکید ستادهای بزرگداشت حماسه نهم دی می باشد. شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با تشکیل ستادهای مردمی بزرگداشت یوم الله نهم دی در سراسر کشور و با نگاه جهاد تبیین برنامه های متنوعی را در طول یک هفته پیش بینی کرده است. این ستادها در سطح تمامی مراکز استان‌ و هزار شهر و حتی با گسترش فعالیت ها در سطح محلات با لایه های حضور مردمی بویژه جوانان عزیز و آینده سازان و در بسیاری از مساجد کشور به عنوان اولین پایگاه های انقلاب اسلامی تشکیل داده و در برنامه ریزی و اجرای برنامه های متنوع با توجه به همزمانی سه مناسبت هفته بصیرت، هفته زن و مقاومت و بزرگداشت سالروز شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، نقش جدی خواهند داشت.

رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت یوم‌الله ۹ دی بیان کرد: ستاد مرکزی بزرگداشت نهم دی، همچنین با همیاری نمایندگان معزز ولی فقیه و ائمه محترم جمعه در سراسر کشور، دستگاه ها، نهاد ها و سازمان های مردم نهاد بویژه تشکل های دانشجویی، دانش آموزی، تمامی اقشار مردمی و مساجد محوری در استان ها و شهرها، برنامه های متنوعی پیش بینی کرده و در یک هفته به ویژه در روز نهم دی این برنامه ها را برگزار می کنند. برپایی مراسم‌های ویژه تبیینی و تحلیلی در مساجد محوری سراسر کشور و در تهران، در صد مسجد محوری استان در ایام هفته بصیرت با عنوان "جهاد تبیین" با همکاری شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران و مرکز رسیدگی به امور مساجد برگزار می شود.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه