موج
کدخبر : ۳۹۲۰۵۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-392052

زارع پور در صحن علنی:

وزیری پیشنهادی ارتباطات گفت: صدای مناطق محروم در دولت سیزدهم خواهم بود.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج،  عیسی زارع پور وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم ، اظهار داشت: صدای مناطق محروم در دولت سیزدهم خواهم بود.

وی ادامه داد: سابقه راه اندازی و تاسیس مرکز توسعه صنایع دیجیتال را در کارنامه خود را دارم .

وزیر پیشنهادی ارتباطات گفت: در دورانی که مدیریت مجموعه را داشتم سازکارهایی برای فعالیت جوانان فراهم کردم که افتخار می کنم.

زارع پور افزود: بعنوان جوان گام دومی آماده ام تجربیات خود را در صورت اخذ رای اعتماد، به کار گیرم.

وی تاکید کرد: از دوستان عزیزی که بنده را مورد عنایت قرار دادند، تشکر می کنم  و به عنوان موافق ثبت نام کردند، به ویژه عزیزانی که در موافقت با بنده صحبت کردند و تشکر می‌کنم. بنده نقدپذیر هستم، نه در این موقعیت و در هر موقعیتی نظرات کارشناسی و نقد‌های سروران عزیز را روی سر می‌گذاریم و انشاالله با آن توجه خواهم کرد.

زارع پور افزود: در حوزه قوه قضاییه هم در حوزه‌های مختلف با کار و مساعدت شبانه روزی همکارانم مراجعات مردم در قوه قضاییه را تسهیل کردیم و انشالله به حول قوه الهی این مسیر ادامه پیدا خواهد کرد.

وی تاکید کرد: اینجانب به عنوان یکی از میلیون‌ها تربیت یافته مکتب امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری و به عنوان یک جوان گام دومی آمده‌ام تا تجربه ۱۵ ساله تخصصی و اجرایی خود را در صورت رای اعتماد به کار گیرم. آمده ام همه ظرفیت‌های این فناوری مهم را به کار بگیرم تا بتوانیم جایگاه نظام جمهوری اسلامی ایران را در این فضا ارتقا دهیم.

زارع پور بیان داشت: نمایندگان محترم و ملت شریف ایران امروز فناوری ارتباطات تبدیل به یک بخش جدایی ناپذیر زندگی مردم شده است. در حال حاضر بیش از ۵۰ میلیون نفر در شبکه‌های اجتماعی حضور دارند. هیچ کس نمی‌تواند بدون این فضا کار‌های روزمره خود را پیگیری کند. امروز این فناوری، فناوری اجتماعی شده و در اعماق زندگی مردم رسوخ کرده است اگر ما در این حوزه برنامه‌ریزی مناسب نداشته باشیم، قطعاً به آسیب‌های آن دچار خواهیم شد. امروز برای مردم کوچه و خیابان مهم است که چه کسی تصدی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را به دست می‌گیرد، چون هر اقدامی در این وزارتخانه می‌تواند کسب و کار، اقتصاد، معیشت و امنیت آن‌ها را تحت تاثیر قرار دهد؛ این فناوری فرصت بی نظیری را برای ما فراهم کرده که ما بتوانیم از آن استفاده کنیم و یک جهش فوق العاده داشته باشیم.

وی اظهارداشت: عزیزان بزرگوار این فناوری یک شمشیر دو لبه است و یک فرصت‌های بی نظیر و یک تهدیدات جدی دارد به اعتقاد بنده فرصت‌های این فضا بسیار بسیار بیشتر از آسیب‌های آن است و ما اگر برنامه‌ریزی و آینده نگری داشته باشیم می‌توانیم از فرصت‌های آن استفاده زیادی کنیم. اینجانب با بررسی اسناد بالادستی به ویژه بررسی مصوبات بر زمین مانده شورای عالی فضای مجازی برنامه‌ای را تدوین کرده ام که در جلسات کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار گرفت.

زارع پور با اشاره به توسعه حکمرانی دیجیتال بیان داشت: امروز این فناوری سطح حکمرانی را در دنیا تغییر داده و نحوه تعامل دولت با مردم و مردم با مردم تغییر یافته است. امروز دیگر مرز‌های فیزیکی نیستند که مرز‌های کشور‌ها را مشخص می‌کنند. امروز پلتفرم‌ها  عمق راهبردی هر کشوری را تعیین می‌کند. امروز متاسفانه بسیاری از کشور‌ها توسط این پلتفرم‌ها اشغال شده و مرزهایشان جابجا شده است، این‌ها یعنی اینکه ما اختیاری در این فضا نداریم  و از ظرفیت‌های این فضا برای حکمرانی غفلت کردیم البته الحمدلله پلتفرم‌های خدمات رسان در سطح و تراز جهانی به دست همین جوانان ایرانی را ساخته‌ایم.

وی تصریح کرد:  بنده ظرف ۴ سال شبکه ملی اطلاعات را اجرایی خواهم کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها