موج
کدخبر : ۳۹۴۶۰۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-394602

نیروی دریایی ارتش ایران با کسب ۲۰۴ امتیاز با اقتدار توانست قهرمان ششمین دوره از مسابقات بین‌المللی نظامی جام دریا در بندانزلی شود.

به گزارش خبرگزاری موج، ششمین دوره از مسابقات بین‌المللی نظامی جام دریا که با حضور حدود 400 نیروی نظامی از کشورهای روسیه، آذربایجان، قزاقزستان به میزبانی بندرانزلی برگزار شد با قهرمانی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در بندر انزلی به‌ پایان رسید.

سر داور مسابقات بین‌المللی نظامی جام دریا در جمع خبرنگاران با اشاره به رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط 8 فروند شناور نظامی شرکت‌کننده در این مسابقات اظهار داشت: در پایان رقابت، تیم ارتش جمهوری اسلامی ایران بر سکوی قهرمانی قرار گرفت.

ناخدا یکم عباس حسنی با بیان اینکه تیم روسیه در جایگاه دوم و تیم‌های آذربایجان و قزاقستان به طور مشترک در جایگاه سوم قرار گرفتند خاطرنشان کرد: مسابقات بین‌المللی جام دریا هرساله با هدف افزایش مهارت دریانوردان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به مراحل مختلف مسابقات نظامی بین‌المللی جام دریا بین کشورهای حاشیه دریای خزر تصریح کرد: این مسابقات شامل 6 مرحله تیراندازی سطحی، هوایی، تیراندازی به ماکت مین و مهار بویه در دریا و 2 مرحله بقاء در دریا و کنترل صدمات بود.

آیین اختتامیه ششمین دوره مسابقات بین‌‌المللی جام دریا با حضور امیر دریادار حبیب‌الله سیاری معاون هماهنگ‌کننده ارتش، امیر دریادار ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش، زارع استاندار گیلان و دریادار سرگئی یکیموف جانشین فرمانده نیروی دریایی روسیه در بندر انزلی برگزار شد.

در پایان مسابقات تیم ارتش جمهوری اسلامی ایران توانست با کسب در مجموع 204 امتیاز با اقتدار در جایگاه نخست این دوره از مسابقات بایستد و به قهرمانی برسد.

ناوهای موشک انداز «جوشن و پیکان » از کشور ایران، ناوهای«مانگیستاو و ساری آرکا» از کشور قزاقزستان ، ناوهای «مخاچ قلعه و آستراخان» و «یدک کش  738 SB» از کشور روسیه و ناوهای«122G- و G-124»، از کشور آذربایجان " در این دوره از مسابقات جام دریا حضور داشتند.

این مسابقات به‌منظور افزایش مهارت دریانوردان از سوم شهریورماه به مدت 13 روز به میزبانی بندرانزلی برگزار شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها