English

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس:

شهید سلیمانی قهرمانی بدون مرز است

رئیس مرکز پژوهش های مجلس گفت: سردار شهید سلیمانی واقعاً قهرمانی بدون مرز بود که پیوند عاطفی عمیقی هم با ملت ایران و هم ملل منطقه برقرار کرد.

شهید سلیمانی قهرمانی بدون مرز است

به گزارش خبرگزاری موج،‌ بابک نگاهداری در نشست مطالبه گری و پیگیری حقوقی ترور سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی که امروز(دوشنبه ۱۲ دی ماه)  با حضور سردار نقدی معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، رئیس سازمان بسیج حقوقدانان، اعضای مرکز بسیج قوه مقننه و جمعی از حقوقدانان در محل مرکز پژوهش های مجلس برگزار شد، ضمن تسلیت به مناسبت شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: ۱۳ دی ماه ایام اللهی در تاریخ ایران است و باید این روز را گرامی بداریم، کما اینکه مراسم تشییع پرشکوه وی نشان از عظمت این شهید بزرگوار و جایگاه بزرگی که در تاریخ این سرزمین به یادگار گذاشت دارد و می تواند الگویی برای ما هم در زیست فردی و هم حکمرانی در عرصه های مختلف باشد.

وی تصریح کرد: سردار شهید سلیمانی شخصیتی جامع الاطراف داشت و جنبه های اخلاقی ایشان هم در سیاست و هم در رزم  و هم دفاع و جهاد ستودنی است.

رئیس مرکز پژوهش های مجلس تاکید کرد: سردار شهید سلیمانی از یک روستای کوچک در کرمان متولد شده و رشد کرد و انقلاب اسلامی شخصیتی بزرگ از وی در دامان خود پرورش داد که تبدیل به قهرمانی جهانی شد که مرزها را درنوردید و در حوزه های مختلف به خوبی درخشید.

وی افزود: در اینجا از بیانات رهبر معظم انقلاب تأسی می جوییم که فرمودند انقلاب اسلامی بی نام امام خمینی (ره) و جبهه مقاومت بی نام سلیمانی در هیچ کجای جهان شناخته شده نیست، به راستی جایگاه شهید سلیمانی در تاریخ ماندگار و جهانی است، چرا که وی یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود، همان مکتبی که مکتب امامین انقلاب اسلامی بود که شهید سلیمانی در عمل به منصفه ظهور رساند و آیینه تمام عیار مکتب انقلاب شد.

نگاهداری یادآور شد: شهید سلیمانی اثبات کرد در سخت ترین شرایط می توان به زیست مومنانه و مجاهدانه جامه عمل پوشاند و شیفته خدمت باقی ماند، اما شیفته قدرت نشد. همچنین به اصول انسانی و اخلاقی پایبند ماند، کما اینکه این مهم در اوج نبردهایی که انجام داد، به خوبی مشهود بود.

رئیس مرکز پژوهش های مجلس اظهار کرد: سردار شهید سلیمانی واقعاً قهرمان بدون مرز است که پیوند عاطفی عمیقی هم با ملت ایران و هم ملل منطقه برقرار کرد و می توان گفت هیچ انسانی که دل در گرو ارزش های الهی داشته باشد، نمی تواند شیفته وی نباشد، کما اینکه هم در زمان حیاتش و هم بعد از آن محبوب مردم بود.

وی افزود: سردار شهید سلیمانی همه را با عینک رحمت و خدمت نگاه می کرد و وابسته به هیچ گروه و جناح خاصی نبود که این از سجایای اخلاقی وی بود که شهید سلیمانی را به محبوب ترین فرد تبدیل کرده بود.

نگاهداری گفت: سردار شهید سلیمانی فردی با صلابت و مجاهدی فی سبیل الله و مهاجر الی الله بود و نکته بارز شخصیتش اعتقاد به نصرت و سنت های الهی بود که از این طریق تهدیدها را به فرصت تبدیل کرده و کارهای بزرگی انجام داد و مرزشکنی کرد، بنابراین بزرگترین درسی که در شرایط فعلی برای مقابله با مشکلاتی که دشمنان ایجاد کرده اند، می توان از وی گرفت این است که با عزمی جدی و خودباوری در جنگ اقتصادی و ترکیبی با تأسی به سردار شهید سلیمانی تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم.

وی در پایان ضمن قرائت بخشی از وصیت نامه سردار شهید سلیمانی تاکید کرد که ان شاءالله بتوانیم میراث دار وی باشیم نه میراث خوارش.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه