موج
کدخبر : ۳۹۳۲۳۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-393237

یادداشت؛

یکی از مشکلاتی که نظام اسلامی ایران با آن گریبانگیر است، مدیریت ژنرالی مسئولان است. وقتی هنوز مسئولیتی ندارند با مردم هستند و به محض رسیدن به جایگاه مطلوب، میشوند مصداق مثال "خرش از پل گذشت" و دیگر هیچ نگاهی به عقب ندارد.

محمد پاداش (سردبیر خبرگزاری موج): امام(ره) خطاب به مسئولین فرمود "بودجه مملکت از جیب مردم است؛ شما نوکر مردم هستید؛ دولتها خدمتگزار مردمند. هی لفظاً نگویید من خدمتگزار، و عملاً تو سر مردم بزنید و این ارباب‌های بیچاره‌تان را پایمال کنید. شما از بودجه این مملکت دارید ارتزاق می‌کنید."

رهبر انقلاب اسلامی در بیانیه گام دوم، جوانان را مخاطب خاص خود قرار دادند و تاکید بر این مسئله داشته اند که انقلاب اسلامی برای ادامه حرکت تکاملی خود عمیقاً به خلاقیت و شجاعت جوانان متعهد، متخصص و انقلابی درعرصه‌های مدیریتی و اجرایی کشور نیاز دارد.

اینکه رهبر معظم انقلاب در هر سخنرانی خود، تاکید به حضور دولت جوان حزب اللهی میکردند، یکی از دلایل آن همین بود که ژنرال خسته، حوصله ی کار هم ندارد، لذا جوان مومن و معتقد است که می‌تواند بار سنگین جمهوری اسلامی را به دوش بکشد. از طرفی مردم ایران در این هشت سالی که گذشت موارد متعددی از خوی ژنرالی و ارباب و رعیتی را با دولت تدبیر و امید تجربه کرد، اما شما نگاه کنید به عملکرد دولت رییسی و کابینه ی جوان او که در فاصله چند روز، چند سفر استانی به اقصی نقاط کشور داشته اند و چگونه سعی میکنند درد مردم را بفهمند.

رییسی در مناظرات گفت "من مدیر پشت میزی نیستم" این را آشنایان با کار رییسی، در زمان تولیت آستان قدس رضوی و ریاست در دستگاه قضا به کرات مشاهده کرده بودند اما این جمله زمانی برای مردم محسوس شد که رییسی حتی یک روز هم نبوده که خبر سفرش به یک مجموعه یا استانی در رسانه پخش نشود. برای او فرقی نمیکند جمعه است یا شنبه، تعطیل است یا تعطیل نیست. رییسی آمده تا کار کند، بر خلاف قبلی ها که آمدند فقط برای خودشان کار کنند و نجومی در جیب مبارک بگذارند.

«دولت روحانی بدشانس است»، «دولت روحانی اختیارات لازم را ندارد»، «رئیس جمهور تدارکاتچی است» و... این ها ادعاهای طرفداران آقای روحانی در توجیه عملکرد دولت بود. خود روحانی نیز از در اکثر سخنرانی های خود به این نکته اشاره می کرد که رییس جمهور اختیار ندارد و همین مسئله را دلیلی بر کار نکردن خود و کابینه اش می گذاشت. غافل از آنکه رییس جمهور در کشور، 95 درصد از اختیارات اجرایی را در مشت دارد.

رییسی هم رییس جمهور همین کشور است، با همان میزان از اختیارات!  آری، مهم است به چه کسی رای میدهیم!

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها