موج
کدخبر : ۴۶۵۳۱۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-465313
قالیباف:

حکمرانی که سردار سلیمانی به آن ایمان داشت، حکمرانی مردمی بود

حکمرانی که سردار سلیمانی به آن ایمان داشت، حکمرانی مردمی بود

رئیس مجلس با اشاره به شخصیت سردار سلیمانی گفت: حکمرانی که سردار سلیمانی به آن ایمان داشت، حکمرانی مردمی بود، در جمهوری اسلامی حکمرانی باید حکمرانی مردمی باشد.

به گزارش خبرگزاری موج، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در برنامه تلویزیونی «ملک سلیمان» با اشاره به شخصیت سردار سلیمانی گفت: حاج قاسم می گفت جمهوری اسلامی حرم است، حال اگر جمهوری اسلامی حرم است، یک رکن این حرم مردم‌اند. همیشه جمهوری اسلامی و مکتب امامین انقلاب بر این مبنا پیش رفته‌اند که مردم اساس کار ما هستند.

قالیباف اضافه کرد: به تعبیر شهید سلیمانی، معنا ندارد که بین مردم فرق قائل شویم و مردم را به‌لحاظ سیاسی به چپ و راست و به‌لحاظ مذهبی جدا کنیم. اگر می‌گوییم جامعه را باید بسازیم، نباید این‌طور فکر کنیم که باید مردم را بسازیم. بلکه باید خودمان را به‌عنوان متولی بسازیم.

رئیس مجلس تاکید کرد: با فشار و تحریم اقتصادی به مردم حمله می‌کنند. با دروغ‌پردازی هم، مقام معظم رهبری را آماج هجمۀ خود کردند. شما نگاه کنید چندین بار در بحران‌های سی سال گذشته تهدیدمان کردند که اگر فلان کار را نکنید، جنگ شروع می‌شود؟ همیشه می‌گفتند ما در آستانۀ جنگیم. ولی نگاه کنید در این سی سال چگونه رهبر عزیز ما توانسته کشور را در مقابل جنگ‌طلبی دشمنان مدیریت و رهبری کرده است.

رئیس مجلس افزود: خطاب به خودم می‌گویم. به خودمان که متولی هستیم. می‌گویند متولی حرمت حرم را نگه می‌دارد. آیا ما متولیان توانستیم حرمت حرم را نگه داریم؟ آیا ما قبیله‌گرایی نکردیم؟ آیا سیاست‌زده نبودیم؟ آیا ما همان صداقت حاج‌قاسم را داشتیم؟ مردم ما بسیار شریف‌اند. در برخی محافل به‌شوخی می‌گویند مسئولین می‌خواهند انقلاب را شکست دهند، اما مردم نمی‌گذارند. بعضی وقت‌ها با بی‌عرضگی به مردم زحمت تحمیل کردیم. کم‌کاری ماست که باعث می‌شود گسل‌ها باز شود و دشمن بتواند بر همین زخم‌ها بنشیند.

قالیباف ادامه داد: در حوزۀ احترام به حقوق عامه و حقوق مردم به رهبر انقلاب نگاه کنید. وقتی رهبری احساس می‌کنند در زاهدان اتفاقی افتاده که ممکن است خون کسی به ناحق ریخته شده باشد، ایشان احساس می‌کند اینجا جایی است که خودشان باید وارد عمل بشوند. چرا؟ چون حقوق مردم برایشان مهم است.

 

سوپرانقلابی‌ها حاج قاسم را انقلابی نمی‌دانستند

وی ادامه داد: حاج قاسم انسانیت را هم به‌درستی رعایت می‌کرد. حاج قاسم بعضی وقت‌ها مانورها و عملیات را به‌گونه‌ای تغییر یا تأخیر می‌داد که در میان عملیات بی‌گناهی کشته نشود.

وی افزود: در مسائل سیاسی داخل کشور، آن‌هایی که خودشان را از بقیه انقلابی‌تر می‌دانند یا سوپرانقلابی‌اند، یک وقت‌هایی ایشان را اصلاً انقلابی نمی‌دانستند و فکر می‌کردند ایشان از ارزش‌های انقلاب عقب‌نشینی کردند. اگر ما خودمان را درست کنیم، مردم هم ما را می‌بینند.

رئیس مجلس تصریح کرد: شهید سلیمانی دست پروده مکتب امام است، و مکتب شهید سلیمانی هم همان است که مکتب امام بود.

وی ادامه داد: مهمترین هدف دشمن در 1401 از بین بردن وحدت است و اگر الان شهید سلیمانی بود می گفت وحدت را حفظ کنید.

قالیباف یادآور شد: ما باید حکمرانی را به حکمرانی حاج قاسم برگردانیم، ما باید مردم را محترم بشناسیم.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه