موج
کدخبر : ۴۰۴۸۴۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-404844

امیر صباحی فرد:

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش گفت: برگزاری رزمایش را حق مسلم ایران است، حق مسلم خودمان می‌دانیم در دریای عمان، خلیج فارس و هر جایی که صلاح باشد، رزمایش های خودمان را انجام دهیم.

به گزارش خبرگزاری موج، امیر سرتیپ علیرضا صباحی فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش در حاشیه برگزاری رزمایش مشترک ذوالفقار ۱۴۰۰ ارتش در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نیروی قدرتمند پدافند هوایی ارتش یکی از چهار نیروی شرکت کننده در رزمایش ذوالفقار ۱۴۰۰ ارتش جمهوری اسلامی ایران است که توانست در کنار سایر نیرو ها به خوبی ماموریت‌های محوله را انجام دهد.

وی بکارگیری سامانه های تولید داخل را از ویژگی های بارز رزمایش ذوالفقار ۱۴۰۰ ارتش دانست و تاکید کرد: همه سامانه هایی که در این رزمایش به کار بردیم در حوزه کشف و شناسایی، سامانه های راداری، جنگالی و سامانه‌های درگیری و...  بومی و تولید داخل هستند که در لبه فناوری روز جهان قرار دارند.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش گفت: با خواست خداوند متعال نیروهای شرکت کننده در این رزمایش توانستند به تمامی وظایف محوله عمل کنند و بسیار خوش بدرخشند.

امیر صباحی فرد برگزاری رزمایش را حق مسلم ایران دانست و گفت: حق مسلم خودمان می‌دانیم در دریای عمان، خلیج فارس و هر جایی که صلاح باشد، رزمایش های خودمان را انجام دهیم و نیروهای فرامنطقه‌ای اگر می‌خواهند رزمایشی برگزار کنند، همان گونه که فرماندهی معظم کل قوا فرمودند، بروند و در خلیج خوک ها رزمایش برگزار کنند.

وی استفاده گسترده از پهپادهای رزمی و شناسایی را از دیگر ویژگی های رزمایش ذوالفقار ۱۴۰۰ ارتش دانست و گفت: ما از انواع پهپادها در این رزمایش استفاده کردیم که از آن جمله می توان به پهپادهای رزمی اشاره کرد که قابلیت درگیری با پرنده های با سرنشین و بدون سرنشین دشمن را دارند و این پرنده ها از قابلیت‌های بسیاری برخوردار هستند که در هر میدانی حاضر شوند پرنده های دشمن را متواری خواهند کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها