موج
کدخبر : ۴۰۲۷۹۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-402791

عضو کمیسیون بررسی طرح صیانت در گفت‌وگو با موج:

محمدتقی نقدعلی درباره علنی بودن جلسات کمیسیون مشترک گفت: براساس مصوبه کمیسیون بررسی طرح صیانت، جلسات کمیسیون علنی بوده و از سایت «خانه ملت» پخش خواهد شد و طبق یکی از بندها «رادیو فرهنگ» نیز در صورت تمایل اجازه دارد جلسات را پخش کند.

«محمدتقی نقدعلی» نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون «بررسی طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی» در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج؛ درباره روند برگزاری جلسات کمیسیون گفت: اعضای کمیسیون در حال تصویب آیین‌نامه کمیسیون هستند و تاکنون یک جلسه برای آیین نامه برگزار کرده و احتمالا یک جلسه دیگر نیز به این موضوع اختصاص خواهد یافت.

وی درباره روزهای برگزاری جلسات گفت: جلسات کمیسیون در روزهای کاری مجلس برگزار شده و در صورت تصویب هیئت رئیسه کمیسیون ممکن است زمان دیگری نیز علاوه بر روزهای اصلی برای جلسات فوق‌العاده در نظر گرفته شود.

نقدعلی درباره کارشناسان مدعو در جلسات گفت: این مسئله هنوز در کمیسیون مشخص نشده است اما به طور کلی و بر اساس آنچه از ابتدا تاکنون از سوی نمایندگان و رییس مجلس و همچنین اعضای کمیسیون مشترک بررسی طرح اعلام شده است افرادی که در دولت با این طرح مرتبط هستند از جمله وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و مجموعه‌های مرتبط با فرهنگ و افرادی از مجموعه‌های مردمی که به طرح مرتبط بوده و درباره دغدغه‌مند هستند و باید نظراتشان منعکس شود در جلسات حضور خواهند یافت.

عضو کمیسیون بررسی طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی با بیان اینکه هیچگونه محدودیتی برای تصویب حضور و استماع نظرات افراد و کارشناسان صاحب نظر و دغدغه‌مند در جلسات کمیسیون وجود ندارد افزود: ترتیباتی اثر داده خواهد شد تا نظرات تمام کارشناسان و توده مردم شنیده و در طرح اعمال شود.

وی درباره حضور نماینده وزارت ارتباطات در جلسات گفت: هرچند هنوز سازوکار دعوت از کارشناسان در دست تدوین است اما به احتمال بسیار زیاد وزارت ارتباطات یکی از اعضای ثابت جلسات خواهد بود.

نقدعلی درباره صحبت‌های مطرح شده پیرامون احتمال تغییرات گسترده در طرح اظهار کرد: به طور مصداقی هیچ سخنی را تأیید یا رد نمی‌کنم اما به طور کلی همانند سایر طرح‌ها احتمال هرگونه تغییری در طرح وجود دارد.

عضو کمیسیون بررسی طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی ادامه داد: هیچ طرحی در مجلس وجود ندارد که زمان خروج از کمیسیون با زمان ورود به کمیسیون تفاوت نداشته باشد و در بیشتر زمان‌ها طرح تفاوت بسیار زیادی می‌کند و گاهی ماهیت طرح‌ها و لوایحی که مورد بررسی قرار می‌گیرد به طور کامل تغییر می‌کند.

وی درباره علنی بودن جلسات کمیسیون مشترک گفت: براساس مصوبه کمیسیون بررسی طرح صیانت، جلسات کمیسیون علنی بوده و از سایت «خانه ملت» پخش خواهد شد و طبق یکی از بندها «رادیو فرهنگ» نیز در صورت تمایل اجازه دارد جلسات را پخش کند.

نقدعلی درباره امکان حضور خبرنگاران در جلسات کمسیون اظهار کرد: بر اساس مصوبه کمیسیون خبرنگارانی که مجوز ورود به صحن مجلس را دارند، می‌توانند در جلسات کمیسیون حضور داشته و به تهیه گزارش بپردازند البته به دلیل کمبود فضا در محل برگزاری جلسات ممکن است محدودیت‌هایی وجود داشته باشد اما تا جایی که فضا وجود داشته باشد مشکلی برای حضور رسانه‌ها نیست.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`