موج
کدخبر : ۳۹۸۸۲۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-398828

معاون فناوری اطلاعات و برنامه ریزی دادگستری کردستان گفت: کارشناسان رسمی با ارائه نظرات فنی دقیق خود در مهلت مقرر و در حیطه تخصصی و جغرافیایی از اطاله دادرسی در محاکم جلوگیری می کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، علی رشیدی پیش از ظهر امروز شنبه در مراسم تحلیف اولین گروه از کارشناسان رسمی جدیدالورود دادگستری کردستان در سال جاری، گفت: ارتباط دادگستری با کانون کارشناسان رسمی یک ارتباط تنگاتنگ، دوسویه و موثر است.

وی افزود: کارشناسان رسمی با ارائه اظهارنظرهای فنی، دقیق، مستدل و جامع در حیطه تخصصی شغلی خود و در مهلت مقرر، محاکم را در صدور رأی یاری کرده و از اطاله دادرسی جلوگیری کنند در غیر این صورت مسئولیت قضایی و انتظامی برایشان در پی دارد.

معاون فناوری اطلاعات و برنامه ریزی دادگستری کردستان ادامه داد: رعایت امانتداری و بی طرفی از اصول مهم دیگر کار کارشناسی است و کارشناسان رسمی باید ضمن حضور در جلسات اجرای قرار کارشناسی با حضور طرفین دعوی، به احقاق حق در جامعه کمک کنند.

رشیدی یادآور شد: معاونت فناوری اطلاعات و برنامه ریزی دادگستری استان با ایجاد امکان «خودکاربری» برای کارشناسان رسمی این موقعیت را فراهم کرده تا بدون حضور در دادگاه و در کمترین زمان ممکن از طریق سیستم نظریات کارشناسی خود را به کارتابل قضات ارسال کنند.

رییس حفاظت اطلاعات دادگستری استان کردستان نیز در این مراسم، اهمیت کار کارشناسی را بسیار بالا دانست و اظهار کرد: نظریات کارشناسان رسمی زوایای پنهان پرونده را برای قضات روشن می کند.

سیدجعفر رحیمی خطاب به کارشناسان جدیدالورود بیان کرد: مراقب حیثیت شغلی خود باشید و مواظب افراد کارچاق کن که همواره در کمین شما هستند باشید.

گفتنی است در ادامه این مراسم، تحلیف 55 نفر از کارشناسان رسمی جدیدالورود در سال جاری با ادای سوگند برگزار شد و با اضافه شدن این افراد تعداد کارشناسان رسمی دادگستری استان کردستان در تخصص های مختلف به 471 نفر رسید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`