موج
کدخبر : ۴۶۵۶۹۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-465693
سرلشکر سلامی:

شهادت حاج قاسم شکل جدیدی از ارادت به امام، رهبری و مردم بود

شهادت حاج قاسم شکل جدیدی از ارادت به امام، رهبری و مردم بود

فرمانده کل سپاه گفت: قدرت به میدان آوردن جوانان، یک عشق بی‌انتها، یک انگیزه مثمر در حال رویش، باید قاسم با این شکل جدید از اسلام و انقلاب امام و رهبر عزیزمان دفاع و حمایت می‌کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اجلاسیه سومین سالگرد شهادت سردار سپهبد حاج قاسم‌سلیمانی گفت: در ۱۷ دی‌ماه و در کرمان بزرگترین رویداد عاطفی شکل گرفت و همه چشم‌ها در کرمان چشمه‌سار اشک بود و مثل باران که از آسمان ببیارد از چشم‌ها اشک می‌بارید و همه مردم از خانه هجرت کرده بودند تا در عروج آسمانی دو ملک زمینی شرکت کنند، همه از خود بیخود بودند.

سردار سرلشکر حسین سلامی اظهار داشت: نیمه شب ۱۳ دی ماه ۹۸ یک صورت فلکی زیبا و آسمانی در سپهر پرستاره شهیدان انقلاب اسلامی و اسلام عزیز طلوع کرد، یک منظومه زیبا و دل انگیز شمسی که در مرکز آن یک خورشید پرفروغ به نام قاسم سلیمانی می‌درخشید و در مدار جاذبه این خورشید نورافشان چند ستاره دیگر یک عروج ملکوتی به عرش اعلی را می پیمودند.

وی بیان کرد: آن ستارگان درخشان در جوار آن خورشید پرفروغ سپهسالار شهیدان عراق ابومهدی المهندس و یار وفادار و جدایی ناپذیر قاسم عزیز سردار شهید حسین پورجعفری و سه ستاره نازنین دیگر به نام‌های شهیدان والامقام شهرور مظفری‌نیا، وحید زمانیان و هادی طارمی بودند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: کشور را رایحه دل انگیز شهادت فراگرفت و نه فقط ایران را و جهان اسلام را بلکه هستی را از عطر و رایحه خوشبوی شهادت این عزیزان سرشار کرد.

وی تصریح کرد: در ۱۷ دی‌ماه و در کرمان بزرگترین رویداد عاطفی شکل گرفت و همه چشم‌ها در کرمان چشمه‌سار اشک بود و مثل باران که از آسمان ببیارد از چشم‌ها اشک می‌بارید و همه مردم از خانه هجرت کرده بودند تا در عروج آسمانی دو ملک زمینی شرکت کنند، همه از خود بیخود بودند.

سردار سلامی افزود: احساس مردم در آن لحظات غم‌انگیز را نمی‌توان ترسیم کرد و کلمات از بیان عمق عواطف و روح‌های غم‌دیده مردم استان کرمان عاجز بود و هنوز هم عاجزند، فقط آن صحنه‌ها را می‌توان دید، گریست و همدل بود اما نمی‌شد آنها را ستود؛ کلمات کم می‌آوردند و هنوز هم همین‌طور است.

وی ادامه داد: من که در آن جمعیت متراکم اما پر از ارادت مانند یک قطره گیر کرده بودم با خود می‌اندیشیدم چگونه خداوند به یک انسان به این اندازه عظمت و وسعت وجود می‌بخشد؟ این چه حکمتی‌ست که یک نفر می‌تواند این اندازه نزد خداوند عزیز شود که همه قلب‌ها، همه دل‌ها و همه چشم‌ها برای او بگریند.

فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: خداوند می‌فرماید «اگر انسانی مومن باشد و عمل صالح انجام دهد، خداوند او را محبوب دل‌ها و مجذوب قلب‌ها قرار می‌دهد» و این راز آسمانی مهر و محبتی‌ست که در قلب شما روییده است و هرگز شعله‌های این عشق خاموش نمی‌شود و حرارت دل‌ها هرگز فرو نمی‌نشیند و این خورشید درخشان هرسال طلوع می‌کند اما هرگز غروب نمی‌کند و هرچه به میانه آسمان نزدیک می‌شود، زیباتر، دل‌انگیزتر، خوش‌رخسارتر، معطرتر، دیدنی‌تر، جذاب‌تر، دل‌نوازتر ظاهر می‌شود و این تصویر معنوی قاسم عزیز ماست.

سردار سلامی با بیان اینکه حاج قاسم را باید از چند زاویه نگاه کرد، البته از هر زاویه‌ای به او نزدیک می‌شویم، جامع و کامل است، نمایه یک انسان کامل است، گفت: چرا قاسم شهید شد؟ چون هلال شخصیت او کامل شده بود، قمر منیر انقلاب، ابوالفضل حسین انقلاب ما به مرحله‌ای رسیده بود که باید دستانش مانند کف‌العباس از پیکر جدا می‌شد، الهی می‌شد و با این دستان جدا شده امروز شمشیر بزند و از انقلاب دفاع کند، دیگر به مرزی رسیده بود که باید با شهادتش راه را بپماید و این یک حیات جدید و یک میدان تاثیر جدید است که خداوند به او بخشیده است.

وی اظهار داشت: قدرت به میدان آوردن جوانان، یک عشق بی‌انتها، یک انگیزه مثمر در حال رویش، باید قاسم با این شکل جدید از اسلام و انقلاب امام و رهبر عزیزمان دفاع و حمایت می‌کرد.

سردار سلامی گفت: اگر بخواهیم آن زمان که شهید عزیز ما در حیات ظاهری بود، عظمت کار او را و هندسه عظیمی که در جهان سیاست آفرید را توصیف کنیم باید به نقشه ذهنی دشمنان‌مان رجوع کنیم که آنها می‌خواستند کجاها را در سیطره خود بگیرند، همه این نقشه را به‌هم ریخت و تمام این طرح‌ها را باطل کرد.

وی ادامه داد: عمل او باطل‌کنند سحر و جادوی همه قدرت‌ها و باطل‌کننده عظمت قدرت‌ها در فضای شیطانی بود، آنها می‌خواستند از شرق مدیترانه، از شمال آفریقا تا قفقاز و آسیای میانه تمام مساحتی که جغرافیای جهان اسلام قلمداد می‌شود را با لشکرکشی و یک هیمنه نظامی در اشغال و تسلط خود بگیرند، آنها آمده بودند تا در یک صف‌آرایی جهانی قدرت، تمام جهان اسلام را تسخیر کنند و در انتهای کار بر انقلاب ایران یورش بیاورند و موجودیت مسلمانان و استقلال و عزت‌شان را از آنان بگیرند. در لبنان، سوریه، عراق، یمن، بحرین، افغانستان و سرانجام برای ایران.

فرمانده کل سپاه پاسداران در پایان خاطر نشان کرد: اما قاسم شمشیر از نیام کشید و هرکجا ظاهر شدند او قبل از آن ظاهر می‌شد و با دشمن و شمشیرهای آنها مقابله می‌کرد و دشمن به‌خوبی ضربات شمشیر او را می‌چشید و دشمن در مقاطعی بهتر از ما قاسم را می‌شناخت.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه